اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

تصمیم جدی برای اخراج آمریکا از سوریه؛ جزئیات پیام مقاومت به اشغالگران

  • کد خبر : 27592
  • 27 خرداد 1402 - 14:21
تصمیم جدی برای اخراج آمریکا از سوریه؛ جزئیات پیام مقاومت به اشغالگران
بررسی تحولات و رویدادهای اخیر سوریه و منطقه، حاکی از آن است که تصمیمی جدی برای اخراج آمریکا از سوریه اتخاذ شده است و پیام «مقاومت مردمی» این کشور، به گوش اشغالگران رسیده است.

به گزارش اخبار جهادی، هفته پیش بود که  منابع آگاه از طرح آمریکا برای استنساخ و بازتولید نیروهای «الصحوه» در سوریه و تشکیل یک نیرو از میان طوایف عربی در مناطق شرق فرات، با هدف تقویت آنها علیه ارتش این کشور و پایه‌گذاری نبردهای جدید در این کشور با حضور همه طرف‌های درگیر پرده برداشتند.

طرحی که حتی با مخالفت نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد)، متحد آمریکا که این روزها ترجیح می‌دهد در روابط با همه طرف‌ها از جمله دمشق و تهران، جانب توازن را حفظ  و رویکرد نه دوستی و نه دشمنی با ارتش سوریه را دنبال کند، همراه شد و پیش از متولد شدن با شکست مواجه شد و استقبال چندانی در قبایل عربی از آن نشد.

امری که بیانگر اتمام کار آمریکا در سوریه است بویژه که قبایل عربی سوری، در حال به دست گرفتن سکان مبارزه با اشغالگران هستند و مدتی است که پایگاه‌های نظامی آمریکا در مناطق مختلف سوریه، بیش از پیش هدف قرار می‌گیرند و در حال تجربه فشار فزاینده «مقاومت مردمی» سوریه هستند.

«خیام الزعبی» نویسنده سوری در یادداشتی که در روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم»، منتشر شد، تاکید کرد که تصمیم اخراج آمریکا از سوریه اتخاذ شده و پیام مقاومت به اشغالگران کاملا روشن است.

پافشاری آمریکا بر تداوم حضور در خاک سوریه

وی نوشت: «ایالات متحده آمریکا در حال تغییر مجدد روابط خود در خاورمیانه مطابق با تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی است. امری که موجب شده در سایه رقابت با چین و روسیه بر حفظ نیروهای خود در سوریه اصرار داشته باشد. تا صرف نظر از اینکه در داخل آمریکا صداهای مخالفی برای  تداوم حضور این نیروها وجود دارد، از آن به عنوان کارتی در هر فرآیند سیاسی در خصوص سوریه، استفاده کند».

نویسنده در ادامه توضیح داد: لازم به یادآوری است که حضور نیروهای آمریکایی در منطقه با هدف سیطره بر مرزهای عراقی – سوری به منظور تحمیل تداوم محاصره سوریه و عراق و جلوگیری از ارتباط بین بیروت، دمشق، بغداد و تهران تا مسکو است. همچنین اهدافی جدی برای غارت نفت سوریه و انتقال آن از طریق خاک عراق و همچنین سرقت گندم با تبانی نیروهای قسد تحت حمایت آمریکا و خارج کردن آن از گذرگاه غیرقانونی الولید و انتقال به عراق و فروش و معامله آن وجود دارد. 

پروژه آمریکا برای تداوم حضور در سوریه

بر اساس این گزارش، «یک طرح آمریکایی در صورت فراهم شدن شرایط اجرای آن، در دست است که مبتنی بر پیوند پایگاه اینجرلیک ترکیه به پایگاه التنف در سوریه تا اردن و اسرائیل است. تا به این ترتیب کمربند خفه‌کننده‌ای برای حضور روسیه در سوریه ایجاد شود و با هدف حمایت از رژیم‌های وفادار به آمریکا و اسرائیل تروریست در منطقه، مانع راهبرد کمربند و جاده چین  شود».

به اعتقاد نویسنده، به همین دلیل است که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و همپیمانان آنها، به دنبال تحمیل هژمونی و تسلط بر سوریه هستند و توجیهات و بهانه‌هایی با هدف تدارک زمینه مناسبی برای انجام کاری که می‌خواهند، هستند. برای همین هم گروه‌های مسلح را ساختند و اقدام به صدور مواد منفجره و خودروهای بمب‌گذاری شده به سوریه کردند تا بتوانند این کشور را به بهانه مبارزه با تروریسم و ​​بیرون راندن داعش، تحت سیطره خود درآورند.

چراغ سبز دمشق به نیروهای مقاومت مردمی برای رویارویی با اشغالگران

در این شرایط، دولت سوریه نمی‌تواند وارد یک رویارویی نظامی با آمریکا، ابرقدرتی که نیروهایش میادین نفتی سوریه را اشغال کرده‌اند، شود، اما این وظیفه به نیروهای مقاومت مردمی متشکل از قبایل عرب منطقه واگذار خواهد شد و شاید چراغ سبز این امر به این قبایل برای شروع این مقاومت و اخراج نیروهای اشغالگر و تحت کنترل درآوردن چاه‌های نفت و گاز در شرق فرات، نشان داده شده است.

به اعتقاد نویسنده، به همین دلیل است که پایگاه‌های آمریکایی مستقر در سوریه، شاهد حملات خمپاره‌ای، موشکی و پهپادی، است و هدف از آن ارسال پیامی روشن به آمریکایی‌ها است که فحوای آن این است: «تداوم حضور آمریکا در سوریه امن نخواهد بود و این حملات شدید موشکی نشانه آغاز مرحله مقاومت مردمی ملی سوریه برای آزادسازی سراسر اراضی تحت اشغال آمریکا است».

آمریکا توجیهی برای تداوم حضوری در سوریه ندارد

نگارنده در ادامه به موضوع دیگری اشاره می‌کند و می‌نویسد: «از سوی دیگر، آشتی سعودی – ایرانی و بازگشت دمشق به اتحادیه عرب به این بهانه که سوریه در حال درگیری با محیط‌ منطقه‌ای خود است، پایان داد و دیگر هیچ توجیهی برای حضور آمریکایی‌ها وجود ندارد و دیگر هیچ نیروی عربی یا منطقه‌ای وجود ندارد که از این اشغال و تهاجم به حاکمیت سوریه، حمایت کند.  لذا حکومت قانونی سوریه طبق قواعد حقوق بین‌الملل این حق قانونی را دارد که از هر طرفی بخواهد که به او برای پاسخ به تجاوز به حاکمیتش کمک بخواهد». 

به اعتقاد ناظران و تحلیلگران سیاسی، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با وجود ناخرسندی آمریکا روابط با سوریه را نیز از سر گرفته‌اند و از دیگر سو با میانجیگری چین وارد مذاکرات با هدف ارتقا روابط با تهران شده‌اند که ایالات متحده و کشورهای اروپایی از این امر به شدت ناخرسندند.

بر همین اساس، تداوم اشغالگری آمریکایی _ ترکی و حفظ وضعیت غارت و سرقت نفت سوریه، قوه محرکه اصلی برای تسریع روند شکل‌‌گیری مقاومت ملی و مردمی سوریه است تا آمریکایی‌ها دریابند که با مقاومت شدیدی روبرو هستند که در برابر آن نمی توانند به اهداف اشغالگری خود دست یابند و در نتیجه هیچ قدمگاهی برای اشغالگران و افراط‌گران با استواری مردم سوریه و همراهی سربازان ارتش عربی سوریه در میدان که برای دفاع از کشور خود با سینه ستبر کرده‌اند، باقی نخواهد ماند.

با مقاومت عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان این‌بار در سوریه تکرار می‌شود

از نظر شرایط مساعد مقاومت و نتایج آن، همه به خوبی عقب نشینی تحقیرآمیز آمریکا از افغانستان را دیدند که پس از بیست سال شکست و بدون دستیابی به هدف‌های اعلامی و غیر اعلامی، تنها با فشار مقاومت روی داد.

لذا تمام اطلاعات و داده‌ها حاکی از این حقیقت است که هدف قرار دادن موفقیت آمیز پایگاه‌های آمریکایی در سوریه، آغاز مرحله جدیدی از مقاومت در برابر این اشغالگری است و باید در مسیر آزادسازی تمام سرزمین‌های سوریه نتیجه بدهد.

این نویسنده سوری در خاتمه نوشت: قمار بر سر تضعیف و سرنگونی سوریه شکست خورده است.تحولات میدانی و سیاسی نشان می‌دهد که سخنرانی پیروزی نهایی رئیس جمهور اسد، صرف نظر از زمان، بسیار نزدیک است.تمامی نشانه‌های امروز در این جنگ موید آن است که سازمان‌های افراطی مسلح و آنهایی که پشت سر آنها هستند، در آستانه پایان هستند. لذا انتظار می‌رود که آمریکا  به ناامید کننده بودن ماجراجویی ناامیدانه خود در سوریه پی برده و در بررسی حساب‌های خود پیشقدم شود و تا حد امکان از درگیر شدن در باتلاق سوریه پرهیز کند. 

انتهای پیام/

منبع: فارس

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=27592

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.