اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

نصرالله گفت، حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؛ چرا؟

  • کد خبر : 16213
  • 27 مرداد 1397 - 11:53
نصرالله گفت، حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؛ چرا؟

دلایل و مصادیق محکم و آشکاری صرف نظر از تعصبات احساسی وجود دارد که مؤید معادله‌ای است که دبیر کل حزب الله اخیرا درباره برتری قدرت مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی مطرح کرد. به گزارش اخبار جهادی، پایگاه خبری «العهد» لبنان در یادداشتی به قلم «شارل ابی نادر»، سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان با عنوان «چرا […]

دلایل و مصادیق محکم و آشکاری صرف نظر از تعصبات احساسی وجود دارد که مؤید معادله‌ای است که دبیر کل حزب الله اخیرا درباره برتری قدرت مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

به گزارش اخبار جهادی، پایگاه خبری «العهد» لبنان در یادداشتی به قلم «شارل ابی نادر»، سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان با عنوان «چرا مقاومت قوی‌تر از اسرائیل است»، به تشریح دلایلی پرداخت که اعتبار و درستی سخنان جدید دبیر کل حزب الله مبنی بر قوی‌تر بودن مقاومت از ارتش اسرائیل را ثابت می‌کند.

در این یادداشت آمده است: آخرین سخنرانی دبیر کل حزب الله در دوازدهمین سالگرد پیروزی لبنان بر اسرائیل در ژوئیه ۲۰۰۶، مثل بیشتر سخنرانی‌های مناسبتی یا دوره‌ای وی جامع و دربرگیرنده دغدغه‌های افکار عمومی داخل، منطقه‌ و جهان بود.

به گفته نویسنده وجه تمایز سخنرانی تازه سید حسن نصرالله  پاسخ وی به یکی از افسران دشمن بود که حزب الله را دومین قدرت بزرگ منطقه پس از «ارتش اسرائیل» برشمرد، و دبیر کل حزب الله  برای اولین بار با طرح معادله مقایسه قدرت حزب الله با قدرت دشمن اسرائیلی تاکید کرد که حزب الله امروز قوی‌تر از دشمن اسرائیلی است،  و این را به طوری ساده و واضح بیان کرد.

العهد آورده است، طبعا بسیاری، معادله دبیر کل حزب الله را تایید می‌کنند و می توان آنها را در چند بخش جای داد:

نخست، طرفداران حزب الله و دبیر کل آن هستند که از سر عشق، تعهد و ایمانی که به حزب الله دارند به سخنان رهبرانش معتقد هستند، بدون اینکه به دنبال جستجوی دلیل یا توجیهی برای ثابت کردن اعتقاد خود باشند و این نتیجه اعتماد بی چون و چرای آنها به حزب الله است.

دوم، گروهی که او نیز به معادله دبیر کل حزب الله ایمان اذعان دارد اما پس از بررسی بسیار، دقت ، مقایسه و استدلال منطقی و علمی به این نتیجه رسیده است.

سوم گروهی که بر این معادله صحه نمی‌گذارد و سیاستش هم کاملا با سیاست حزب الله متفاوت است، اما یک عقیده و منطق علمی در اختیار دارد که می تواند بر مبنای آن استنتاج کند، حزب الله قوی است و قوی‌تر از اسرائیل است، این گروه چه بسا امیدوار است که معادله مذکور به مرور زمان عوض شود آن هم با جنگی که دشمن به راه اندازد و در آن بر حزب الله پیروز شود تا به تضعیف این جنبش منجر شود اما تا آن زمان اذعان دارد که حزب الله قوی‌تر از اسرائیل است و این موضع را بدون هیچ پنهان کاری آشکارا اعلام می‌کند.

همچنین کسانی هستند که موافق معادله دبیر کل حزب الله نیستند و به آن هم اذعان ندارند آنها را می‌توان در بیش از یک گروه جای داد.

گروهی که کاملا مخالف حزب الله هستند، آنها از سر کینه‌ کور به این معادله اعتقادی ندارند نه اینکه بر اساس یک منطق علمی و صرف نظر از درستی یا نادرستی دیدگاه و گرایش سیاسی آنها آماده هیچ بحث و بررسی این موضوع نیستند و به خود فرصتی برای تحقیق منطقی درباره آن نمی‌دهند گروهی که ضرورتی برای بحث و گفت‌وگو با آنها نیست.

 گروه دیگر که به این معادله متقاعد نشدند و آنها از طرفداران یا مخالفان حزب الله هستند، اما وجه مشترک آنها در نیازشان به تحقیق و اثبات این معادله است، آنها معتقدند که از داده‌های موجود این گونه استنتاج نمی شود که حزب الله قوی‌تر از اسرائیل است، آنها اطلاعات کاملی از توانمندی بزرگ دشمن و ظرفیت های مالی، علمی و نظامی آن در اختیار دارند که در واقع امر اصلا قابل مقایسه با قدرت ناچیز حزب الله ( به اعتقاد آنها) نیست.

این گروه معتقدند  معادله مطرح از سوی دبیر کل حزب الله تنها برای بالا بردن روحیه طرفداران  و اعضای حزب و جامعه حزب الله بوده است و هم اینکه جنگ روانی در مقابله با دشمن را تقویت کند.

این گروه آخر که حامی حزب الله هستند یا نیستند به معادله دبیر کل حزب الله اذعان ندارند، آنها نیاز به داده‌هایی دارند که این معادله را ثابت کند که از نظر آنها این داده‌ها وجود ندارد.

نویسنده تاکید کرد: مقایسه قدرت دو طرف با یکدیگر نمی‌تواند صرفا بر اساس سبک و سنگین کردن حجم فاکتورهای قدرت هر کدام از آنها باشد، بدون اینکه دستاوردهای هر کدام در تقابل با دیگری بررسی شود.

وی افزود: به معنای دیگر اگر قدرت منجر به تحقق هدفی نشود که برای آن خلق شده و به خاطر آن به کار گرفته می‌شود، هیچ فایده‌ای ندارد و از معادله مقایسه بیرون می‌رود قدرتی که نتواند به یک پیروزی، هدف و نتیجه‌ای منجر شود، کامل نیست.

العهد در ادامه از همین خاستگاه به مقایسه قدرت حزب الله و قدرت دشمن اسرائیلی پرداخت و  رویدادهای  تاریخی، میدانی و راهبردی را که مصادیق اثبات این معادله است، بازخوانی کرد.

به نوشته این وبگاه خبری، هنگامی که در سال ۲۰۰۰ حزب الله مناطق اشغالی در جنوب و همچنین در منطقه البقاع الغربی از جنگ دشمن اسرائیلی درآورد، ثابت کرد که قوی‌تر از اسرائیلی است که زیر ضربات رزمندگان آن شکست خورد به رغم اینکه حزب الله در آن زمان از ظرفیت و قدرت برتر برخوردار بود، یعنی فاکتورهای اصولی قدرت را در اختیار دارد و نتیجه گرفته می‌شود حزب الله با آزادی مناطق اشغالی ثابت کرد که قوی‌تر ازاشغالگرانی است که در این میدان شکست خوردند.

العهد دومین مصداق برتری قدرت حزب الله را در پیروزی این حزب بر دشمن صهیونیستی در جنگ تابستان سال ۲۰۰۶ عنوان کرد و افزود: حزب الله اول اینکه نگذاشت هدف دشمن در سرکوب توانمندی، ظرفیت‌ها و قدرت نفوذ آن محقق شود و دوم اینکه خسارات سنگینی به نیروهای دشمن در میدان نبرد یا در جبهه داخلی اسرائیل وارد کرد، آن هم به رغم توانمندی بزرگی که رژیم اشغالگر در اختیار داشته و آن را به عرصه نبرد آورده بود.

به عقیده نویسنده سومین دستاورد حزب الله در جنگ ۳۳ روزه، سیلی روانی سنگینی بود که بر صورت دشمن به لحاظ نظامی، سیاسی و دیپلماتیک وارد کرد و برای او عقده شکست و ذلالتی درست کرد که هنوز هم به رغم تغییرهای وسیعی که در عقیده و راهبرد خود ایجاد کرده نتوانسته از آن خلاصی یابد و این گونه حزب الله ثابت کرد که از دشمن قوی‌تر است.

 این وبگاه خبری آورده است: امروز حزب الله قدرت نظامی و دیپلماتیک خود را در منطقه هم به نمایش گذاشته است، در سوریه اراده حزب الله پیروز شده و اراده دشمن به زانو درآمد تا  ثابت کند که محور مقاومت در یمن در عراق و در نزاع منطقه‌ای علیه ایران و حزب الله قوی‌تر است.

العهد ادامه داد: حزب الله قوی‌تر است چون به رغم اینکه این حزب در انتخاب گزینه‌های دشوارتر و خطیرتر ریسک کرده بود اما این گزینه‌ها پیروز شد و گزینه‌های اردوی دشمن اسرائیلی در تحقق اهداف خود ناکام ماند، از همین رو حزب الله و اردوی او قوی‌تر است.

انتهای پیام/

منبع:فارس

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=16213

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.