اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

رسانه‌های صهیونیستی در یک نگاه|از انفعال در برابر جنگنده ایرانی تا ادعای ارسال پیام آمریکا برای تهران

  • کد خبر : 16299
  • 04 شهریور 1397 - 10:44
رسانه‌های صهیونیستی در یک نگاه|از انفعال در برابر جنگنده ایرانی تا ادعای ارسال پیام آمریکا برای تهران

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند. به گزارش اخبار جهادی،اعتراض به ادامه همکاری اروپا با جمهوی اسلامی ایران ، خوشحالی از قطع همکاری برخی از شرکت های تجاری با ایران و ارائه راهکارهایی برای جوسازی علیه دستاوردهای صنعت نظامی و […]

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند.

به گزارش اخبار جهادی،اعتراض به ادامه همکاری اروپا با جمهوی اسلامی ایران ، خوشحالی از قطع همکاری برخی از شرکت های تجاری با ایران و ارائه راهکارهایی برای جوسازی علیه دستاوردهای صنعت نظامی و سایبری جمهوری اسلامی ، بخشی از مسائلی است که به شکلی گسترده و حتی تا حدودی هماهنگ در رسانه های صهیونیستی بیشترین بازتاب را در رسانه های عبری زبان هفته گذشته رژیم صهیونیستی داشت.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در یکی از آخرین مطالب خود حمله نتانیاهو به اتحادیه اروپا به دلیل اختصاص بودجه ۱۸ میلیون یورو در قالب همکاری با ایران، آن را اشتباه بزرگ اروپایی ها توصیف کرد و مدعی شد این کار می تواند توان نظامی جمهوری اسلامی ایران را به شدت بالا ببرد.

این روزنامه عبری زبان همچنین توجه خاصی به ادعای هماهنگ ۳ شرکت بزرگ اداره کننده بزرگترین شبکه های اجتماعی در فضای مجازی داشت که در آن ضمن قرار دادن توان سایبری ایران در سطح کشورهایی همچون روسیه ادعا شده است ، بعد از دریافت اطلاعات از سازمان امنیت آمریکا صدها صفحه را که از ایران هدایت شده و با هدف تاثیرگذاری بر افکار عمومی و انتخابات اخبار جعلی منتشر می کردند، مسدود کرده است.

این در حالی است که رونمایی از جنگنده عملیاتی کوثر توسط ارتش جمهوری اسلامی ، بازتاب خاص به خود را در رسانه های اسرائیلی داشت، اما نکته جالب در این رابطه آن است که رسانه های عبری زبان رژیم صهیونیستی بعد از چند روز انفعال در مقابل این خبر تلاش کردند تا کیفیت آن را زیر سئوال برده و مقایسه آن باجنگنده های فعلی در جهان کنند.

آحارانوت همچنین در گزارشی تحلیلی به روابط روسیه و آمریکا پرداخته و به نقل از سرگئی ریایکوف معاون وزیر خارجه روسیه خبر داد : مسکو هیچ نشانه ای از آمادگی واشنگتن برای بهبود روابط با مسکو را لمس نکرده است و کرملین تمام گزینه های واکنش به تحریم های آمریکا را روی میز دارد. به اعتقاد ریابکوف ترامپ از برگ برنده و فرصت عالی نشست سنگاپور بهره گیری نکرده است.

روزنامه یسرائیل هیوم در گزارشی به نادیده گرفته شدن تحریم های خصمانه آمریکا توسط کشورهایی همچون چین اشاره کرد، خریداران چینی راهی را برای واردات نیازهای نفتی خود از ایران پیدا کرده اند.

بر اساس روش جدید که این روزنامه عبری زبان آن را منتشر کرده، ادعا شده است که پالایشگاه های بزرگ چینی قرادادهای بلند مدتی را امضا کرده و بر اساس آن نفت از طریق شرکت ملی نفتکش ایران حمل و تمام هزینه های و ریسک های آن در کنار پوشش بیمه اش به عهده ایران خواهد بود.

یسرائیل هیوم همچنین در یادداشتی به تلاش های آلمان برای عبور از تحریم های آمریکایی اشاره کرده و خبر می دهد، برلین تمایلی به توقف تعامل تجاری با جمهوری اسلامی نداشته و بر این اساس پیشنهاد ایجاد سیستم بانکی مستقلی برای ادامه نقل و انتقال پول بین دو طرف را داده است.

در بخشی از این یادداشت با اشاره به مقاله وزیر خارجه آلمان در روزنامه اقتصادی (The Handelsblatt) که در آن پیشنهاد قطع تکیه اروپا به سیستم مالی وبانکی آمریکا را برای نقل و انتقال پول داده شده ، استناد شده است.

ایلی لایون ، تحلیلگر این روزنامه هم به نقل از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران خبر داد ، ایران راه ها و گزینه هایی برای عبور از تحریم های آمریکایی در اختیار داشته و گرچه همچنان به تعهد اروپا امیدوار هستند، اما در غیر این صورت نیز قادر به صدور نفت خود است.

سخنان آیت الله سید احمد خاتمی خطیب نماز عید سعید فطر هم در رابطه با اینکه در صورت تجاوز دشمنان به ایران، اسرائیل هم یکی از اهداف واکنش ما خواهد بود جزو مطالبی است که نه تنها در این روزنامه بلکه با همین تعبیر در اکثر رسانه های صهیونیستی نیز منعکس شده بود.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به سخنان آیت الله موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران اشاره کرد که گفته بود  آنها(دشمنان) می‌دانند که در روز حادثه از دور و نزدیک چه به سرشان می‌آید، هزاران موشک حزب‌الله و حماس و ۱۰ هزار نیروی چند ملیتی مستقر در سوریه، تل آویو را با خاک یکسان خواهد کرد.

پایگاه خبری “سروگیم” هم به نقل از وزیر دفاع ایران اعلام کرد هیچ کشوری قادر به تهدید ایران نیست.

این پایگاه عبری زبان به نقل از امیر حاتمی افزود همچنان به توسعه برنامه های موشکی خود ادامه خواهیم داد و هرگز در این راستا بر خلاف منافع ملی کشور عمل نخواهیم کرد ، هم اکنون در شرایط خوبی قرار داریم اما همچنان باید این روند ادامه پیدا کند.

در مقابل مارکر نشریه اقتصادی روزنامه هاآرتص در گزارشی به عوافریبی نتانیاهو و رویکرد ایران هراسی اش اشاره و با طرح پرسشی “چرا ابهامات نتانیاهو باید سالانه ۴ میلیارد شیکل هزینه روی دستمان بگذارد ؟” نوشت : اقدامات نتانیاهو طی ماه گذشته را فقط می توان در یک جمله تفسیر کرد و آن “آغاز چهره ای از برنامه های انتخاباتی پیش رو” است.

سامی برتز نویسنده این تحلیل با اشاره به اظهارات نتانیاهو در رابطه با ایران و اعلام برنامه های امنیتی ـ نظامی رژیم صهیونیستی تا ۲۰۳۰ نوشت آنچه ما مشاهده می کنیم صرفا تخصیص بودجه برای اهداف انتخاباتی بنیامین نتانیاهو است.

مارکر در خبر دیگری به قطع پرواز های شرکت های اصلی هوایی اروپا به ایران پرداخته و مدعی شده است که علاوه بر شرکت های هوایی فرانسه ، انگلیس و هلند، تل آویو تلاش هایی را برای متقاعد کردن بقیه شرکت های هوایی اروپایی برای قطع پرواز هایشان به ایران انجام می دهد.

پایگاه اطلاع رسانی کریکار هم در این رابطه به نقل از جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نوشت ” ما انتظار داریم همانگونه که سرمایه داران اروپایی دانستند تمام اروپایی ها هم به وضوح بفهمند که باید بین همکاری تجاری در ایران یا تعامل تجاری با ایالات متحده یکی را برگزینند”.

یسرائیل هیوم در گزارش دیگری هم از نشست مطبوعاتی نتانیاهو با بولتون به قدردانی ویژه نتانیاهو از ترامپ پرداخته و به نقل از نخست وزیر اسرائیل نوشت : “اجازه دهید من از رئیس جمهور ترامپ برای پس زدن توافق وحشتناک هسته ای که راه را برای توسعه برنامه  هسته ای ایران و برچیدن تحریم ها که میلیاردها دلار برای ایران فراهم کرد … تشکر و قدردانی کنم ، تمام کشورهای جهانی باید از اقدام ایالات متحده پیروی کرده و فشار بر ایران را افزایش دهند”.

در این حال روزنامه هاآرتص در تحلیلی به قلم تسفی بارئیل ادعا کرد با توجه به نفوذی که ایران در عراق دارد این کشور به بستر خوبی برای مشارکت با ایران جهت عبور از این چالش تبدل شده و به مسیر دور زدن تحریم ها تبدیل خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی روتر هم مدعی شد پیام های کاخ سفید از طریق سوئیس و عمان به دست ایران رسیده است، اما هنوز مذاکرات مستقیمی بین ایالات متحده و ایران وجود ندارد.

روزنامه معاریو نیز در گزارشی تحلیلی از سفر بولتون به فلسطین اشغالی نوشت : درخواست و پافشاری دولت آمریکا برای خارج شدن ایران از سوریه صرفا برای ادای دین و حمایت ترامپ از اسرائیل به عنوان یک متحد نیست، بلکه منعکس کننده تلاش او برای ایجاد چارچوب جدیدی برای سیاست خارجی آمریکا محسوب می شود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است یکی از بارزترین عناصر نهفته در خواسته مشترک اسرائیل و ایالات متحده برای خروج ایران از سوریه، خروج نیروهای حزب الله از این کشور است از دیدگاه اسرائیل حزب الله بزرگترین تهدید کلاسیک محسوب می شود، مانور چند روز پیش ارتش اسرائیل در جولان نیز برای مقابله با این خطر انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=16299

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.