:کدخبر
14668
:تاریخ انتشار
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

آرامگاه حجر بن عدی به بازسازی کامل رسید/ نبش قبر و انتقال پیکر دروغ و جنگ روانی بود + تصاویر

0

آرامگاه حجر بن عدی از صحابه خاص رسول الله و امیرالمؤمنین علی(ع) در شرق دمشق به بازسازی کامل رسیده و پذیرای زائران است.

به گزارش اخبار جهادی،حرم حجر بن عدی از اصحاب پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام علی(ع) در منطقه عدرا در نزدیکی دمشق سوریه این روزها به بازسازی کامل رسیده و حرم بار دیگر شاهد حضور زوار است.

۱۲ اردیبهشت ماه سال ۹۲ خبری کوتاه در رسانه ها منتشر شد که همه را شوک‌زده کرد: آرامگاه حجر بن عدی از اصحاب پیامبر(ص) در شرق دمشق تخریب شد.

ساعاتی بعد، گروه تروریستی جبهه النصره شاخه رسمی القاعده در سوریه خبر نبش قبر حجر بن عدی را هم منتشر کرد تا ابعاد وحشی گری آنها بیشتر برای افکار عمومی آشکار شود هرچند پس از آن روشن شد که تصویری که از خارج کردن جسد ادعایی از قبر حجر منتشر کردند، متعلق به فردی سوری بوده است.

به گفته ساکنان منطقه در خصوص اخباری که آن روزها مبنی بر نبش قبر و انتقال پیکر حجر بن عدی منتشر می شد نبش قبر به مقدار کمی (تقریبا ٣٠ سانتی متر) صورت گرفته بود و خبر دسترسی به پیکر کاملاً دروغ از طرف تروریست ها برای جنگ روانی علیه شیعیان بود.

پس از تخریب مرقد مطهر حجر بن عدی علمای اهل سنت و شیعیان این جنایت را محکوم کردند و این اقدام را در راستای پروژه اختلاف میان مسلمانان قلمداد کردند.

مدتی بعد ارتش سوریه، نیروهای دفاع ملی و رزمندگان مقاومت حزب الله توانستند شهر عدرا البلد در شرق استان دمشق را باز پس بگیرند و بازسازی آرامگاه حجر بن عدی را در دستور کار قرار دهند.

حالا پس از گذشت پنج سال سال از جنایت تروریست ها این آرامگاه بازسازی شده و شاهد حضور زائران است.

 

انتهای پیام/

منبع:ابنا

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام