• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023

اخبار کوتاه

رزمندگان کتائب القسام به تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی در منطقه شیخ رضوان از فاصله صفر تیراندازی کرده و پس از عملیات به سلامت به پایگاه های خود بازگشتند. رزمندگان کتائب القسام از صبح امروز تاکنون، ۵ عراده تانک و ۵ دستگاه نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور شرق غزه را با استفاده از راکت‌های الیاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری، ۴۶۴ فلسطینی در حملات شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسیدند. این وزارتخانه همچنین شمار شهدای کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته را ۲۵۶ نفر اعلام کرد. روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد که رئیس بخش سلاح‌های گرم وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به خاطر موافقت نزدیکان ایتمار بن غفیر، وزیر امنیت داخلی با توزیع غیرقانونی سلاح در بین شهرک‌نشینان صهیونیست از سمت خود استعفا داده است. شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن ۳ نظامی خود بر اثر حمله خمپاره‌ای از لبنان به منطقه الجلیل علیا در شمال فلسطین اشغالی اذعان کرده است.

پیشرفت در مذاکرات شبه نظامیان کُرد و دولت سوریه برای تعیین تکلیف شهر منبج/ تلاش امارات برای نفوذ در شمال و شمال شرق سوریه با دلارهای نفتی و باج جدید به آمریکایی‌ها + نقشه میدانی

  • کد خبر : 18797
  • 17 بهمن 1397 - 16:36
پیشرفت در مذاکرات شبه نظامیان کُرد و دولت سوریه برای تعیین تکلیف شهر منبج/ تلاش امارات برای نفوذ در شمال و شمال شرق سوریه با دلارهای نفتی و باج جدید به آمریکایی‌ها + نقشه میدانی

همزمان با مذاکرات دولت سوریه، نیروهای روسی و شبه نظامیان کُرد برای سرنوشت شهر منبج و مناطق حومه، کشمکش ها و چانه زنی های دولت آمریکا و ترکیه در خصوص تحولات شمال و شمال شرق سوریه ادامه دارد. به گزارش اخبار جهادی، آخرین خبرها از تحولات میدانی شمال شرق استان حلب حاکیست، مذاکرات فشرده میان نمایندگان شبه نظامیان […]

همزمان با مذاکرات دولت سوریه، نیروهای روسی و شبه نظامیان کُرد برای سرنوشت شهر منبج و مناطق حومه، کشمکش ها و چانه زنی های دولت آمریکا و ترکیه در خصوص تحولات شمال و شمال شرق سوریه ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین خبرها از تحولات میدانی شمال شرق استان حلب حاکیست، مذاکرات فشرده میان نمایندگان شبه نظامیان کُرد با دولت سوریه در خصوص سرنوشت شهر منبج همچنان ادامه دارد.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، مذاکرات میان نیروهای شبه نظامی کُرد و دولت سوریه با نظارت مستقیم روس‌ها در جریان است اما طرفین تاکنون به یک توافق مشترک دست نیافته اند.

به گفته منابع میدانی، همزمان با ادامه مذاکرات برای تعیین تکلیف شهر منبج، گشت زنی مشترک نیروهای روسی و سوری در حومه جنوبی، جنوب غربی، غربی و شمال غربی شهر منبج ادامه دارد.

یک منبع میدانی اعلام کرد: حضور چند گروه از نیروهای روسی در محور شهرک‌های «الدادات و اوشریه» در حومه شمال و شمال شرق شهر منبج مشاهده شده و همین مسئله می‌تواند به معنای پیشرفت در مذاکرات باشد.

این منبع میدانی گفت: حضور نیروهای روسی در حومه شمال و شمال شرق نشان می‌دهد که شبه نظامیان کُرد درصدد هستند با دولت سوریه و روس‌ها در خصوص سرنوشت شهر منبج به یک توافق دست یابند.

وی افزود: بخش‌های شمالی و شرقی شهر منبج پیشتر توسط نیروهای آمریکایی تحت کنترل و مراقبت بود اما حالا حضور نیروهای روسی در این محور از نزدیک شدن نظرات شبه نظامیان کُرد و دولت سوریه برای رسیدن به توافق خبر می‌دهد.

