اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

رسانه‌های صهیونیستی در یک نگاه|ایران همچنان با اعصاب ترامپ بازی می‌کند/رویاپردازی آمریکا و ادامه دردسرهای اسرائیل

  • کد خبر : 15930
  • 06 مرداد 1397 - 12:57
رسانه‌های صهیونیستی در یک نگاه|ایران همچنان با اعصاب ترامپ بازی می‌کند/رویاپردازی آمریکا و ادامه دردسرهای اسرائیل

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند. به گزارش اخبار جهادی،رسانه های عبری زبان رژیم صهیونیستی علاوه بر پرداختن گسترده به سخنان آخر هفته سردار سلیمانی خطاب به ترامپ ، به مسائل دیگری از رخدادهای ایران نیز توجه نشان دادند. شبکه […]

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هفته گذشته نیز بخشی از مطالب منتشرشده خود را به ایران و مسائل مرتبط با ایران اختصاص دادند.

به گزارش اخبار جهادی،رسانه های عبری زبان رژیم صهیونیستی علاوه بر پرداختن گسترده به سخنان آخر هفته سردار سلیمانی خطاب به ترامپ ، به مسائل دیگری از رخدادهای ایران نیز توجه نشان دادند.

شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی در پایگاه خود تحت عنوان ایران همچنان با اعصاب ترامپ بازی می کند نوشت : فرمانده سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه اعلام کرد تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا علیه ایران فقط یک جنگ روانی است، ترامپ هیچ کاری علیه ایران نمی تواند انجام دهد.

این شبکه همچنین به نقل از “نفتالی بنت” وزیر آموزش و عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی مدعی شد ، تمام فشارهایی که اسرائیل از جنوب (نوار غزه) و شمال (لبنان وسوریه) متحمل می شود را ایران تدارک دیده است.

شبکه هفت به نقل از این وزیر افزود : ایران به دنبال آن است که ما در دو جبهه در آن واحد بجنگیم، اما ما باید تمام تلاش خود را برای عدم گرفتاری در این امر وممانعت از ورود به رویارویی دیگری به کار ببندیم.

پایگاه اطلاع رسانی روتر هم به نقل از سردار محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد ” حمله به ایران بهای سنگینی را برای متجاوز به همراه خواهد داشت.

این پایگاه اطلاع رسانی صهیونیستی خبر خود را به نقل از توئیتر انگلیسی خبرگزاری تسنیم نقل کرده است.

سایت شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در گزارشی با اشاره به توصیه رئیس جمهور ایران به ترامپ “با دم شیر بازی نکن” به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با بی فایده بودن مذاکره با آمریکا پرداخت.

در این حال روزنامه یدیعوت آحارانوت در هفته گذشته به جز گزارشی درباره خشکسالی و کمبود آب در ایران و مسئله پیروزی های محور مقاومت در سوریه بقیه گزارش های مربوط به ایران را به درگیری رسانه ای ترامپ با مسئولین جمهوری اسلامی ایران اختصاص داد.

در یکی از گزارش های این روزنامه صهیونیستی با اشاره به سفر سرگئی لاورف وزیر خارجه روسیه به همراه رئیس ستاد مشترک این کشور به فلسطین اشغالی به نقل از مسئولین صهیونیست از وحشت ریشه دار شدن الگوی مبارزاتی ایرانی در سوریه از یک سو وسرخوردگی از بی تفاوتی قابل تامل روس ها نسبت به این وحشت از سوی دیگر خبر داد ونوشت نتانیاهو به وزیر روسی خبر داد تل آویو همچنان به مقابله با شکل گیری زیر شاخه های ایران در سوریه ادامه می دهد اما به اعتقاد احارانوت رئیس جمهور روسیه تمایلی به ملزم کردن خود به این امر از خود نشان نمی دهد.

در ادامه این گزارش آمده است ، پوتین حتی در نشست اخیر خود با ترامپ هم هیچ تمایلی برای اعلام تعهد خود نسبت به دغدغه های نتانیاهو ابراز نکرد.

نویسنده این گزارش تاکید می کند رئیس جمهور روسیه در نشست مطبوعاتی با ترامپ با گفتن این جمله که “روسیه هم خواهان خروج ایران از سوریه است، اما در حال حاضر این امر عملی نیست” حتی ترامپ را هم فریب داد.

گرچه این رسانه به واکنش های دکتر ظریف و بهرام قاسمی وزیر و سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به سخنان ترامپ هم در گزارش های جداگانه ای اشاره کرده، اما در گزارش مفصلی روز جمعه به سخنرانی روز قبل سردار سلیمانی اختصاص داد و تحت عنوان “ایران خطاب به ترامپ؛ شما عاشقان (شهادت) را می ترسانید؟” نوشت : قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس خطاب به ترامپ گفت در جایی که تصورش را هم نمی کنید به شما نزدیکیم، اگر جنگ آغاز شود ما آماده آن هستیم.

