اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

برجام ۲ و ۳ برای خشکاندن جریان‌های ناب اسلامی است/ شکست حتمی دشمنان مقابل ایران

  • کد خبر : 19105
  • 09 اسفند 1397 - 20:19
برجام ۲ و ۳ برای خشکاندن جریان‌های ناب اسلامی است/ شکست حتمی دشمنان مقابل ایران

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه طرح برجام ۲ و ۳ از سوی دشمنان در منطقه برای خشکاندن جریان‌های ناب اسلامی است، گفت: شکست دشمنان در مقابل ایران حتمی است. به گزارش اخبار جهادی، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی صبح امروز در اجلاسیه پایانی ۶۵۰۰ شهید استان کرمان با تقدیر از همه دست‌اندرکاران این کنگره […]

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه طرح برجام ۲ و ۳ از سوی دشمنان در منطقه برای خشکاندن جریان‌های ناب اسلامی است، گفت: شکست دشمنان در مقابل ایران حتمی است.

به گزارش اخبار جهادی، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی صبح امروز در اجلاسیه پایانی ۶۵۰۰ شهید استان کرمان با تقدیر از همه دست‌اندرکاران این کنگره عمیق و پربار، اظهار کرد: دست پرحکمت و مبارک رهبری را به دلیل بیانات ارزشمندشان در طلیعه این کنگره برای مردم کرمان که بیانات حکیمانه‌ای داشتند به نیابت از همه شما می‌بوسیم و از خداوند طول عمر بابرکت برای ایشان خواستاریم.

وی به ارزش پاسداشت و گرامیداشت شهدا و این کنگره‌ها پرداخت و تصریح کرد: قبل از آن تعظیم و تجلیل می‌کنم به روحانی مبارزه و امام جمعه سابق کرمان آیت‌الله جعفری که امروز هم نقش بسیار ارزنده‌ای در تربیت و اخلاق در شهر کرمان دارند و در دوران دفاع مقدس پیوسته پشتیبان بودند و از ایشان و همه اقداماتشان تقدیر می‌کنم.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به چند خصوصیت کرمان در این کنگره بیان کرد: کرمان یکی از شهرهایی است که نمونه شهر کشور در قبل از انقلاب بود و با فساد حکومتی سازمان‌دهی شده نظام سابق مقابله کرد.

سلیمانی کرمان را در دفاع از انقلاب جزء استان‌های سرآمد دانست و افزود: در حالی که کرمان جزء دورافتاده‌ترینو استان‌های شرقی و فاصله‌دار با مراکز فرهنگی قبل از انقلاب که موثر بر انقلاب بودند، بود، اما در ابعاد گوناگون در انقلاب تاثیر داشت.

وی شهید باهنر و مرحوم هاشمی‌رفسنجانی را از شخصیت‌های ارزشمند کرمانی دانست و بیان کرد: علمای کرمان در صدر مجاهدت‌ها در قبل و بعد از انقلاب بودند و در زمان دفاع مقدس اغلب علمای کرمان یا فرزندانشان در دفاع مقدس شرکت کردند و جانباز شدند یا اغلب افتخار پدر شهید پیدا کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه عنوان کرد: از ویژگی این پاسداشت‌ها این است ارزش‌های کسانی که توفیق درک آن را نداشتند نمایان می‌کند به نسل جوان و نوجوانی که در عطش چنین صحنه‌هایی به سر می‌برند و آنها را با این صحنه‌ها آشنا می‌کند.

سلیمانی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد فرهنگ یک جامعه نمایان شود باید به ارزش‌هایی که در فرهنگ واقعی آن تاثیرگذار بوده تاکید کند، تصریح کرد: دفاع مقدس خود یک گنجینه گرانبهایی است و دلیل تاکید بر استمرار  کنگره‌ها و راهیان نور این است که دفاع مقدس ویژگی‌هایی دارد که در هیچ یک از آثار انقلاب به این خوبی و جامعیتی وجود ندارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ساختار نظام پوسیده ستمشاهی را زیر و زبر و سرنگون کرده و ساختار و نظام مردمی و اسلامی را جایگزین آن کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: دفاع مقدس در نمایاندن فرهنگ اسلام بالاترین آثار را پس از انقلاب داشت و خودش یک انقلابی در کنار انقلاب اسلامی بود و مظهر اساسی انقلاب فرهنگی دفاع مقدس بود چون عملا به منصه ظهور کشاند فرهنگ دینی را و نشان داد قدرت دین و اتکا به دین را، لذا دفاع مقدس یک مدرسه شد.

