اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

  • کد خبر : 15502
  • 21 تیر 1397 - 13:00
همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

شماری از عناصر تروریستی « الویه الفرقان» در غرب درعا حضور دارند و به گفته منابع میدانی عمده تجهیزات نظامی مورد نیاز آنان از سوری رژیم صهیونیستی تامین می شود. به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش سوریه در روزهای گذشته پیروزهای چشمگیری را در استان درعابه دست آوردند و موفق شدند شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی […]

شماری از عناصر تروریستی « الویه الفرقان» در غرب درعا حضور دارند و به گفته منابع میدانی عمده تجهیزات نظامی مورد نیاز آنان از سوری رژیم صهیونیستی تامین می شود.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش سوریه در روزهای گذشته پیروزهای چشمگیری را در استان درعابه دست آوردند و موفق شدند شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از جنوب این استان را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.

در حال حاضر، گذرگاه مرزی « نصیب» در استان درعا به عنوان یک شاهرگ اقتصادی از اشغال عناصر تروریستی خارج شده و مساحت تحت کنترل دولت به بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع رسیده است.

گروه های تروریستی اگرچه در روزهای گذشته مذاکرات را به شکست رساندند و البته نتیجه تصمیم خود را با پیشروی های گسترده نیروهای ارتش سوریه مشاهده کردند اما حالا خبرها حاکیست آنان در جنوب غرب درعا موضع دیگری در پیش گرفته اند و آمادگی خود را برای مصالحه اعلام کردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای سوری اعلام کرده اند گروه های تروریستی باید سلاح های سنگین خود را تحویل دهند و مناطق اشغالی را تخلیه کنند؛ حدود ۳۳ هزار تروریست از گروه های مختلف در جنوب سوریه ( استان های درعا و قنیطره) حضور دارند که مهم ترین آنان به شرح ذیل معرفی می شوند:

۱- جبهه النصره: این گروه تروریستی به عنوان شاخه رسمی القاعده در سوریه از اوایل سال ۲۰۱۲ تشکیل شد؛ « ابو محمد الجولانی» سرکرده این گروه تروریستی است. جبهه النصره از اصلی ترین گروه های تروریستی در جنوب سوریه به شمار می آید.

۲- احرارالشام: این گروه تروریستی اواخر سال ۲۰۱۱ با حمایت مستقیم ترکیه و برخی کشورهای غربی تشکیل شد و به صورت غیر مستقیم با گروه تروریستی جبهه النصره همکاری می کند؛ « ابوجابر الشیخم» سرکرده این گروه تروریستی است.

۳- جبهه جنوبیه: این گروه تروریستی از ۵۶ گروهک کوچک تروریستی تشکیل و سال ۲۰۱۴ در جنوب سوریه اعلام موجودیت کرد و بخش های عمده ای از استان های درعا و قنیطره را تحت اشغال دارد؛ این گروه تروریستی توسط اتاق عملیات کشورهای غربی- عربی ( فرانسه، عربستان، قطر، امارات و آمریکا» در اردن حمایت و کنترل می شود.

۴- ارتش یرموک: این گروه تروریستی از همان ابتدای بحران سوریه اعلام موجودیت کرد و از اواخر سال ۲۰۱۲ عملیات های خود را علیه نیروهای سوری در جنوب شرق استان درعا آغاز کرد.

این گروه تروریستی از چند گروهک به نام های « گردان اسامه بن زید، گردان عمر بن معاذ الزبیدی، گردان البراء بن مالک، گردان عائشه أم المؤمنین، گردان درع الجنوب، گردان عمر بن الخطاب، گردان الإمام ابن کثیر، گردان حمزه بن عبد المطلب» تشکیل شده است.

سال ۲۰۱۴ هم ۱۴ گروهک دیگر تروریستی به نام های «تیپ عمر بن الخطاب، تیپ بصری الشام، گردان زرهی، گردان العباس بن عبد المطلب، گردان صواعق الیرموک، گردان أکناف العمری، گردان شهداء المزیریب، تیپ توحید اللجاه، تیپ درع الجنوب، تیپ البراء بن مالک، گردان توپخانه و یگان موشکی، هنگ پدافند هوایی، تیپ أسامه بن زید،گردان مهندسی و شناسایی» به این گروه تروریستی اضافه شدند.