به گزارش اخبار جهادی، گروهی از نیروهای گارد ریاست جمهوری و ارتش سوریه هم در شهرک «ام جلود» در شمال شهر منبج مشاهده شده اند و این مسئله نیز گمانه زنی‌ها در خصوص کنترل نیروهای سوری بر منطقه منبج را در آینده نزدیک تقویت کرده است.

شهرک «ام جلود» در خط تماس مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد و مناطق تحت اشغال ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات واقع شده و حضور نیروهای سوری در این محور یک گام اساسی برای دفاع از امنیت شهر منبج به شمار می‌آید.

همزمان با مذاکرات دولت سوریه، نیروهای روسی و شبه نظامیان کُرد برای سرنوشت شهر منبج و مناطق حومه، کشمکش‌ها و چانه زنی‌های دولت آمریکا و ترکیه در خصوص تحولات شمال و شمال شرق سوریه ادامه دارد.

از سویی دیگر، برخی رژیم‌های عربی منطقه غرب آسیا از جمله امارات که تروریست‌های تحت حمایت آنان شکست‌های سنگینی را متحمل شده اند و منافع خود را در سوریه از دست داده می‌بینند، اقدام به تحرکات جدیدتری کرده اند.

گزارش‌ها حاکیست، رژیم امارات و متحدان منطقه‌ای آنان برای جبران دهها میلیارد دلار سرمایه گذاری از دست رفته این بار درصدد هستند نفوذ خود را در مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد در شمال و شمال شرق سوریه افزایش دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، رژیم امارات به شبه نظامیان کُرد اعلام کرده که از آنان حمایت می‌کند اما روند تحولات میدانی نشان می‌دهد این مسئله بیشتر به یک مانور سیاسی شبیه است.

یک منبع میدانی اعلام کرد: در حال حاضر ابتکار عمل در دست دولت سوریه است و پیشرفت مذاکرات در خصوص تحولات منبج هم معادلات را تا حدودی تغییر داده و امارات و متحدانش به تنهایی نمی‌توانند تأثیر گذار باشند.

این منبع میدانی با بیان اینکه اوضاع مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد در شمال و شمال شرق سوریه پیچیده شده است، گفت: سردرگمی آمریکایی‌ها در این محور همچنان ادامه دارد و همین مسئله نقش رژیم‌های عربی منطقه را هم کم رنگ می‌کند.

وی به تلاش‌های همزمان دولت ترکیه برای افزایش نفوذ در مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد اشاره کرد و افزود: امارات و متحدانش با دولت ترکیه هم اختلافات جدی دارند و به نظر نمی‌رسد اردوغان به آنان اجازه قدرت نمایی دهد مگر اینکه با آمریکایی‌ها به یک توافق مشترک دست یابد.

به گزارش اخبار جهادی، اماراتی‌ها و متحدان منطقه اش به خوبی می‌دانند که تروریست‌ها در مناطق اشغالی شمال سوریه از سوی آنکارا حمایت می‌شوند و همین مسئله منجر شده بازهم با دلارهای نفتی خود به میدان آیند.

اشغال نقاط بیشتری از مساحت تحت تصرف شبه نظامیان کُرد توسط تروریست‌های تحت حمایت دولت ترکیه به معنای قطع نفوذ امارات، عربستان و… در مناطق شمال و شمال شرق سوریه است و این موضوع باعث شده که شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس به دنبال دادن امتیازهای بالا به آمریکایی باشند تا ابتکار عمل را در دست گیرند.

همزمان با این تحرکات، دولت ترکیه درصدد است تا آمریکایی‌ها را قانع کند و مرحله نخست عملیات را برای نفوذ ۳۲ کیلومتری در مناطق تحت تصرف شبه نظامیان کُرد در شمال و شمال شرق سوریه انجام دهد.

در حال حاضر، شبه نظامیان کُرد تحت حمایت ائتلاف غربی حدود ۲۵ درصد از خاک سوریه (بخش‌هایی از مناطق شمالی، شمال شرقی و شرقی) را تصرف دارند اما در ماه‌های گذشته با چالش‌های زیادی برای حفظ این مناطق روبه رو شده اند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=18797

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.