دفاع از حرم دفاع از حریم انسانیت بود

سلیمانی با بیان اینکه دفاع از حرم دفاع از حریم انسانیت بود بنابراین در هرجا این نوع اجتماعات برگزار شود جامعه ما نیازمند آن است، بیان کرد: شهید برتری می‌دهد و مقدم می‌دارد دیگران را یا آن‌ چیزی که بر خود فضیلت دارد و این برتری دانستن بالاترین فضیلت شهید است.

سلیمانی با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای وجود ندارد که اسم شهید محو شود چون خودشان را فراموش کردند و خدا را یاد کردند، تصریح کرد: شهید هر دو جهاد را با هم انجام داد و پیروز شد لذا هم بر دشمن درون و برون پیروز شد، لذا هر چه پیرامون این فرهنگ بیان کنیم ارزش شنیدن را دارد و به این دلیل این یادواره‌ها و کنگره‌ها ارزشمند است.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: باید دست و پای این مردم را بوسید، علی‌رغم  برخی مشکلاتی که دارند، ۴۰ سال است با دشمن دست و پنجه نرم می‌کنند، اما ایستاده‌اند و مشکلات را از انقلاب و رهبری جدا می‌کنند و انقلاب را با تمام وجود خودشان حفظ و حراست می‌کنند.

سلیمانی بیان داشت: انقلاب در طول ۴۰ سال این نظام به‌رغم همه دشمنی‌هایی که وجود داشته پیروزی‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف به دست آورده است.

با تمسک به اسلام توانستیم منافع ایران را تامین کنیم

وی با بیان اینکه اگر سنجش انقلاب به سه مسئله انقلاب نسبت به اسلام، انقلاب نسبت به انسان و انقلاب نسبتش به ایران را بسنجیم، ادامه داد: اینها قابل تفکیک نیستند اما افکاری وجود دارد که به دنبال تشکیک بین اینهاست و می‌خواهد بین اسلام و ایران این تفکیک را ایجاد کند، نادانسته و برخی اوقات دانسته.

سلیمانی افزود: اعتقاد دارم این قابل اثبات است آن چیزی که ایران را در این مقطع پیروز کرد عنصر اساسی آن اسلام بود و تاکید بر اسلام در زمان امام و دوره مقام معظم رهبری وجود داشت و دارد و اگر اتکا و تمسک به اسلام نباشد این پیروزی‌ها به سادگی اتفاق نمی‌افتد و با تمسک به اسلام توانستیم منافع ایران را تامین کنیم.

وی عنوان کرد: در هیچ تصمیم‌گیری در نظام در سطوح عالی امکان ندارد تصمیمی به منصه ظهور برسد و به نقطه اجرا بخواهد نائل شود اما در صدر آن تصمیم، منافع ایران نباشد چون ایران قابل تفکیک از اسلام و اسلام قابل تفکیک از ایران نیست.

سلیمانی تصریح کرد: در دوران قبل از صدام اگر به ارتش ایران و نیروهای مسلح مراجعه می‌کردید آنجا در دکترین نظامی دشمن عراق بود، عراق کشوری است با ۹۹ درصد مسلمان و ۶۰ درصد شیعه و همه در جوار مرز ما  صدام توانست مردم عراق را وادار به جنگ با ایران کند و بیش از ۲۵۰ هزار شهید برای ما داشت.

وی اظهار داشت: امروز در دیدگاه نیروهای مسلح ایران و دکترین و استراتژی آنها و آن طرف و دولت عراق و در نگاه دو ملت نگاه کنیم، عراق از قلعه دشمنی با ایران تبدیل به قلعه دوستی شده است و هیچ نگاهی از نگرانی به مرزهای جنوبی و غربی ندارد و احساس می‌کند عراق دژ محکمی برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران است.

