:کدخبر
13114
:تاریخ انتشار
آذر ۱۶, ۱۳۹۶

تسلیم شدن تروریست‌های داعش به نیروهای دموکراتیک کُرد در شرق فرات؛ چه مناطقی در جنوب غرب دیرالزور و شرق حمص در اشغال داعش است؟ + نقشه میدانی

0

همزمان با پاکسازی ساحل غربی رود فرات، نیروهای دموکراتیک کرد با حمایت نیروهای آمریکایی، شهرک‌های«سویدان، ابو حمام و الحیان» را در شرق رود فرات به تصرف خود در آوردند.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از ۳ روز درگیری سنگین در شرق استان دیرالزور با پشتیبانی  جنگنده های روسی موفق شدند خود را از حومه جنوبی شهرک « الصالحیه» به حومه شمالی شهر البوکمال برسانند و تروریست های داعش را مساحتی بالغ بر ۷ هزار کیلومتر مربع در بیابان های جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص محاصره کنند.

نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات با دور زدن شهرک مطارده، موفق شدند خود را به شهرک حمدان در حومه شمال شهر البوکمال برسانند و تروریست ها را در جنوب غرب دیرالزور و شرق حمص محاصره کنند.

در جریان این عملیات، تروریست های داعش در شهرک های « الذیب عکیدات، حسرات، مطارده، ماری و سیلو» در غرب رود فرات محاصره  شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت عملیات پاکسازی این ۵ شهرک را هم آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی، ساحل غربی رود فرات را به طور کامل پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت با پیشروی ۳۳ کیلومتری در حدفاصل شهرک الصالحیه و شمال شهر البوکمال حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع از مساحت تحت اشغال داعش را در کرانه غربی رود فرات به کنترل خود در آوردند.

در جریان عملیات پاکسازی ساحل غربی رود فرات، حدود ۴۵ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند؛ سایر تروریست های داعش هم به شرق رود فرات متواری شدند و خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک کرد کردند.

در عملیات پاکسازی ساحل غربی رود فرات، ۶ پایگاه، ۱۵ تانک و خودروی مجهز به دوشکا گروه تروریستی داعش منهدم شد؛ شمار دیگری از تروریست های داعش به سمت بیابان های غربی شهر البوکمال متواری شدند.

همزمان با پاکسازی ساحل غربی رود فرات، نیروهای دموکراتیک کرد با حمایت نیروهای آمریکایی، شهرک های« سویدان، ابو حمام و الحیان»  را در شرق رود فرات به تصرف خود در آوردند.

به گزارش اخبار جهادی، سد معیزیله و مناطق معیزیله، شاره الصلبی، ارض صلبه، ضهره وادی میاه، مسیعید، فیضه بوموینع، العفویات و میدان های نفتی عکاش، مهم ترین مناطق تحت اشغال تروریست های داعش در جنوب غرب دیرالزور و شرق استان حمص هستند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند

اخبار جهادی در تلگرام