اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

دمیدن در تنور درگیری‌های قومیتی در لوای “روسری ترکمن”

  • کد خبر : 16237
  • 28 مرداد 1397 - 11:36

افرادی که هیچ نسبتی با قوم ترکمن نداشتند با سر کردن روسری‌های ترکمنی ‌به دنبال دمیدن در تنور جنگ و درگیری‌های قومی و مذهبی بودند که با هوشیاری نیروهای اطلاعاتی استان این افراد دستگیر شدند. به گزارش اخبار جهادی، استان گلستان را به واسطه میزبانی از اقوام و مذاهب مختلف، نگارستان ایران لقب داده‌اند. استانی […]

افرادی که هیچ نسبتی با قوم ترکمن نداشتند با سر کردن روسری‌های ترکمنی ‌به دنبال دمیدن در تنور جنگ و درگیری‌های قومی و مذهبی بودند که با هوشیاری نیروهای اطلاعاتی استان این افراد دستگیر شدند.

به گزارش اخبار جهادی، استان گلستان را به واسطه میزبانی از اقوام و مذاهب مختلف، نگارستان ایران لقب داده‌اند. استانی با بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت که از شیعه و سنی، فارس و ترکمن، لر، کرد، بلوچ و مازنی و سیستانی را در خود جای داده است. استانی که وحدت کم نظیر مذاهب اسلامی و اقوامش، می‌تواند الگویی مناسب برای جهان اسلام باشد. دشمن بارها تلاش کرده تا این وحدت مثال زدنی را از بین برده و در تنور جنگ‌های مذهبی و قومی بدمد اما مردمان این سرزمین، همچنان وفادار به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

هیولای خونخوار داعش از دل همین تفرقه‌ها و اختلافات قومی و مذهبی، سر برآورد و دشمن دیگر راحت‌ترین راه برای ضربه زدن به کشورهای اسلامی را پیدا کرده بود. هرچند رزمندگان غیور سپاه اسلام و مدافعان حریم اهل بیت (ع) دشمن را کیلومترها دورتر از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی متوقف کرده بودند، اما دشمن برای ورود به داخل کشور و ایجاد ناامنی و عضوگیری برای اجرای نقشه‌هایش چشم طمع به ظرفیت اقوام و مذاهب مختلف دوخته بود.

موضوعی که جلالی، مدیرکل اطلاعات استان گلستان در همایش و نمایشگاه ” مجاهدت‌های خاموش” به آن اشاره کرد و گفت: قتل و کشتار داعش باعث شد که جمهوری اسلامی در ۴۰ مایلی ورود آنها به عراق درصدد کمک به دولت‌های عراق و سوریه برای متوقف کردن این گروه برآمد. تهاجمی که ۷ سال طول کشید و مقاومتی که با تاکید، درایت و تیزبینی پشتیبان انقلاب اسلامی؛ مقام معظم رهبری همراه بود که با عاقبت‌اندیشی آینده را ساخت و داعش را در منجلاب گرفتار کرد.

مقام معظم رهبری همواره در سخنرانی‌های خود پیرامون فعالیت‌های اطلاعاتی و نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی تأکید کرده‌اند.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان گفت: از ماه‌های قبل به دنبال این بودیم که با کمک نخبگان، اندیشمندان و اساتید اهمیت امنیت و آرامشی که با درایت و تیربینی سربازان گمنام امام زمان (عج) در جامعه به وجود آمد به مردم معرفی و از این دستاورد به عنوان یک مطالبه عمومی حراست کنند. همه تلاش‌های ما بر این بوده که در تبیین اهمیت امنیت و خطراتی که نظام ما را تهدید می‌کند با آگاهی‌بخشی، میزان هوشیاری و هوشمندی جامعه فعال کنیم و برپایی نمایشگاه «مجاهدت خاموش» با همین هدف انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در آلمان سرویس‌های اطلاعاتی آنها می‌گویند اگر ۱۲۰ گرم کشف مواد منفجره در عملیات تروریستی داشته باشند با همه امکانات و تجهیزاتی که دارند، خیلی درجه یک و پیروز هستند، در حالی که وزارت اطلاعاتی در راهپیمایی روز قدس، ۲۲ بهمن و ایام محرم در شهرهای بزرگ کشور مقادیر زیادی مواد منفجره کشف و ضبط کردند که نشان از اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) دارد.

جلالی با اشاره به اغشتاشات و برنامه‌ منافقان و ضدانقلاب برای اختلاف‌افکنی و ملتهب کردن فضای روانی جامعه گفت: لحظه به لحظه شاهد رشادت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در سطح استان برای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه بودم.

وی اضافه کرد: با این وجود سربازان گمنام امام زمان (عج) استان گلستان با اشرافیت کامل و مقتدرانه به طور شبانه‌روزی تمام همت‌شان را به خرج دادند و از طریق اقدامات اطلاعاتی پیچیده در سطح شهرستان‌های استان، نهایتا نفرات اصلی این گروه شناسایی شدند.

مدیرکل اطلاعات استان گلستان خاطرنشان کرد: این افراد کاملا تشکیلاتی، آموزش دیده و به علت آشنایی با اصول حرفه‌ای اطلاعاتی در راستای تعالیم سازمان منافقان، مدتی هیچ سرنخی از خود به جا نمی‌گذاشتند اما در نهایت با هوشمندی سربازان گمنام امام زمان (عج)، رصد اطلاعاتی تاکتیک‌ها و تکنیک‌های این گروه، در نهایت در شهرستان کردکوی عملیات دستگیری آنها انجام و تمام اعضای آن متلاشی شدند.

وی یکی از تلاش‌های دشمن را تمرکز بر شکاف و انشقاق بین قومیت‌ها و مذاهب اسلامی برشمرد و افزود: موردی داشتیم افرادی که هیچ ارتباطی با قوم ترکمن نداشت، روسری ترکمن به سر می‌کردند تا بگویند ترکمن است که عکس امام خمینی (ره) را آتش می‌زند و نظام با قومیت و مذهب درگیر است. آنچیزی که دشمنان نظام، منافقان و ضدانقلاب‌ همیشه به عنوان ابزار و سلاح استفاده می‌کنند بحث اختلاف است که همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری است که مراقب اقدامات اختلاف‌افکن باشید.

جلالی گفت: گاهی در همین استان ۳ نفر جمع می‌شدند، یکی می‌شد قاضی و فتوا می‌داد که مثلا فلان معلم چون با حکومت همکاری می‌کند نباید زنده باشد، درست همان شیوه‌ای که منافقان و سازمان مجاهدین به اصطلاح خلق در اوایل انقلاب داشتند، برای همین در شرایطی که در جامعه جهل مرکب در حوزه تفکر داعش وجود دارد، مسئولیت و ماموریت اهل قلم بیش از این‌ها است.

مدیرکل اطلاعات استان به فعالیت‌های گروه‌های داعشی در استان گلستان هم اشاره کرد و گفت: در سال‌های ۹۳ تا ۹۴ فعالیت داعش در استان گلستان آغاز شد که متاسفانه برخی جذب این گروه شدند، برخی در عملیات‌هایی در پاکستان، افغانستان و عراق کشته و برخی دیگر با اقدامات اداره کل اطلاعات توجیه و ارشاد شدند و به آغوش خانواده و زندگی برگشتند. برای خیلی از این افراد که از لحاظ فکری آلوده شده بودند، قبل از اینکه به داعش بپیوندند و از کشور خارج شوند، اقدامات پیش‌دستانه انجام دادیم و توجیه و ارشاد کردیم. ‌ به فضل الهی اهل سنت استان گلستان یکدست و از وحدت، انسجام و همدلی کامل برخوردار هستند، همگرا و حاکمیتی فکر می‌کنند برای همین در اغتشاشات اخیر حتی یک مورد دستگیری اهل سنت نداشتیم.

وی تصریح کرد: بذرهایی که داعش در استان گلستان پاشید به محصول جریان داعش نرسید چراکه به علت عدم همراهی اهل سنت استان گلستان از این تفکر، داعشی‌ها آنان را تکفیر می‌کنند و آنها را انحرافی می‌دانند و معتقد هستند اهل سنت گلستان نیاز به آموزش دارند.

تحرکات منافقان و گروه‌های داعشی در استان تنها به عضوگیری و شعارنویسی و پاره کردن تمثال امام خمینی (ره) خلاصه نمی‌شد؛ آنان به فکر اقدامات خرابکارانه هم بودند. آنطور که مدیرکل اطلاعات استان گلستان گفته است: در ۲۲ بهمن سال گذشته فردی قصد انفجار در گرگان و بهره‌برداری رسانه‌ای از آن را داشت که با هوشمندی و اشرافیت سربازان گمنام امام زمان (عج) استان قبل از هرگونه اقدام خرابکارانه دستگیر شد.

منافقین و داعشی‌ها گلستان را به واسطه حضور اقوام و مذاهب مختلف، جای مناسبی برای پاشیدن بذرهای نفاق و ایجاد درگیری‌های قومی و مذهبی می‌دیدند؛ نقشه‌هایی شوم که جانفشانی و مجاهدت‌های صادقانه و خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) یکی پس از دیگری آنها را خنثی کرد تا امروز گلستان، همچنان گلستان بماند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=16237

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.