اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

گزارش |تحرکات جدید گروهک دموکرات کردستان علیه ایران؛ جولان تروریست‌ها در خاک اقلیم کردستان عراق + فیلم

  • کد خبر : 15761
  • 01 مرداد 1397 - 16:01
گزارش |تحرکات جدید گروهک دموکرات کردستان علیه ایران؛ جولان تروریست‌ها در خاک اقلیم کردستان عراق + فیلم

سفر سرکرده گروهک تروریستی دموکرات کردستان ایران به واشنگتن بهانه‌ای بود که رسانه‌های اقلیم کردستان از آغاز مرحله جدید فعالیت‌های این گروهک و گروهک‌های دیگر در مناطق کردنشین ایران خبر دهند. به گزارش اخبار جهادی، مدتی است گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب اقلیم‌نشین در خاک کردستان عراق خواب‌هایی برای افزایش تحرکات خود در مناطق مرزی ایران دیده‌اند، […]

سفر سرکرده گروهک تروریستی دموکرات کردستان ایران به واشنگتن بهانه‌ای بود که رسانه‌های اقلیم کردستان از آغاز مرحله جدید فعالیت‌های این گروهک و گروهک‌های دیگر در مناطق کردنشین ایران خبر دهند.

به گزارش اخبار جهادی، مدتی است گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب اقلیم‌نشین در خاک کردستان عراق خواب‌هایی برای افزایش تحرکات خود در مناطق مرزی ایران دیده‌اند، خواب هایی که ضمن افشای ماهیت واقعی آنها در وابستگی به استکبار جهانی و عدم مقبولیت در مناطق کردنشین کشورمان، همچون چهار دهه گذشته محکوم به شکست است و با وحدت مردم و مسئولان، این بار هم سر سران این گروهک‌های تروریستی به سنگ خواهد خورد.

اقلیم کردستان عراق دارای روابطی رسمی با جمهوری اسلامی ایران است، مسئولان دو طرف بارها بر تحکیم این روابط تأکید کرده‌اند، اکراد عراقی به همکاری ایران در برهه‌های مختلف تاریخی همچون بمباران شیمیایی حلبچه، آواره شدن هزاران نفری سال ۱۹۹۱ به ایران، نبرد علیه داعش و … معترف بوده‌اند، اظهاراتی که در عالیترین سطح حکومت محلی اربیل همیشه وجود داشته و نشان از حسن نیت جمهوری اسلامی ایران دارد.

مدتی است انگیزه گروهک‌های ضدانقلاب در خاک اقلیم کردستان عراق جهت فعالیت علیه مرزهای غربی ایران شدت گرفته است، فعالیت‌هایی که برگرفته از خواب و خیال همیشگی این گروهک‌ها و جهت برخورداری از انعام آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر رژیم‌های مرتجع منطقه با هدف برون‌رفت از بحران‌های اقتصادی و معیشتی حاکم بر اردوگاه ضدانقلاب اقلیم‌نشین بوده است و همچنان که بدان اشاره شد راه به جایی نخواهد برد. اگرچه مسئولان اقلیم کردستان عراق بارها اعلام کرده‌اند که اجازه نخواهند داد از خاک این منطقه علیه کشورهای همسایه (ایران و ترکیه) استفاده شود اما در عمل آنچه مشاهده می‌شود موضوع دیگری را ثابت می‌کند. سران و مسئولان گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب ادعا می‌کنند که از خاک کردستان عراق علیه ایران استفاده نمی‌کنند و اعضای آنها در نوار مرزی و حتی در عمق مناطق کردنشین ایران حضور دارند، رد چنین ادعایی نیاز به ارائه دلایل و اثبات نداشته و حضور این گروهک‌ها در خاک اقلیم و برخورداری از آزادی عمل در عرصه‌های گوناگون و مهیا بودن شرایط بهره‌برداری از امکانات اقلیم به‌ویژه در عرصه رسانه‌ای، واضح و مبرهن است.

سفر سرکرده گروهک تروریستی دموکرات کردستان ایران به واشنگتن بهانه‌ای بود که رسانه‌های اقلیم کردستان از آغاز مرحله جدید فعالیت‌های این گروهک و گروهک‌های دیگر در مناطق کردنشین ایران خبر دهند. جالب آن است که در ادبیات حاکم بر رسانه‌های اقلیم کردستان عراق از عبارت شرق کردستان برای مناطق کردنشین ایران استفاده می‌شود، عبارتی که نقض آشکار حاکمیت ایران است و در کلیه رسانه‌های حزبی، سایه و حتی به‌اصطلاح مستقل اقلیم کردستان عراق کاربرد داشته و مسئولان ذی‌ربط تاکنون موضعگیری شایسته‌ای در برابر این اقدام تعمدی نداشته‌اند.

