اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

رسانه‌های اسرائیلی در یک نگاه| پایان داستان عشق هیلی و اسرائیل/ دست برتر ایران در جنگ سایبری با عربستان و آمریکا

  • کد خبر : 17132
  • 22 مهر 1397 - 12:50
رسانه‌های اسرائیلی در یک نگاه| پایان داستان عشق هیلی و اسرائیل/ دست برتر ایران در جنگ سایبری با عربستان و آمریکا

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند. به گزارش اخبار جهادی، روزنامهیدیعوت آحارانوت در گزارشی با اذعان به شکست طرح های صهیونیستی ـ آمریکایی علیه محور مقاومت در سوریه به نقل از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تا زمانی که […]

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند.

به گزارش اخبار جهادی، روزنامهیدیعوت آحارانوت در گزارشی با اذعان به شکست طرح های صهیونیستی ـ آمریکایی علیه محور مقاومت در سوریه به نقل از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد تا زمانی که ایران در سوریه حضور داشته باشد ، دمشق حتی یک دلار هم از ما نخواهد دید.

پامپئو که این سخنان را در جمع اعضای موسسه امنیت ملی یهودی و در اشاره به برنامه های واشنگتن برای آینده سوریه ایراد می کرد، از اینکه پیروزی مقاومت در سوریه به گشوده شدن جبهه جدیدی علیه رژیم صهیونیستی منجر شود ابراز نگرانی کرد.

آحارانوت به نقل از پامپئو اعتراف کرد حمایت ایران از سوریه سبب تقویت ساختار قدرت بشار اسد در این کشور شده است امری که سبب شد اولویت های ایالات متحده هم در این کشور به طور کامل تغییر پیدا کند.

این روزنامه عبری زبان در گزارش دیگری که هفته گذشته منتشر کرد به خیالپردازی در قالب آرزوهایش در مورد ایران پرداخت و مدعی شد روسیه تلاش می کند از افزایش تنش بین تهران و تل آویو جلوگیری به عمل آورده و کانال گفتگو  ایجاد کند.

در گزارش این رسانه با اشاره به استقرار سامانه های اس ۳۰۰ در سوریه و اذعان به کوتاه شدن دست جنگنده های صهیونیستی از تجاوز به سوریه تلاش می کند این ناتوانی را به تلاش روسیه برای متقاعد کردن تهران و تل آویو برای کاهش تنش مرتبط کند.

یدیعوت آحارانوت همچنین با انتشار تصویری از نیکی هیلی در کنار دیوار ندبه از استعفای وی به عنوان پایان داستان عشق هیلی و اسرائیل نام برده و از استعفای هیلی به عنوان شخصیتی که حتی یک فرصت را هم برای حمایت از اسرائیل از دست نداده ابراز تاسف کرده و آن را فقدان یکی از مهمترین شخصیت های اسرائیلی در داخل سازمان ملل متحد دانست.

در این حال “یوسی ماچهروف” در یادداشتی در روزنامه یسرائیل هیوم با اشاره به نقش ایران در پیروزی سوریه بر تروریسم، عدم واکنش تهران به تجاوزات صورت گرفته توسط ارتش اسرائیل در سوریه را که به زعم تل آویو مراکز ایرانی را مورد هدف قرار داده، بزرگترین دغدغه مسئولین صهیونیستی اعلام و تلاش کرد تفسیرهایی از دیدگاه خود برای عدم پاسخ به این اقدامات حتی از سوی حزب الله پیدا کند.

“مائیر آندور” هم در همین روزنامه به شکل واضحتری تحت عنوان مبارزه علیه محور روسی ـ سوری ـ ایرانی تاکید کرد آنچه می توان از سکوت رهبران تل آویو در مقابل استقرار سامانه اس ۳۰۰ در سوریه و بسته شدن حریم هوایی این کشور برای اسرائیل تفسیر کرد آن است که هیچ کس نمی خواهد اشتباهات گذشته تکرار شود.

به اعتقاد نویسنده تل آویو تا این لحظه موفق نشده است تا به مسکو بقبولاند که مسئله حضور ایران و نیروهای همسو با این کشور در سوریه برای اسرائیل مسئله مرگ و زندگی است ، شاید هم بر این باورند که ما دیر یا زود تسلیم خواهیم شد.

نویسنده در پایان پیشنهاد کرد از یک میلیون مهاجری که از جمهوری های شوروی سابق به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند علیه روسیه استفاده شود.

روزنامه معاریو مصاحبه ای با ” نورمن رول” که وی را از مسئولین سابق سازمان اطلاعات آمریکا معرفی کرده داشته و در آن به نقل از وی مدعی شده است جنگ های کوچکی علیه ایران در سوریه ، عراق و یمن در حال انجام است بدون آنکه بتوانیم به شکل بالفعل آن را حضور ایران در جنگ توصیف کنیم ، با این وجود ایران توانسته است ضربات دردناکی را به عربستان وارد کند، و دست برتر را هم در جنگ سایبری علیه عربستان ، اسرائیل ، ایالات متحده و چند کشور دیگر داشته باشد.

وی در پاسخ به پرسش این روزنامه عبری زبان درباره اعمال تحریم ها علیه ایران نیز گفت : باید اعتراف کرد از سال ۱۹۸۳ تحریم ها را علیه ایران آغاز کردیم، اما آیا واقعا تاثیرگذار بودند وی درباره  برجام هم تاکید کرد ابتدا با خروج واشنگتن از توافق هسته ای مخالفت می کرده و معتقد بود باید به همراه همپیمانان اروپایی خود و نیز اسرائیل و شماری از کشورهای عربی از طریق توافق هسته ای به ایران فشار وارد می‌کردیم.اما در حال حاضر برنامه آن است که از مشکلات جمعیتی ایران ، به ویژه جوانان برای ایجاد شرایطی جهت برهم زدن ثبات واستقرار در ایران استفاده کنیم.

معاریو همچنین در گزارشی انتقادات گزنده روسیه را از رژیم صهیونیستی درباره اطلاعات اعلام شده توسط نتانیاهو در ارتباط با برنامه هسته ای ایران منتشر کرده و به نقل از میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه نوشت : بسیار ساده لوحانه است که تصور شود فقط یک کشور در جهان قادر است از فعالیت های یک کشور دیگر اطلاع داشته باشد.

در این میان شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی سخنان سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با رسیدن رژیم صهیونیستی به نقطه پایانی اش را تیتر کرده و با اشاره به پیامی که سردار جعفری برای سید حسن نصرالله ارسال کرده و به مسئله تاکید وی بر ادامه حمایت از جنبش های مقاومت تا از بین رفتن اسرائیل پرداخته است .

روزنامه عبری زبان کول هازمان در گزارشی به سیر تحول عربستان درباره مسائل منطقه به ویژه مسئله فلسطین پرداخته و با استناد به مقالات منتشر شده در مطبوعات سعودی تاکید می کند ، نویسندگان سعودی با منافق توصیف کردن افرادی که علیه اسرائیل مبارزه می کنند به افکار عمومی عربی پیشنهاد می کنند به جای حمایت از محور مقاومت که به زعم آنها اقدامی منافقانه است، ایران را به عنوان اشغالگر سرزمین های عربی مورد تهاجم قرار دهند.

در رابطه با منافق توصیف کردن مخالفان توسط رسانه های سعودی همین روزنامه در گزارش دیگری با اشاره به ناپدید شدن جمال خاشقجی می نویسند پیش از  ناپدید شدن این مخالف مطبوعات سعودی به ویژه روزنامه الاوقات شدیدترین حملات را علیه وی اعمال داشته و همواره وی را منافق وخائن توصیف می کرد.

این در حالی است که روزنامه هاآرتص در یادداشتی از گرم شدن روابط بین اسرائیل و کشورهای شورای همکاری حول محور دشمنی با ایران سخن می گوید.

به اعتقاد نویسنده این یادداشت ایران هراسی به کاتالیزوری برای گرم شدن روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی که روابط دیپلماتیک رسمی با خود ندارند تبدیل شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نیوز اسرائیل هم در گزارشی به نقل از منابع اروپای شرقی مدعی شد کارشناسان ایرانی مسئول بهره برداری از سامانه پدافندی روسیه در سوریه خواهند بود ، این کارشناسان پیش از این با نحوه استفاده از این سامانه های پدافندی به ایران فروخته شده است، آشنا هستند وقرار است تجارب خود را ظرف مدت سه ماه در اختیار تکنسین های ارتش سوریه قرار بدهند.

این پایگاه همچنین در گزارشی به قلم “رامی یاتسهار” اظهار نظر رئیس ستاد ارتش ایران را تهدیدی صریح از سوی ایران بعد از سخنان نتانیاهو توصیف کرده و از تیتر ” ایران از نتانیاهو می خواهد شنا کردن را بیاموزد” استفاده می کند.

این پایگاه عبری زبان علت اظهار نظرهای اخیر نتانیاهو را هم انتخاباتی اعلام و تاکید می کند اگر بخواهیم یک دلیل برای خروج نتانیاهو از چارچوب حفظ اسرار و ابهام آفرینی نزدیکی انتخابات است .

به اعتقاد نویسنده نتانیاهو در این مدت سیاست داخلی احمقانه ای را در پیش گرفته است شاید بتواند از این طریق از پرونده های اتهامی خود جان سالم به در برده یا حداقل آن را برای مدتی به تعویق بیندازد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=17132

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.