اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

روایت سردار سلامی از واکنش ایران به بمباران پایگاه T۴/ “پیغام داده شد تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم؛ خفه شدند و هیچ غلطی نکردند”

  • کد خبر : 14909
  • 18 خرداد 1397 - 21:12
روایت سردار سلامی از واکنش ایران به بمباران پایگاه T۴/ “پیغام داده شد تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم؛ خفه شدند و هیچ غلطی نکردند”

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه T۴ را بمباران کرد‌ند ‌تصور نمی‌کردند ‌پاسخی دریافت ‌کنند اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم. به گزارش اخبار جهادی،سردار حسین سلامی ظهر امروز در سخنرانی پیش از […]

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه T۴ را بمباران کرد‌ند ‌تصور نمی‌کردند ‌پاسخی دریافت ‌کنند اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

به گزارش اخبار جهادی،سردار حسین سلامی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: از محضر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه محترم مشهد صمیمانه تشکر می‌کنم که این توفیق و شرف حضوری که برای بنده حقیر در این روز شریف و مقدس و معنوی حاصل شد. عزیزان، ۷۰ سال از غرس یک شجره ملعونه یک شجره خبیثه در جهان اسلام که توسط سیاست انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها کاشته شد می‌گذرد.

سردار سلامی افزود: ۷۰ سال است خنجری زهرآگین در پهلوی امت اسلام فرو رفته و همه مصیبت‌های عالم اسلام ناشی از موجودیت یافتن یک رژیم مصنوعی و جعلی و بی‌ریشه در تاریخ و فاقد هویت به نام اسرائیل است؛ اسرائیلی که سبب شده یک ملت به نام فلسطین از سرزمین مادری خود محروم و آواره شود و آنان که در سرزمینشان مانده‌اند حبس و محاصره شده و تحت شدیدترین تهاجمات قرار بگیرند و کودکانشان شب و روز زیر آوارها دفن شوند. کودکان از دیدن پدر و مادرشان برای همیشه محروم شوند و یک جنایت مستمر تاریخی در منظر همه جهانیان این آشکارترین نماد جنایت آمریکا و اسرائیل و انگلیس در طول حیات بشر است.

وی گفت: رژیم صهیونیستی نه فقط برای بقای فلسطین یک تهدید است بلکه همه جهان اسلام را تهدید می‌کند و فلسفه شکل گیری آن این است که جغرافیای سیاسی و امنیتی آمریکا از هزاران مایل آن سوی اقیانوس‌ها به سرزمین اسلامی منتقل و یک سرپل سیاسی و نظامی مطمئن شکل گیرد و انباری از سلاح‌ها را شکل گیرد. برد موشک‌های آمریکا را علیه جهان اسلام ۱۲ هزار کیلومتر نزدیک می‌کند و اهرم کنترل سیاست آمریکا علیه جهان اسلام است.

سردار سلامی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا با همه وجود از این رژیم حمایت کرده و قطعنامه‌ها را وتو و سالانه میلیاردها دلار کمک اقتصادی می‌کنند افزود: سیاست آمریکا از لنز و دریچه منافع رژیم صهیونیستی تنظیم می‌شود. گاهی واشنگتن پایتخت اسرائیل و گاه تل آویو پایتخت آمریکاست و یک پیوند عمیق و ایدئولوژیک میان این دو موجودیت خطرناک عالم وجود دارد. در ۱۹۴۸ و ۱۹۵۶ و ۱۹۷۳ و ۱۹۸۲ میلادی آمریکا از این رژیم در مقابل اعراب حمایت کرده و اعراب نتوانستند موفق شوند و ناامیدی جهان عرب را فراگرفت تا اینکه انفجار نور در عالم اتفاق افتاد و امام با انقلاب بزرگ خود ایران را قلب ظهور یک قدرت جدید علیه ستم و ظلم مستکبران حامی صهیونیسم و خود رژیم صهیونیستی کرد.

وی افزود: امام منطق محو اسرائیل را به عنوان مفهومی نوین در ادبیات سیاسی جهان رایج کرد و نفس تازه شد و فلسطین جان گرفت و از آن به بعد رژیم صهیونیستی در ترس و توهم و نگرانی از بقا فرو رفت و پس از آن رهبر معظم انقلاب با بسیج عالم اسلام و حمایت از گروه‌های جهادی ترس را به قلب سرزمین اشغالی فرستادند. از آن به بعد صهونیست‌ها در هیچ جنگی علیه مسلمانان پیروز نشدند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: آنهایی که صحبت از نه غزه و نه لبنان می‌کنند به این موضوع توجه داشته باشند که ایران پس از انقلاب اسلامی، عامل برهم زدن معادلات شده است. امروز اتفاق بزرگی رخ داده است، رژیم صهیونیستی زمانی آرمان از مدیترانه تا فرات را در نقشه‌های جغرافیایی خود در نظام آموزشی تدریس می‌کرد و سیاست «من البحر الی النهر» جزو سیاست آنها بود و آمریکا به دنبال ایجاد کمربند امنیتی پیرامون این رژیم بود.

وی افزود: مصر با قرارداد کمپ دیوید در آستانه انقلاب اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت اما سوریه و لبنان با الهام از انقلاب اسلامی فعالیت خود را دنبال کردند و امروز دروازه آتش از طریق لبنان و سوریه به روی رژیم صهونیستی گشوده شده، امروز هفت سال است که سوریه را تحت شدیدترین تهاجمات قرار داده‌اند و این مهم به این دلیل است که یک معمای امنیتی نزد رژیم صهیونیستی وجود دارد  و آنها می‌دانند مادامی که امنیتشان تامین نشود میان مرگ و زندگی دست و پا می‌زنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: کاری که انقلاب اسلامی صورت داد این بود که اجازه بسط قلمرو سیاسی این رژیم را در جهان اسلام نداد و در مقابل مخاطرات این رژیم ایستاد و آمریکا را با شکستی بزرگ در نقشه خاورمیانه مواجه کرد. آنها(انقلاب اسلامی) قدرت عظیمی به نام حزب‌الله ساختند که امروز با اعترافات رژیم صهیونیستی بیش از ۱۰۰ هزار موشک آماده روانه دارد. حزب اللهی که امروز قدرت زمینی فوق‌العاده دارد و می‌تواند به تنهایی در نبرد زمینی رژیم صهوینستی را بشکند. رژیم صهیونیستی فاقد عمق راهبردی دفاعی است و در برخی موارد عرض این رژیم به ۳۴ کیلومتر نمی‌رسد و برای نابود شدن به یک عملیات بیت المقدس ما نیاز دارد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه امروز در سوریه ارتش بین‌الملل اسلامی شکل گرفته و صهونیست‌ها صدای مسلمانان را در نزدیکی جولان می‌شنوند اظهار داشت: امروز قدم‌هایی منتظر دستور هستند تا سنت الهی بر محو این رژیم ستمکار منتهی شده و تیر خلاص را به این رژیم بزنند. هیچگاه این چنین بقای رژیم صهیونیستی در معرض خطر نبوده است.

فلسطینی‌ها روزگاری با سنگ و فلاخن می‌جنگیدند و امروز به موشک مجهز هستند گفت: این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازهاست.

وی با بیان اینکه فلسطینی‌ها روزگاری با سنگ و فلاخن می‌جنگیدند و امروز به موشک مجهز هستند گفت: این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازها است و هرچه به عقب‌تر و عمق بازمی‌گردید شاهد هستید یک نظام نیرومند سیاسی و نظامی در جهان وجود دارد که بیرق مبارزه با ستم را برافراشته و آن نظام، ایران بزرگ است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود‌: ایرانی که به برکت یک رهبری خردمند و حکیم و با منطق قرآن به مدیریت دنیای جهادگر اسلام می‌پردازد و در نقشه سیاسی خود غلبه بر مشرکان و ستمکاران و مستکبران را در دستور کار قرار داده است. او(ایران) مسلمانان را به جهاد دعوت می‌کند و امروز روح جهاد در کالبد ملل مسلمان دمیده شده و جوانان باغیرت اسلامی به نبرد با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و متحدانشان افتخار کرده و شهادت برایشان شرف است و این قوت اصلی ماست.

سردار سلامی تاکید کرد: هرچه زمان گذشته است این رژیم و متحدانش ضعیف‌تر شده‌اند. به جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه و ۱۱ روزه نگاه کنید. دشمنان رژیم صهیونیستی قدرتمند شده و ساختار قدرت شکل داده و مجهز و مسلح و دارای آرمان و هدفند و در مقابل، صهیونیست‌ها متوقف شده و آنها از مرگ می‌ترسند. همه اینها به زندگی حریص هستند و دوست دارند ۱۰۰۰ سال عمر کنند. حتی اگر ۱۰۰۰ سال نیز عمر کنند از عذاب رهایی نمی‌یابند و این سنت الهی و سرنوشت محتوم آنان است.

وی افزود: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرده و تعدادی جوان را به شهادت رساندند تصور داشتند پاسخی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند پشتیبانی آمریکا و انگلیس می‌تواند جبهه مقاومت را در ارعاب فرو برد و فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.

به صهیونیست‌ها می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است تصریح کرد: باید تسلیم یک سرنوشت محتوم شوید.

سردار سلامی ادامه داد: اکنون بنگرید و ببینید که اینها چگونه در هراس هستند. باور کنید چند ماهی است که خواب از چشم مقامات رژیم صهیونسیتی ربوده شده و همیشه در سفر هستند و نگران هستند زیرا خطر جدی است و دشمن نیرومند است. آنها به آمریکا تکیه کرده و به آنها می‌گوئیم آمریکایی‌ها نمی‌توانند از رژیم دست نشانده خود حمایت کنند. آیا توانستند شاه و حسنی مبارک را از خطر سقوط نجات دهند و آیا توانستند بن علی در تونس را حفظ کنند؟

وی با اشاره به اینکه به صهیونیست‌ها می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است تصریح کرد: باید تسلیم یک سرنوشت محتوم شوید. آنها امروز تمام مرز خود را که اصطلاحا مرز آنهاست و اشغالی است همه را به شکل دیوارهای بتونی چند متر ارتفاع مثل یک دژ و قلعه و پادگان درست کرده و همه جا سیم خاردار و دوربین و نگهبان و دیوار بتونی قرار داده‌اند اما بازهم آنها را آرامش نخواهد داد.

سردار سلامی گفت: امروز ما از مرز این نگرانی عبور کرده و حجم عملیات روانی دشمن را نسبت به واقعیت قدرتش می‌شناسیم. دشمن ما با یک سوزن وقتی بادش خالی می‌شود جسمش کوچک می‌شود. آمریکا زمانی که خواست به سوریه حمله کند جهان تصور کرد سوریه نابود می‌شود اما نیمی از موشک‌های شلیک شده منحرف شده و تنها یک موشک سه کارگر را مجروح کرد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه این واقعیت قدرت آنهاست افزود: دشمن همه قدرت خود را به ما نشان داده و چیز پنهانی ندارد. ۴۰ سال است با تمام ارکان قدرت آمریکا و غرب و متخحداتش در ستیز هستیم. یک جنگ ۸ ساله را تجربه کردیم در حالی که آن موقع قدرت قوی نداشتیم. در جنگ قوی شدیم و مردم آمدند و امام جهاد را در روح مردم زنده کرد و شهادت ایده‌آل مردم شد و جنگ پیروز شد و آمریکا و شوروی و صدام و انگلیس و آلمان و همه متحدان آن جنگ شکست خوردند.

تلاش کردند در انزوای سیاسی قرارمان دهند اما نتوانستند چون حل معادلات منطقه تنها و تنها مشروط به همکاری ماست و ایران تحریم‌پذیر و انزواپذیر نیست. امروز از نو شروع کردند به تحریم اقتصادی تا ملت را تسلیم کنند و این یک تصور باطل است

وی افزود: هیچ یک از توطئه‌های فعلی آمریکا و متحدانش قوی‌تر از توطئه‌های قبلی نیست. آنها ضعیف‌تر شدند و ما قوی‌تر از قبل هستیم. آنها در ایران مداخله مستقیم نظامی کردند و در توفان شن گرفتار شدند و جز خاکستر چیزی برای رئیس جمهور آمریکا نماند و آبرویی که رفته بود. تفنگدارانشان را گرفتیم و مستاصل شدند و خودمان آزادشان کردیم. محاصره و تحریم کردند اما ایران پیشرفت کرد و به فضا رفت و نیاز خود را تولید و نیروگاه و پالایشگاه ساخت و دارو ساخت و آنها دیدند. تهاجم فرهنگی کردند و جوانانمان به مساجد پناه آورده و مردم ایستادند.

سردار سلامی ادامه داد: تلاش کردند در انزوای سیاسی قرارمان دهند اما نتوانستند چون حل معادلات منطقه تنها و تنها مشروط به همکاری ماست و ایران تحریم‌پذیر و انزواپذیر نیست. امروز از نو شروع کردند به تحریم اقتصادی تا ملت را تسلیم کنند و این یک تصور باطل است و شکست آنها ناشی از تصورات غلطشان از ملت ایران است.

وی گفت: ما امروز چه نیازی به دیگران داریم؟ یک ملت و کشور بزرگ که تمام ظرفیت بقای شرافتمندانه را درون خود دارد و نیازی به جهان خارج ندارد. آنها خود را از یک کشور بزرگ و بازار ۸۰ میلیونی تحریم کردند. با سختی بزرگ شدیم و آسایش ما در تحمل سختی است و نگران نیستیم. آنها می‌خواهند چه کنند و چه سناریویی را پیاده کنند که تا امروز پیاده نکردند؟ بیش از این نمی‌توانند ما را تهدید کنند و بهترین راه آن است که این قدرت را به رسمیت بشناسند.

وی با اشاره به اینکه آنها باید فکر کنند اظهار داشت: موتور ما هنوز به طور کامل روشن نشده است. آیا جهان امروز می‌داند انرژی تحت سیطره امنیتی ایران است؟ پس بدانند اگر صنعت خویش را با انرژی خلیج فارس رونق می‌دهند مدیون ایران است و نباید سر به سر ایران اسلامی بگذارند. شریان حیاتشان در دست ماست. امنیت منافعشان در دستان ماست. ما تا امروز نجابت به خرج داده‌ایم چون نمی‌خواهیم در جهان ما مبدا ساخت مسئله باشیم و می‌خواهیم حلال مسائل باشیم اما صبر ایران انتها دارد.

می‌گویند خلع سلاح شوید و فکر می‌کنند ما در مقابل این خواسته‌ها کوتاه می‌آئیم. ما قدرتمند هستیم و بر قدرت خود می‌افزائیم. امروز موازنه قدرت را تغییر داده اما به این اکتفا نمی‌کنیم

سردار سلامی تصریح کرد: آنها می‌خواهند ما ارکان قدرتمان را تضعیف کنیم و می‌گویند شما از منطقه خارج شوید. آنها از چشم‌انداز منافع خود این گونه فکر می‌کنند اما ما خود را خلع سلاح نمی‌کنیم و می‌گویند از حمایت فلسطین و یمن دست بردارید در حالی که آنها ارکان جهان اسلامند و می‌گویند از موشک دست بردارید در حالی که این قدرت بازدارنده ماست و می‌گویند خلع سلاح شوید و فکر می‌کنند ما در مقابل این خواسته‌ها کوتاه می‌آئیم. ما قدرتمند هستیم و بر قدرت خود می‌افزائیم. امروز موازنه قدرت را تغییر داده اما به این اکتفا نمی‌کنیم و باید آن میزان قدرت داشته باشیم که دشمن حرف از تهدید نزند و این منطق ماست. امروز اگر سرافراز و ایمن هستیم به واسطه قدرت است. در نظام امروز جهان یا باید قدرتمند بود و شرافت داشت و یا باید تسلیم شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: ملت ایران و رهبر مدبر آن و ملت بزرگ ایران همه با هم تصمیم گرفتند که مقتدر و عزیز ادامه راه دهند و البته وظیفه داریم از نهضت فلسطین که در حال نبرد است حمایت کنیم و این حمایت هم حمایت از مظلوم و هم بخشی از سیاست امنیت ملی ماست.

سردار سلامی عنوان کرد: باید گلوی دشمنانمان را در دوردست بفشاریم. آنها نباید فرصت پیدا کنند به ما نزدیک شوند. آنها نباید فرصت تمرکز بر سرزمین ما را پیدا کنند و ما در دورست آنها را تعقیب می‌کنیم و یقه آنها را در نقاط دیگر می‌گیریم. ما و جهان اسلام سرنشین یک کشتی هستیم و امنیت ما به هم پیوند خورده و یک جهان هستیم و اگر از مردم سوریه دفاع می‌کنیم دفاع از مظلوم و دفاع از حریم امنیت کشور است.

اگر سستی در ملت ایران حس می‌کنید چرا بر طبل تحریم می‌کوبید؟ ایران مستحکم است و این عملیات روانی است که می‌خواهند سستی را القا کنند. ما ۴۰ سال است در قلب این مخاطرات بوده و هیچ وقت این قدر امن و باثبات و مقتدر نبوده‌ایم.

وی بیان کرد: اگر در لبنان قدرت می‌سازیم برای این است که از آنجا می‌خواهیم با دشمن قهرمانانه بجنگیم. دشمن در جهان اسلام منتشر شده و لباس جهاد لباس عزت مسلمانان است. می‌دانید چرا امروز عزیز و امن هستیم و خود تصمیم می‌گیریم؟ زیرا جهاد کرده‌ایم. ما از لحظات سخت تاریخ عبور کرده‌ایم. آنچه امروز دشمن به آن می اندیشد سلب امید است.سوال این است که اگر این گونه فکر می‌کنید چرا التماس می‌کنید موشک را کنار گذاشته و از منطقه خارج شده و قدرت سایبری خود را کنار بگذاریم؟ اگر سستی در ملت ایران حس می‌کنید چرا بر طبل تحریم می‌کوبید؟ ایران مستحکم است و این عملیات روانی است که می‌خواهند سستی را القا کنند. ما ۴۰ سال است در قلب این مخاطرات بوده و هیچ وقت این قدر امن و باثبات و مقتدر نبوده‌ایم.

سردار سلامی اظهار داشت: امروز پیشرفت فناوری داشته و به بیگانه نیاز نداریم. ملت ایران هوشیار است و به فرمایش رهبری گوش می‌دهد و می‌دانند تا زمانی که از ولی فقیه دنبال کرده آسیب ندارند و این پیام جاودان امام بود.

وی خاطرنشان کرد: دیدید آنها که ولی فقیه نداشتند چه شدند. ذلیل شدند. اشغال شدند و آواره شدند اما ما غیرت علوی در وجودمان است. این غیرت جوانان مسلمان است. آنهایی که فریاد نه غزه نه لبنان را با نیکی هیلی سر می‌دهند بدانند پژواک صدای آمریکا و اسرائیل هستند و جزو ملت ایران نیستند. آنها که کودک غزه را نادیده گرفته و می‌گویند به کودک ایران کمک کنید اینها حتی به کودک ایران هم کمک نمی‌کنند. آنها یک ساعت و یک ثانیه هم در مقابل دشمن نمی‌ایستند. آنهایی می‌ایستند که امروز به غزه کمک کره و دیروز در جبهه دفاع مقدس بودند. اینها فریاد ملت ایران نیست. ملت ایران در هر نقطه‌ای از عالم دشمن را دنبال کرده و اجازه نمی‌دهند این سرزمین تحت خطر قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=14909

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.