همچنان که اشاره شد سفر مصطفی هجری سرکرده گروهک دموکرات کردستان ایران به آمریکا به‌تعبیر رسانه‌های اقلیم کردستان عراق، آغاز مرحله جدیدی از فعالیت‌های این گروهک و همنوعان آن علیه کشورمان بوده است. هجری در سفر خود که در معیت عبدالله مهتدی سرکرده کومله انجام شد سلسله دیدارهایی با مسئولان میز ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و تعدادی از اعضای کنگره این کشور داشته است. رسانه‌های کردی در تحلیل این سفر و دیدارهای صورت‌گرفته با اشاره به راهبرد اعلام‌شده کاخ سفید علیه جمهوری اسلامی ایران ادعا کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد صدای کردها این بار بهتر در آمریکا و مراکز تصمیم‌گیری این کشور شنیده می‌شود.

همین گمانه‌زنی‌ها بود که تیم خبری شبکه خبری nrt وابسته به بازرگان معروف اقلیم کردستان عراق و رئیس تشکیلات سیاسی تازه‌تأسیس نسل جدید با حضور در کمپ گروهک دموکرات کردستان ایران در شهر کویه در مورخ ۶ ــ ۷ ــ ۲۰۱۸ در گزارشی اعلام کرد که آموزش‌های نظامی این گروهک ابعاد دیگری به خود گرفته است. در گزارش شبکه مذکور و بر اساس فیلم منتشره، آموزش‌های تئوری و نظامی به اعضای این گروهک ضدانقلاب مشهود است و جالب آنکه مسئولان این گروهک اعلام می‌کنند که نیروهای آنان از خاک اقلیم حتی جهت عبور به مناطق مرزی ایران هم استفاده نمی‌کنند.

 

گزارشگر شبکه nrt در گزارش خود آورده است که آموزش‌های نظامی در این مرکز پس از درگیری‌های صورت‌گرفته اعضای گروهک دموکرات کردستان ایران با نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزایش یافته است.

همزمان با اوجگیری پروژه بزرگنمایی فعالیت گروهک‌های ضدانقلاب در رسانه‌های اقلیم کردستان عراق، سایت peregraf در مصاحبه‌ای با نماینده گروهک ضدانقلاب دموکرات کردستان ایران در سلیمانیه که در مورخ ۱۲ ــ ۷ ــ ۲۰۱۸ منتشر شده است پرده از فعالیت‌های گروهک‌های ضدانقلاب در خاک اقلیم کردستان عراق علیه کشورمان برداشته است.

فؤاد خاکی بیگی به‌عنوان نماینده گروهک تروریستی دموکرات کردستان ایران در سلیمانیه در این مصاحبه اعلام کرده است که با دیگر گروهک‌های ضدانقلاب در تدارک تشکیل جبهه کردستانی و سازماندهی نیروی نظامی مشترک جهت مقابله با ایران هستند. این عضو گروهک کردستان ایران ادعا کرده است که در مناطق کردنشین ایران تشکیلات مخفی آنها در قالب پروژه راسان (پیوند فعالیت‌های شهری با فعالیت‌های مسلحانه) شکل گرفته است.

وی در پاسخ به درخواست‌های حکومت اقلیم کردستان عراق مبنی بر عدم استفاده از خاک این منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران گفته است که “از مسئولان حکومت اقلیم خواسته‌ایم که هر سندی دال بر انتقال نیروهای ما از شهرهای سلیمانیه، کویه و اربیل به نوار مرزی ایران وجود دارد آن را منتشر کنند”. عضو گروهک دموکرات کردستان ایران در ادعایی مضحک گفته است که تحرکات صورت‌گرفته از سوی نیروهایی بوده است که در عمق خاک ایران حضور دارند.

جنایت روستای دری مریوان و شهادت شماری از جوانان بومی منطقه در دفاع از مرزهای ایران اسلامی از سوی گروهک‌های تروریستی تازه‌ترین اقدامی است که انزجار عمومی از ایادی استکبار را در ایران و به‌ویژه در مناطق کردنشین به‌دنبال داشته است. حضور مردم کرد در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای مریوان سند محکمی است بر پیوند ناگسستنی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اثبات این واقعیت که این گروهک‌هایی که خود را مدافع مردم کرد می‌نامند اندک جایگاهی میان آنها ندارند.

جمهوری اسلامی ایران در چارچوب کشور عراق احترام ویژه‌ای برای روابط با حکومت اقلیم کردستان قائل است، وجود دو کنسولگری در شهرهای اربیل و سلیمانیه گامی در جهت تعمیق این روابط است، لذا می‌طلبد سران حکومت اربیل با رعایت حسن همجواری از فعالیت گروهک‌های ضدانقلاب در خاک خود جلوگیری کرده و اجازه ندهند چنین تحرکاتی به روابط تاریخی دو طرف لطمه وارد کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=15761

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.