سلیمانی با تأکید بر اینکه تبدیل شدن چنین دشمن تاریخی به یک دوستی بی‌نظیر با قدرت اسلام حاصل شده است، بیان داشت: امام اسلام ناب را نمایان و تبیین کرد و استکبار و خطرات آن را تبیین و مشخص کرد، اگر امروز سدهای مستحکم در مقابل  آنها نبود درنگ نمی‌کرد و حمله می‌کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: اگر این دو قدرت قدرتمند مقاومت در دو سر فلسطین نبود آیا این نظام با این حجم امکاناتی که دنیا بی‌پروا در ابعاد مختلف در اختیارشان قرار داده است ایران را آزاد می‌گذاشت، لذا وجود یک قدرت ارزشمندی مثل حزب‌الله در مرزهای شمالی و وجود قدرت ارزشمند از گروه‌های اسلامی فلسطینی آثار انقلاب اسلامی است.

سلیمانی با بیان اینکه چرا این‌قدر در برجام دو اصرار دارند، عنوان کرد: برای دشمن این برجام سه ضلعی است نه یک ضلعی اما اوباما فکر می‌کرد به مرور زمان به دو اضلاع دیگر می‌رسد اما آدم عجولی که آمده اصرار دارد به سرعت برسد و تصورش این بود که می‌رسد.

وی تصریح کرد: اینکه اصرار می‌کنند بر برجام دو در منطقه برای این است که قدرت اصیل و نابی که در مقابل اسلام وهابی یهودی شکل گرفته است را بخشکانند و جریان‌های اسلامی در برجام دو خشکانده شود؛ البته تلاش آنها به اینجا منتهی نخواهد شد و برجام سه هم خواهند داشت چون دشمنان معتقدند که چشمه باید خشکانده شود و این چشمه ایران است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه در حادثه تروریستی زاهدان دیدید پسمانده‌های جریان‌های وهابی و یهودی چه عمل ناجوانمردانه و غیرانسانی انجام دادند، گفت: تصور نکنید که عدد آنها کم بود؛ دیده بودیم در دو کشور عراق و سوریه چگونه به دنبال ایجاد رعب هستند.

هیچ کشوری به اندازه ایران اقتدار ندارد

سلیمانی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین شاهکارهای امام این بود که ایران را مهد اسلام قرار داد و اسلام را پشتوانه ایران قرار داد و این دو را با هم تلیفق کرد، گفت: دلیل مراقبت و حرف‌هایی که در ابعاد سیاسی به وجود می‌آید همین است دعوا بر سر همین عنصر است و برخی خام‌گری کرده و این را نادانسته تضعیف می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران اقتدار ندارد و این حرف ما نیست حرف دشمن ما است؛ قدرت متفاوت از اقتدار است، خیلی کشورها بانک مالی هستند و قدرت مالی بزرگی دارند اما کوتوله‌های سیاسی هستند و هیچ اقتداری در صحنه بین‌المللی در جهان ندارند، اما ایران اقتدار دارد.

وی با تأکید بر اینکه اقتدار به چهار خصوصیت بر می‌گردد، افزود: اولین عامل در اقتدار ایران تمسک به اسلام و مذهب است و دومین عامل دارا بودن رهبری حکیم است که مهم‌ترین عامل اقتدار ما بوده است، عامل سوم دارابودن انسان‌های فداکار و ایثارگر است و اگر ملتی از انسان‌های فداکار و ایثارگر تهی شد آن ملت فاقد دفاع می‌شود.

سلیمانی چهارمین عامل را مرعوب نشدن دانست و گفت: دشمن سه عامل را برای ارعاب اعمال و اجرا می‌کند و وابستگی را به دو دلیل مهم انجام می‌دهد یکی برای اثرگذاری و دوم برای فروپاشی که هر زمانی اراده کند، بتواند به دلیل این وابستگی این کار را انجام دهد.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: یکی از دلایل اقتدار ملت ایران در این دوره مرعوب نشدن است، تاکنون دشمن به‌رغم همه قلدری‌ها سعی کرد ملت ایران را بترساند اما این ملت نترسید بلکه به سینه او رفت و شکست داد.

وی با تأکید بر اینکه دشمن شکستش در مقابل ما حتمی است و دشمن نمی‌تواند این دلایل را هضم کند، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل شکست دشمن که در واقع در هر رویایی او را مجبور به شکست می‌کند، روحیه استکباری دشمن و تحقیر ملت‌ها است که این را در همه جا می‌بینیم.

سلیمانی با اشاره به اینکه روحیه استکبار و تحقیری جزء ذات دشمن است، گفت: نادیده انگاشتن ملت‌ها و منافع کشور، سرمایه‌گذاری بر روی حکومت‌های نامشروع از عوامل شکست حتمی دشمن در مقابل ایران در منطقه است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=19105

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.