همچنین جمله ” ترامپ می دانی که این جنگ همه چیز شما را از بین خواهد برد ، پس هوشیار باش که به ملت ایران و رئیس جمهور ما اهانت نکنی” یکی از جملاتی بود که مورد توجه نویسنده گزارش آحارانوت قرار گرفت .

در این حال روزنامه هاآرتص هم با اشاره به آنچه آن را جنگ لفظی دایر بین واشنگتن و تهران توصیف کرد و خبر داد عقب نشینی اول را دونالد ترامپ با اعلام آمادگی برای بررسی توافق جدید با ایران به ثبت رساند، این در حالی است که ایران پیش تر خبر داده بود رئیس جمهور ایران هشت بار درخواست تماس رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را رد کرده است.

تسفی بارئیل نویسنده این مقاله در بخش دیگری از آن با توصیف سخنان پامپئو وزیر خارجه آمریکا به عنوان رؤیا پردازی می نویسد : «رؤیای سرنگونی نظام ایران و تبدیل آن به یک کشور دموکراتیک آنگونه که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا آن را به عنوان هدف نهایی مطرح می کند و البته راه و نحوه رسیدن به آن را هم تشریح نکرده صرفا یک رؤیا پردازی است، چه کسی باید نظام فعلی را سرنگون کند، شهروندان ایرانی یا شهروندان ایالات متحده ؟چه کسی جایگزین این نظام خواهد شد، ایرانی های در تبعید (خارج نشین) که در ایالات متحده زندگی می کنند؟ مجاهدین خلق(گروهک تروریستی منافقین) که بر دوش شخصیت ها عمده محافظه کاران جدید سوارند و رشد و نمو می کنند؟ یا شاید هم لیبرال های ایران، که در آستانه مواجه شدن با تحریم های جدید آمریکا هستند ؟

برای پاسخ به این مسئله فقط این را باید گفت که شمار تظاهر کنندگان امسال نسبت به تظاهرات سال ۲۰۰۹ به شدت کاهش پیدا کرده و تمام تلاش ها برای ایجاد یک “ضد انقلاب ” با شکست روبرو شد. این ایده که تحریم های اقتصادی که قرار است از هفته آینده اعمال شود نظام ایران را به زانو در آورد همچنان نیازمند دلیل و مدرک است.»

تحلیلگر ارشد هاآرتص در ادامه با اشاره به شکست های محور آمریکایی در یمن و سوریه به مسئولین آمریکایی یادآور می شود عراق که واشنگتن کشورهای جهان را برای جمع آوری سه میلیارد دلار کمک برای این کشور جمع کرد و به آن برای شکست دادن داعش کمک کرد وقتی پای گزینش به ایران و آمریکا می رسد ، تهران را به واشنگتن ترجیح می دهد.

روزنامه معاریو در گزارش های مختلفی بیشترین توجه خود را به پیروزی های محور مقاومت اختصاص داده و در گفتگویی با گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و با توصیف محور مقاومت به عنوان محور ایرانی خبر داد پیروزی های محور مقاومت برای اسرائیل لغزش مستمر به سوی سقوط به پرتگاه است.

این روزنامه عبری زبان در ادامه اعتراف کرد به هر شکل حضور نیروهای ایرانی در خاک سوریه حضوری رسمی است اما باید بعد از تسلط کامل اسد بر خاک سوریه مسئله عدم وجود نیاز به ادامه حضور ایران را مطرح کرد.

یاکوب ناجیل مشاور سابق شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی هم در این رابطه به این روزنامه گفت چانه زدن تل آویو بر سر شعاع حضور نیروهای (محور مقاومت ) در سایه توانمندی موشکی ایران مسئله ای بیهوده است.

این کارشناس صهیونیست به مسئولین رژیم صهیونیستی پیشنهاد کرد ، در هر حل و فصلی برای مسئله آینده سوریه نه تنها خواهان خروج ایران از سوریه شوند بلکه مسئله خلع سلاح این کشور از تسلیحات سنگین هم مد نظر قرار گرفته و مسئله گذرگاه های انتقال سلاح به این کشور را هم در قالب فعالیت های بین المللی مطرح کنند.

این روزنامه عبری زبان در مقاله ای به قلم آلون بن دیوید که دیروز جمعه منتشر شد تیتر قابل تامل “اقتصاد ایران ضربه خورد، اما قاسم سلیمانی همچنان هست” را منتشر کرد و در آن اعتراف کرد طی چند هفته گذشته هم مقاومت فلسطینی در جنوب و هم پیروزی های ارتش سوریه در نزدیکی جولان هر دو دردسرهایی را برای تل آویو به همراه داشته است در حالیکه همچنان خارج کردن ایران از سوریه امر آسانی نمی نماید در حالیکه گروه های زیر شاخه (فرماندهی ) قاسم سلیمانی همچنان به قدرت نمایی ادامه می دهند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=15930

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.