به گزارش اخبار جهادی، این گروه تروریستی در شهر درعا، جنوب غرب و جنوب استان درعا حضور دارد و به سلاح های سنگین  و مهمی از جمله « تانک T72» مجهز است.

۵-  ارتش معتزه بالله: این گروه تروریستی از اوایل سال ۲۰۱۲ از ۱۳ گروهک به نام های «گردان المعتز بالله، گردان عباد الرحمن، گردان علی بن أبی طالب، گردان أصحاب الحق، گردان بنی أمیه، گردان الأنصار، گردان البنیان، گردان سیف الله المسلول، گردان قحطان قباسه، گردان أمجد حسین، گردان ابن تیمیه، گردان الفاروق، گردان أحرار الجولان» تشکیل شد.

این گروه تروریستی در شهر درعا حضور چشمگیری دارد و به انواع سلاح های سبک و سنگین از جمله موشک های ضد زره مجهز است.

۶-  تیپ المهاجرین و الانصار : این گروه تروریستی را «ایاد القدرو و خالد فتح الله» رهبری می کنند و اکثریت سرکرده های آن از فرماندهان بازنشسته ارتش سوریه هستند که تخصص بالایی در یگان های توپخانه و موشکی دارند.

۷- تیپ الحسن بن علی : این گروه تروریستی تحت فرمان گروه تروریستی «الویه سیف الشام» در استان های درعا و قنیطره می جنگد و «ابوصلاح الشامی» سرکرده آن به شمار می آید؛ این گروه تروریستی به انواع موشک های ضد زره مجهز است.

این گروه تروریستی در سال ۲۰۱۶ با گروه های تروریستی «ارتش الیرموک، ارتش معتز بالله و تیپ مهاجرین و الانصار» بزرگترین ائتلاف تروریستی را در جنوب سوریه تشکیل دادند و گذرگاه مرزی نصیب نیز تحت اشغال آنان بود.

۸- الویه الفرقان : این گروه تروریستی را «ابوالقاسم محمد ماجد الخطیب» رهبری می کند و در مناطق مرزی با جولان اشغالی مستقر هستند و همکاری بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارند.

شماری از  عناصر تروریستی « الویه الفرقان» در غرب درعا حضور دارند و به گفته منابع میدانی عمده تجهیزات نظامی مورد نیاز آنان از سوری رژیم صهیونیستی تامین می شود.

۹- تحالف جنوبی : این گروه تروریستی سال ۲۰۱۷ به سرکردگی «زیاد الحریری» از ائلاف ۸ گروهک تروریستی به نام های « گروه الحسم به رهبری قاسم الزین، گروه ۱۸ مارس به رهبری محمد الدهنی، گروه أحرار نوی به رهبری عبدالله قراعزه، گروه صلاح الدین به رهبری أحمد الحریری، ألویه العمری به رهبری جهاد القطاعنه، تیپ الکرامه به رهبری زیاد الحریری، گروه ۴۶ به رهبری أبو مرعی، وألویه الحق به رهبری إبراهیم الغورانی»  تشکیل شد؛ این گروه تروریستی در شمال غرب استان درعا و در محدود مثلث مرزی « دمشق – درعا – قنیطره » حضور گسترده دارد.

۱۰- تیپ ماموریت های ویژه : این گروه تروریستی در سال ۲۰۱۳ توسط گروه های «سیف الله، الرجا، الإخلاص، أحباب الله، أحرار الجولان، آل البیت، أنصار السنه» به سرکردگی «سهل الجوابره» تشکیل شد.

۱۱-  الحمزه : این گروه تروریستی از ائتلاف گروهک های «تیپ حمزه أسد الله به رهبری أبو فاروق، تیپ مجاهدی حوران به رهبری  أبو محمد، تیپ أحفاد عمر بن الخطاب به رهبری نضال العاسمی، تیپ شهداء انخل به رهبری محمد فاروق العاصی و …» تشکیل شده است؛ این گروه تروریستی هم در شمال غرب استان درعا حضور دارد و به موشک های ضد زره مجهز است.

به گزارش اخبار جهادی، دولت های آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی، عربستان، امارات و اردن به صورت مستقیم از گروه های تروریستی حمایت مالی و نظامی می کنند و با ایجاد دهها پایگاه نظامی در مرزهای اردن، تروریست ها را آموزش نظامی دادند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=15502

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.