:کدخبر
15515
:تاریخ انتشار
تیر ۲۲, ۱۳۹۷

اعتراف «دبکا فایل» به گاف‌های ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با پهپاد نفوذی به جولان اشغالی

0

یک رسانه نزدیک به منابع امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی به گاف‌های ارتش این رژیم برای مقابله با پهپادی که چهارشنبه شب وارد حریم هوایی جولان اشغالی شده بود اعتراف کرده است.

به گزارش اخبار جهادی،وبگاه «دبکا فایل»، وابسته به منابع امنیتی رژیم صهیونیستی با اشاره به درگیری چهارشنبه شب میان سوریه و رژیم صهیونیستی که آغاز آن از ورود یک پهپاد به جولان اشغالی بود از گاف‌های ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به این حادثه انتقاد کرده است.

دبکا فایل نوشته مقام‌های رژیم صهیونیستی هنگام ورود این پهپاد ابتدا مدعی شدند که پهپاد مورد نظر به اشتباه، در نتیجه درگیری‌های درعا وارد جولان شد اما اندکی بعد ،سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با اعتراف به اینکه چنین نبوده گفت که پهپاد مورد نظر به مدت ۱۵ دقیقه توسط چهار جنگنده اسرائیلی و ۲ بالگرد تعقیب شدند تا اینکه سرانجام فرمان شلیک سامانه پدافندی پاتریوت صادر شده است.

«دبکا» با لحنی انتقادآمیز نوشته که این عملیات موجب اطلاع ایرانی‌ها، سوری‌ها و حزب‌الله از برخی اطلاعات درباره آمادگی‌ نظامی اسرائیل شده است.

دبکا می‌نویسد: «سوری‌ها، ایرانی‌ها و حزب‌الله اکنون از ین حادثه یاد گرفته‌اند که برای فرماندهان عالی‌رتبه اسرائیلی دست‌کم ۱۵ دقیقه زمان می‌گیرد تا با استفاده از خط قرمز با فرماندهی روسیه در حمیمیم تماس حاصل کنند و مجوز دریافت کنند»

رسانه صهیونیستی انتقاد دیگری هم از نحوه واکنش صهیونیست‌ها به حادثه مطرح کرده است: «به علاوه، با اینکه هنوز مشخص نبود پهپاد مورد نظر غیرمسلح است، آژیرهای خطر برای هشداردهی به هزاران نفر که برای تفریح به تفرج‌گاه ساحل الجلیل رفته بودند، فعال نشد. آژیرها زمانی به صدا در آمدند که موشک پاتریوت پهپاد را هدف قرار داده بود.»

یکی دیگر از انتقادهای مطرح‌شده مربوط به حمله تلافی‌جویانه‌ای بوده که رژیم صهیونیستی ساعاتی بعد با سه جنگنده علیه مواضع ارتش سوریه در قنیطره انجام داده است. دبکا، استفاده از این راهبرد تکراری را حاصل گرته‌برداری ارتش اسرائیل از حمله به غزه دانسته و نوشته تنها نتیجه ملموس چنین عملیات‌هایی از بین رفتن بازداری نظامی اسرائیل بوده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام