• امروز : شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 3 June - 2023

جواد افشار: ما را تحریم کنید، صداوسیما نقشی ندارد/ قاضی‌زاده: کسی نمی‌تواند «گاندو» را بایکوت کند

  • کد خبر : 21688
  • 25 تیر 1398 - 18:25
جواد افشار: ما را تحریم کنید، صداوسیما نقشی ندارد/ قاضی‌زاده: کسی نمی‌تواند «گاندو» را بایکوت کند
جواد افشار در آیین تجلیل در خبرگزاری تسنیم، درخواست کرد تا مسئولین، دولتمردان و به خصوص شخص رئیس‌جمهور ۳۰ قسمت سریال را سانسور نشده ببینند و مطمئناً بعد آن اجازه پخش مجدد «گاندو» صادر خواهد شد.

جواد افشار در آیین تجلیل در خبرگزاری تسنیم، درخواست کرد تا مسئولین، دولتمردان و به خصوص شخص رئیس‌جمهور ۳۰ قسمت سریال را سانسور نشده ببینند و مطمئناً بعد آن اجازه پخش مجدد «گاندو» صادر خواهد شد.

به گزارش اخبار جهادی، مراسم تقدیر از عوامل سریال تلویزیونی «گاندو» در خبرگزاری تسنیمبرگزار شد. در این مراسم حمیدرضا مقدم‌فر، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، محسن یزدی قائم مقام شبکه سه سیما،  مجتبی امینی تهیه کننده، جواد افشار کارگردان، آرش قادری نویسنده، وحید رهبانی، خسرو شهراز، پندار اکبری، عرفان ابراهیمی، علی افشار، و … حضور داشتند.

*قلی‌زاده: گاندو دوست و دشمن را پای جعبه جادو کشاند

در ابتدای این مراسم مجید قلی زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم طی سخنانی گفت: از حضور عوامل سریال تشکر می‌کنم و قرار است در این مراسم به عوامل این سریال خسته نباشید بگوییم. وقتی سریالی ساخته می‌شود که هم دوست و هم دشمن را جذب می‌کند، وظیفه ماست که مراسم تقدیری برگزار کنیم. همچنین جواد افشار کارگردان سریال «گاندو» از جانبازان جبهه و جنگ هستند. تبدیل یک سوژه به سریالی جذاب و موضوعی امنیتی کار بسیار سختی است که این گروه سربلند از آن بیرون آمدند.

قلی‌زاده با اشاره به اینکه، «گاندو» به موقع و به هنگام ساخته شد، اظهار کرد: این سریال بسیار به موقع پخش شد و در این مدت توانست چهره نزدیک به واقعیت را نشان دهد و این اقدام بزرگ و موثری است. نکته بعدی این است که اگر هنر بخواهد رسالتش را انجام دهد، می‌تواند مستندساز و تاریخ نویس امین و دقیق باشد. فیلم آرگو برای نشان دادن چهره غربی‌ها ساخته شد اما گاندو چهره واقعی و مستند از خیر و شر را نشان داد. در زمانی که خیلی‌ها می‌خواهند دشمن را خوب نشان دهند، آمد و با زبان هنر چهره واقعی دشمنان را برای ما بازگو کرد. گاندو سریالی آرمانگرا است و برای مخاطبش حرف دارد و می خواهد واقعیت هایی را برای مخاطب بگوید.

وی در خصوص نقدهایی که به این سریال شد، گفت: در این مدت دیدیم که نقدهای بسیاری به این سریال شد. یکی از دلیل‌های موفقیت این گروه جوان بودنشان است که نشان می‌دهد بعد از ۴۰ سال از انقلاب هنوز هم گروه‌هایی هستند که از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کنند.  سریال گاندو درست بعد از اذان مغرب پخش می‌شد و من آن زمان و حتی در بازپخش ها نمی‌توانستم سریال را تماشا کنم اما به دوستان سپرده بودم که برایم دانلود کنند تا بتوانم سریال را کامل ببینم.

در ادامه این مراسم بخش های کوتاهی از لحظه تبادل جیسون رضاییان برای حضار به نمایش درآمد.

*قاضی‌زاده: هیچ منعی نباید برای بازپخش سریال «گاندو» بوجود بیاید

احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر صداوسیما نیز دیگر سخنران این مراسم بود. وی در ابتدا گفت: ما معتقدیم اگر بایکوتی قرار است صورت بگیرد باید از سمت مخاطبین باشد و هیچ جریان و حزبی نمی‌تواند بایکوت کننده کار فرهنگی و تلویزیونی باشد. هیچ منعی هم نباید از بازپخش این سریال بوجود بیاید و شاید خیلی‌ها نتوانستند قسمت‌های ابتدایی را ببینند و تقاضاهای زیادی درباره بازپخش سریال وجود دارد و ما هم پیگیری می‌کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: بیانیه‌ای که نمایندگان مجلس قرائت کردند نشان دهنده ارادت همه ما به این سریال است. ما در کارهای مختلف سیاسی و موضوعی کارهای تاریخی انجام می‌دهیم که همه اینها در جای خود لازم است اما ویژگی برجسته گاندو این بود که داستان روز کشور ما بود و وجه واقع گرایانه‌اش غالب بود که اتفاقا همین وجه هم مخاطب را جذب کرد.

وی با اشاره به طرح پروژه نفوذ در سریال «گاندو»، گفت: نکته دیگر درباره پروژه نفوذ بود که در گاندو با موفقیت به تصویر کشیده شد. ما در مجلس شورای اسلامی و از دو سال قبل و بعد از اینکه ۷دهم درصد از بودجه را برای صداوسیما لحاظ کردیم، از سال گذشته اعتبارات ارزی سهم توسعه ملی را برای ساخت سریال ها و انیمیشن و تولیدات تلویزیونی گذاشتیم. عضور شورای نظارت بر صداوسیما در ادامه عنوان داشت: توصیه‌ام به معاونت سیما و رئیس رسانه ملی این است که در شبکه‌های دیگر هم از این سبک سریال‌ها ساخته شود و سهم اعتبارات حوزه ملی را در کارهای دیگر نیز خرج کنند. انشاله بتوانیم سوژه‌های به روز دیگری را هم در قالب سریال ببینیم.

*امینی: دولت نگذاشت خستگی از تن‌مان بیرون برود

مجتبی امینی تهیه کننده سریال گاندو نیز با اشاره به اینکه ما در بلک لیست هستیم، گفت: بچه‌های این سریال به هیچ وجه نیازی به تقدیر ندارند و البته لطف شماست اما ما جواب محبت‌ها را از مردم گرفتیم که قابل جبران نیست. حتی تردد بچه ها در خیابان مشکل شده است. درست است دولت محترم خستگی را به تن ما گذاشت اما با محبت‌های مردمی خستگی مان رفع شد.

وی در ادامه صحبت‌های خودش خاطره‌بازی کرد و گفت: حمد در سکانس‌های ابتدایی سریال دیالوگی داشت که می‌گفت می شینی یا بنشونمت؟ یا داریوش فرهنگ گفت: حواست باشه محمد اونور میز سی آی ای است و محمد گفت اینور میز هم ماییم و سکانس قسمت آخر که فردی به بچه‌های گروه امنیتی ما گفت بچه جون برو کنار و وحید رهبانی در پاسخ گفت اگر همین بچه ها نبودند مملکت رو هوا بود و اینها غیرت چهل سال پیش شما را داشتند.

تهیه‌کننده سریال «گاندو» با اشاره به جلوگیری از بازپخش این سریال تلویزیونی، تأکید کرد: اگر آقای فروغی مردانه پای این سریال نمی‌ایستاد واقعا پخش نمی‌شد. به اندازه‌ای که در پخش اذیت شدیم در ساختش سختی نداشتیم. قرار بود شنبه بازپخش‌های گاندو از شبکه افق پخش شود اما نشد و قرار بود مهمان برنامه تلویزیونی باشم که قبل از روی آنتن رفتن از ما عذرخواهی کردند.

وی با انتقاد از مانع‌تراشی برای طرح آزادی بیان در یک سریال تلویزیونی، گفت:  سریال گاندو نیز مثل همه جوان‌هایی که سالها پیش ایستادگی کردند تا پیام‌شان به گوش همه برسد هستند. آزادی بیانی که فقط حرفش را می زنند نمیدانم کجاست و هیچ کسی لحظهای توقع انتقاد ندارد. از آقای علی عسگری تشکر میکنم که با این هجمههای فراوانی که شد صبورانه هیچ واکنشی نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: سریالی مثل «گاندو» تمام شدنی نیست. چند روز پیش لبخند محمد واقعی را دیدم که حجت بر من تمام شد. او فردی بود که جز به جز این پرونده را تائید کرد.

*حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی: دلتان شور نزند بچه‌های انقلاب پشت شما هستند

حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانی گفت: زبان قادر به تشکر به شما عزیزان نیست. اگر عزم جدی باشد همه چیز حل می شود. گاندو آمد تا آنهایی که ادعای گندگی می کردند به زیر کشیده شوند.

وی با بیان آیاتی از قرآن کریم گفت: در آیاتی از سوره مائده آمده که به دشمن لبخند نزنید چراکه اینها پشت هم می‌ایستادند. سریال گاندو گام دوم انقلاب را متجلی کرد.

بی‌آزار تهرانی ادامه داد: دلتان شور نزند چراکه مردم و بچه‌های انقلاب پشت شما هستند و ما برای مبارزه با دشمن شاهرگ می‌گذاریم و با امضاء و دستورالعمل کسی نمی‌تواند جلوی شما را بگیرد.

*افشار: ما را تحریم کنید، صداوسیما نقشی ندارد

جواد افشار کارگردان سریال گاندو نیز در ادامه این مراسم گفت: صحبت درباره مسائل مربوط به نفوذ و سیاست‌ها زیاد شده است متاسفانه در این هیاهو ابعاد هنری سریال گم شد. این سریال تجربه جدیدی در سریالسازی ما بود و پدیده جدیدی بود. در عصر حاضر تمامی افرادی که قدرت رسانه‌ای دارند از قدرتشان استفاده کردند اما ما در این بخش غفلت کرده بودیم.

افشار در ادامه بیان داشت: ممکن است به خاطر کمتجربگی در این عرصه نقطه ضعف‌هایی هم داشته باشیم. این کار جزو معدود کارهای بسیار سخت و پیچیده بود و خدا را شکر که دوستان پشت دوربین و تهیه کننده ما را حمایت کردند که آنچه حق مطلب است ادا کنیم.

وی ادامه داد: برای حفظ ساختار به ریتم مناسب و … مجبور بودیم در هر قسمت بالای ۵۰۰ پلان داشته باشیم.

وی درباره تحریم مالی صداوسیما در روزهای گذشته گفت: اگر قرار است کسی تحریم شود ما هستیم نه افرادی که هیچ نقشی نداشتند. ما راضی به این نیستیم که خانواده بزرگ تلویزیون محدود شوند و این هم یکی از ترفندهای نفوذ است که می ‌واهند ما را مقابل دیگران قرار دهند. گرچه بارها صداوسیما تحریم شده و فکر نمی‌کنم این تحریم موثر باشد. حاضرم تا آخر عمرم تحریم شوم و در خانه بمانم اما دوستانم در صداوسیما تحریم نشوند.

در بخش بعدی مراسم ویدئویی از صحبت‌های علیرام نورائی پخش شد.

پایان بخش مراسم اهدای لوح تقدیر به عوامل سریال «گاندو» بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=21688

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.