:کدخبر
7067
:تاریخ انتشار
اسفند ۶, ۱۳۹۵

آزادسازی «المحلبیه» شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل را قطع کرد

0

یکی از فرماندهان «الحشد الشعبی» درباره اهمیت پیروزی اخیر این نیرو در محور غربی موصل توضیح داد، آزادسازی «المحلبیه» به معنای قطع شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل به شمار می‌آید.

یکی از فرماندهان نیروی «بسیج مردمی» موسوم به «الحشد الشعبی» تصریح کرد: در همان ساعات اولیه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست موصل خطوط دفاعی «داعش» بطور کامل فروپاشید و این پیروزی امنیتی بزرگی است که بشدت روی معنویات و روحیه دشمن تاثیر می‌گذارد.

این فرمانده میدانی الجیش الشعبی ادامه داد: نیروهای الحشد الشعبی دارای نقشی بزرگ و مهم در عملیات نظامی کرانه راست موصل است که مهمترین و بارزترین آن قطع راه‌های امدادی و کمک رسانی‌ به داعش و تامین امنیت مرزهای مشترک عراق و سوریه است.

المیاحی درباره اهمیت آزادسازی منطقه المحلبیه، در غرب موصل گفت: المحلبیه همان مسیری است که داعش دهم ژوئن ۲۰۱۴ میلادی از طریق آن به موصل یورش برد و مهمترین گذرگاه عناصر داعش بین عراق و سوریه شمرده می‌شود.

وی ادامه داد: آزادسازی المحلبیه راه را به روی نیروهای امنیتی و مسلح عراقی برای باز پس گیری تلعفر و تحکیم حلقه محاصره داعش در کرانه غرب موصل تا ارتفاعاتی که در شمال موصل داعش در آنها پناه گرفته، هموار می‌کند.

نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نهم فوریه جاری آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست موصل از سیطره داعش را اعلام کرد.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام