اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

پایتخت لیبی غرق در آتش/ پیشروی نیروهای دولت وفاق ملی در حومه شهر طرابلس/ فرودگاه بین‌المللی به کنترل نیروهای ژنرال حفتر درآمد + عکس و نقشه میدانی

  • کد خبر : 20115
  • 29 فروردین 1398 - 19:18
پایتخت لیبی غرق در آتش/ پیشروی نیروهای دولت وفاق ملی در حومه شهر طرابلس/ فرودگاه بین‌المللی به کنترل نیروهای ژنرال حفتر درآمد + عکس و نقشه میدانی
درگیری‌های بسیار سنگین در حومه شهر طرابلس، پایتخت لیبی برای بیستمین روز متوالی میان نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر ادامه دارد.

درگیری‌های بسیار سنگین در حومه شهر طرابلس، پایتخت لیبی برای بیستمین روز متوالی میان نیروهای دولت وفاق ملی و ژنرال حفتر ادامه دارد.

 به گزارش اخبار جهادی، ۱۵ روز از ملتهب شدن شهر طرابلس، پایتخت لیبی گذشت و درگیری‌ها میان نیروهای ژنرال خلیفه حفتر (دولت موسوم به طبرق مستقر در شرق لیبی) و نیروهای دولت وفاق ملی (دولت به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل در غرب لیبی) ادامه دارد.نیروهای دولت وفاق ملی اگر چه در روزهای نخست با شکست‌های قابل توجه‌ای روبه رو شدند و از برخی مناطق در حومه شهر طرابلس عقب نشینی کردند اما به تدریج با انجام چند عملیات معکوس موفق شدند قدرت خود را بازیابی و پیشروی نیروهای حفتر را تا حدود زیادی متوقف کنند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، ضد حملات نیروهای دولت وفاق ملی در محورهای غرب، جنوب غرب و جنوب شرق حومه شهر طرابلس برای بازپس گیری نقاط تصرف شده و عقب راندن نیروهای ژنرال حفتر در جریان است.

ژنرال حفتر و نیروهای تحت فرمانش که با چراغ سبز دولت‌های غربی و پشتیبانی رژیم‌های عربستان، امارات و مصر درصدد هستند شهر طرابلس را از کنترل نیروهای دولت وفاق ملی (تحت حمایت دولت‌های ترکیه و قطر) خارج کنند در جدیدترین تحولات میدانی در حومه غربی متحمل ضربات سنگینی شدند.

به گفته منابع میدانی، دولت وفاق ملی با اعزام نیروهای تازه نفس و حملات سنگین هوایی، موشکی و توپخانه ای در حومه غربی شهر طرابلس توانست میدان راهبردی ۲۷ را از تصرف نیروهای حفتر خارج کند و بازپس بگیرد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای دولت وفاق ملی در جریان این عملیات با عقب راندن نیروهای حفتر موفق شدند مناطق جنوبی میدان ۲۷ از جمله «الحشان و المعموره» را به کنترل دربیاورند و خود را به منطقه و بیمارستان «الزهرا» برسانند.

در حال حاضر، درگیری‌های سنگین میان نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای ژنرال حفتر در حومه شمالی و شرقی بیمارستان «الزهرا» ادامه دارد و خبرها حاکیست نیروهای الوقاق دست برتر را در میدان نبرد دارند.

از حومه جنوب غرب شهر طرابلس خبر می‌رسد، نیروهای دولت وفاق ملی پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر توانستند مناطق «الساعدیه، العزیزیه و پایگاه تیپ چهارم» را از تصرف نیروهای حفتر خارج کنند و به سیطره دربیاورند.

یک منبع میدانی کرد: درگیری‌های در حومه جنوب غرب شهر طرابلس به حومه شمالی منطقه الهیره (جنوب منطقه العزیزیه) کشیده شده و نیروهای دولت وفاق ملی در تلاش هستند این منطقه را به کنترل درآورند.

این منبع میدانی با بیان اینکه منطقه «السوانی» در حومه جنوب غرب پایتخت میان طرفین درگیر دست به دست می‌شود، گفت: نیروهای دولت وفاق ملی در این محور هم برتری دارند و اگر این روند ادامه یابد موفق به بازپس گیری منطقه السوانی می‌شوند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای دولت وفاق ملی تمامی مناطق و مزارع غربی در حدفاصل منطقه السوانی تا حومه شمالی منطقه الهیره را از تصرف نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر خارج کرده‌اند و درگیری‌ها در حومه غربی مناطق «التوغار و کوبری الزهرا» ادامه دارد.

نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر اگر چه در محورهای غربی و جنوب غربی با شکست‌هایی مواجه شده‌اند اما در حومه جنوبی شهر طرابلس همچنان برتری میدانی دارند و برخی دیگر از مناطق را به تصرف درآوردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ژنرال حفتر پس از درگیری‌های سنگین در حومه جنوبی توانستند کنترل فرودگاه بین المللی پایتخت را دوباره در دست گیرند و نیروهای دولت وفاق ملی را در این محور عقب برانند.

نیروهای تحت فرمان حفتر در ادامه محله‌ها و مناطق شمالی فرودگاه بین المللی از جمله «حی مطار و کوبری المطار» را به سیطره درآوردند و امنیت مناطق مهم «السوانی، التوغار و کوبری الزهراء» از محور شرقی تأمین کردند.

در حال حاضر، درگیری‌ها در حومه جنوبی پایگاه نظامی «النقلیه» در جریان است؛ این پایگاه مهم در کنترل نیروهای دولت وفاق ملی است اما پایگاه الیرموک در شمال شرق فرودگاه بین المللی تا حدود زیادی به تصرف نیروهای ژنرال حفتر درآمده است.

از حومه جنوب شرق شهر طرابلس خبر می‌رسد، نیروهای دولت وفاق ملی در حومه زندان «عین زاره» و «گردان ۴۲» در جنوب منطقه «عین زاره» برتری میدانی دارند و درگیری‌ها میان طرفین همچنان در جریان است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای تحت فرمان ژنرال حفتر با وجود عقب نشینی در محورهای غرب، جنوب غرب و جنوب شرق با حملات هوایی، موشکی و توپخانه ای به شدت شهر طرابلس و مناطق حومه را هدف قرار می‌دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، مناطق «سوق الجمعه، عین زاره، الغرارات، خالد فیجان، دروازه آل جیبس، ابوسلیم به همراه حومه پایگاه الیرموک» زیر آتش سنگین نیروهای ژنرال حفتر هستند و خسارت‌های مالی و جانی زیادی در این محورها گزارش شده است.

به گفته منابع میدانی، با تشدید درگیری‌ها، گروهی ویژه از نیروهای ارتش فرانسه به تونس رسیده اند و درصدد هستند خود را به شهر طرابلس برسانند؛ دولت فرانسه اعلام کرده که هدف از اعزام این نیروها دفاع از سفارت این کشور در پایتخت لیبی است.

خبرها حاکیست، سه هواپیما که از فرودگاه جده عربستان به پرواز در آمده بودند در فرودگاه بین المللی شهر طرابلس، پایتخت لیبی به زمین نشستند اما جزئیاتی از محموله‌های منتقل شده در دسترس نیست؛ رژیم سعودی یکی از حامیان اصلی ژنرال حفتر محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=20115

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.