:کدخبر
1566
:تاریخ انتشار
فروردین ۶, ۱۳۹۵

ادامه پیشروی ارتش سوریه در تدمر/نیروهای سوری در یک کیلومتری شهر تاریخی

0

ارتش سوریه با پیشروی به سمت شهر تاریخی تدمر برای آزاد کردن آن از دست گروه تروریستی داعش در حال حاضر در یک کیلومتری این شهر مستقر شده و خود را برای “پیروزی بزرگ” آماده می‌کند.

ارتش سوریه با پیشروی به سمت شهر تاریخی تدمر برای آزاد کردن آن از دست گروه تروریستی داعش در حال حاضر در یک کیلومتری این شهر مستقر شده و خود را برای “پیروزی بزرگ” آماده می‌کند.

به گزارش اخبار جهادی، به نقل از سایت شبکه خبری المنار، نیروهای ارتش سوریه توانستند منطقه غرب شهر تدمر به مساحت ۱۰۵ کلم مربع را آزاد کرده و در حال حاضر در یک کیلومتری این شهر مستقر شده‌اند.

منابع سوری تاکید دارند که این پیشروی به مثابه یک پیروزی سمبلیک بزرگ برای نیروهای ارتش سوریه علیه نیروهای گروه تروریستی داعش که از ماه می تا کنون کنترل این شهر را به دست دارد به شمار می رود.

شهر تدمر یک شهر تاریخی به شمار می رود که جزو میراث جهانی ثبت شده در یونسکو نیز محسوب می شود. یک منبع عنوان داشت که نیروهای ارتش سوریه در حال حاضر در یک کیلومتری جنوب این شهر و در سه کیلومتری غرب آن به سر می‌برند.

پیشتر نیروهای ارتش سوریه حملاتی را برای بازپس گیری این شهر در آغاز ماه مارس کنونی با حمایت نیروهای هوایی روسیه انجام دادند تا بنا به گفته های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بتوانند “مروارید تمدن جهانی” را آزاد کنند.

چنانچه ارتش سوریه بتواند به صورت کامل شهر تدمر را به تصرف خود درآورد در حقیقت کنترل یک منطقه صحرایی گسترده را که تا مرزهای عراق پیش می رود را در دست گرفته که این مساله به مثابه کاهش میزان تسلط داعش بر خاک سوریه به نسبت ۳۰ الی ۴۰ درصد خواهد بود.

منابع میدانی در سوریه عنوان داشتند که داعش پس از پیشروی ارتش سوریه در اطراف شهر تدمر در حومه شرقی شهر حمص، خانواده های عناصر مسلح را از این شهر خارج کرد و به حومه شرقی شهر دیرالزور فرستاد.

ایسنا

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام