اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

هجدهمین سالگرد شکست تل‌آویو در لبنان| شمارش ملت مقاوم آسان‌‎تر از شمارش موشک‌های مقاومت است

  • کد خبر : 14737
  • 03 خرداد 1397 - 23:46
هجدهمین سالگرد شکست تل‌آویو در لبنان| شمارش ملت مقاوم آسان‌‎تر از شمارش موشک‌های مقاومت است

با اذعان به اینکه نتایج انتخابات لبنان برای آمریکا و نهادهای اطلاعات نظامی اسرائیل شوکه کننده بود،باید گفت آسان ترین راه برای اسرائیل به دست آوردن آمار مشارکت مردم مقاوم و حامیان مقاومت و پیروزی متحدانش است نه شمارش موشک‌های مقاومت. به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه المنار لبنان، نتایج انتخابات پارلمانی لبنان […]

با اذعان به اینکه نتایج انتخابات لبنان برای آمریکا و نهادهای اطلاعات نظامی اسرائیل شوکه کننده بود،باید گفت آسان ترین راه برای اسرائیل به دست آوردن آمار مشارکت مردم مقاوم و حامیان مقاومت و پیروزی متحدانش است نه شمارش موشک‌های مقاومت.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه المنار لبنان، نتایج انتخابات پارلمانی لبنان برای محافل وزارت خارجه آمریکا و نهادهای اطلاعات نظامی اسرائیل شوکه کننده بود و برای دوست و دشمن راهی آسان تر از سرشماری میزان مشارکت مردم مقاوم و حامیان مقاومت و پیروزی متحدانش وجود ندارد.

این کار نه فقط با توجه به تعداد نمایندگان انتخاب شده و تعداد رای دهندگان بلکه با شمارش خودکار رای دهندگان امکان پذیر است و این جزئیات بر کسی پوشیده نیست، زیرا برخی منتشر شده و برخی دیگر را نهادهای مرتبط با انتخابات منتشر خواهند کرد.

شمارش مردم حامی معادله ارتش و ملت و مقامت موضوع ساده ای است، زیرا یکی از مشخصات رای دهندگان برای شرکت در انتخابات، داشتن بیش از ده سال تابعیت لبنانی است.

اسرائیل خود را گرفتار شمارش موشک‌ها و قابلیت‌های آن نکند

همواره در علم محاسبات انتخاباتی، تعداد رای هندگان معیار شمارش و آمارگیری است و برای اسرائیل که ۱۸ سال از نابودی و بیرون راندن آن از لبنان می گذرد، آسان ترین راه این است که به جای اینکه خود را گرفتار شمارش موشک های مقاومت، پیچیدگی استاندارها، قدرت و سطح پرواز و سرعت و بُرد آن بکند، که این معیارهای مشخص ” تابعیت لبنانی از بیش از ده سال” را به شمارش درآورد، زیرا مقاومت تمام استانداردهای بازدارندگی برای هر منطقه از اسرائیل را در صورت ارتکاب هرگونه حماقتی دارد.

پیام نتایج انتخابات پارلمانی لبنان چیست؟

در مورد نتایج انتخابات پارلمانی در لبنان نیز باید گفت که نتایج آن پیامی در هجدهمین سالگرد مقاومت و آزادسازی لبنان است و پاسخی به روزنامه یدیعوت آحارانوت اسرائیل است که پیروزی حزب الله در انتخابات را به این معنی دانست که لبنان و حزب الله از نظر اسرائیل یکی هستند.

همچنین نتایج این انتخابات پاسخی به سوالات مجله آتلانتیک آمریکا است که با انتشار گزارشی به بررسی دلایل پنهان برتری حزب الله در انتخابات پارلمانی پرداخت به ویژه اینکه پرچم های حزب الله در دست رای دهندگان حامل شعار “حمایت می کنیم و می سازیم” بود.

پاسخ ملت مقاوم لبنان به روزنامه یدیعوت آحارانوت اسرائیل

در مورد روزنامه یدیعوت آحارانوت باید گفت که نگاه فراگیر به مسائل نشان می دهد که لبنان و حزب الله یکی هستند و مقاومت، ارتش و ملت لبنانی “سه در یک” هستند و دست کم دوم سوم ملت لبنان زمانی که موجودیت، حاکمیت و عزت کشور در معرض تهدید باشد حامی مقاومت هستند و در اینجا باید بین ساختار دولتی که حزب الله روزی در تلاش بود جایگزین آن باشد و بین فرهنگ ملی مردم لبنان تفاوت قائل است.

مشکل اسرائیل خودش است

نکته دیگر اینکه اسرائیل که سرشناس ترین چهره های رسانه ای و کارشناسان زبان بلد را برای ارزیابی سخنان حسن نصرالله و تحلیل لحن، حرکت دستان و مشت کردن و بالا بردن انگشت اشاره به کار می گیرد، باید بداند که از داخل به لرزه در آمده است و مشکل این رژیم خودش و جامعه به وحشت افتاده اش است به ویژه اینکه از زمان ریشه کن شدن در لبنان در سال ۲۰۰۰ و شکست در سال ۲۰۰۶ تا کنون هیچ مانور نظامی نبوده است که یک کارشناس نظامی آن را تحلیل نکرده و نگفته باشد که ما برای رویارویی با حزب الله در لبنان آمادگی کامل نداریم.

فرهنگ مقابله با ظلم در لبنان ریشه دوانده است

در پاسخ به روزنامه آتلانتیک آمریکا که نیز در مورد اسرار پیروزی حزب الله در انتخابات و ماهیت شعار ” حمایت می کنیم و می سازیم” و تحریم های مالی و اقتصادی علیه لبنان و ترس از حضور حزب الله در دولت آینده سوال دارد، باید گفت: اسرار پیروزی حزب الله دیگر بر کسی پوشیده نیست زیرا این حزب زاییده محیط خود است که از صدها سال پیش حامل فرهنگ مقابله با ظلم است و این فرهنگ به افراد محدود نشده است بلکه یک باور انسانی فراگیر است.

نکته قابل توجه اینکه تبعیض قائل شدن بین بازوی سیاسی و نظامی حزب الله حماقت است و البته شاید این نگاه آمریکا ناشی از باوری است که به شکل عادت در آمده است و ناشی از از نوع نگاه آن به خاندان حاکم در عربستان و نظام ” مرگ پادشاه و زندگی پادشاه” و مرگ عبدالله .. سرنگونی متعب بن عبدالله به دست بن سلمان و کنار زدن بن نایف و بن فهد” است.

شفافیت و روشن بودن اسرار پیروزی حزب الله

به هر حال اسرار پیروزی حزب الله و اینکه روحیه و ساختار مردمی لبنان در سراسر نقشه این کشور گسترده شده است، بر همه روشن است و مردم آن همواره کسانی را که وعده های صادقانه داده اند باور می‌کنند و این حق گروههای مختلف مردمی لبنان است که باور کنند این مقاومت به شعار “حمایت می کنیم و می سازیم” وفادار است، زیرا کسی که به شایستگی و با خون شهدا حاکمیت را به دست آورده است، به راحتی می تواند با درستی و شفافیت بزرگترین شریک روند سازندگی کشور و نهادهای آن باشد بر این اساس که دولت اساس اداره وطن و امور مردم است.

پامپئو زیاد به همراهی با ترامپ مطمئن نباشد

نکته دیگر اینکه پیش از اینکه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مشارکت وزیران حزب الله در دولت لبنان را وتو کند، باید در نظر داشته باشد که قبل از او ریکس تیلرسون چقدر با دونالد ترامپ دوام آورد و هر وزیر و یا مشاور با این “کابویی” چقدر دوام خواهند آورد ؟

توصیه ما به آمریکایی ها و سیاست خارجه آنان این است که لبنان را به چشم یکی از ایالت های آمریکا و یا جمهوری موز نبینند، بلکه آنان را یک ملت مقاوم بدانند که فرهنگ عزت خود را در صندوق های رای و از طریق انتخابات دموکراتیکی به نمایش گذاشتند که نه جمهوری های موز و نه خاندان های پادشاهی آن را نمی شناسند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=14737

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.