اخبار کوتاه

نیروهای القسام، یک بولدوزر نظامی اسرائیلی از نوع D9 را در منطقه المغراقه با راکت یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار داده و سرنشینان آن را به قتل رساندند. رزمندگان القسام یک تانک، یک بولدوزر و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور خان یونس را با استفاده از راکت‌های یاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. رزمندگان کتائب القسام ابتدا یک بمب را در منزلی در شرق خان یونس که نظامیان اشغالگر اسرائیلی در داخل آن پناه گرفته بودند، منفجر کردند سپس این خانه را با راکت TBG مورد هدف قرار دادند که در این عملیات نیروهای اشغالگر کشته و زخمی شدند. سرایا القدس اعلام کرد مجاهدان این گروه، با ۷ نظامی اشغالگر اسرائیلی در محله شجاعیه در شرق غزه با اسلحه تیربار وارد درگیری شدیدی شدند و همه این نیروها را به قتل رسانده یا زخمی کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بیمارستان معمداننی در غزه به سبب ادامه حملات دشمن صهیونیستی، محاصره و بازداشت تعدادی از کادر پزشکی و درمانی، مجروحان و آوارگان از خدمت خارج شده است.

بیانیه خانواده شهید محسن حججی در خصوص بازگشت پیکر مطهر شهید

  • کد خبر : 11261
  • 20 شهریور 1396 - 17:02
بیانیه خانواده شهید محسن حججی در خصوص بازگشت پیکر مطهر شهید

بیانیه خانواده شهید محسن حججی بسم الله الرحمن الرحیم لایَسْتَوِی الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ ۚ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَهً ۚ وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَىٰ ۚ وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا یک ملتی که زن و مردی برای جانفشانی حاضرند و طلب […]

بیانیه خانواده شهید محسن حججی

بسم الله الرحمن الرحیم
لایَسْتَوِی الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ ۚ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَهً ۚ وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَىٰ ۚ وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا
یک ملتی که زن و مردی برای جانفشانی حاضرند و طلب شهادت میکنند هیچ قدرتی با آنان نمی تواند مقابله کند. امام خمینی (ره)
ملت ها تا زمانی که تاریخ خود را از یاد نبرده اند زنده اند. و ما زنده ایم چون یادمان هست که در هیچ زمان و هیچ مکانی سفارش به سکوت در مقابل ظلم و ستمی نشده ایم. تاریخ که می گویم یعنی عاشورا، یعنی کربلا. همان جایی که وهب نصرانی و زهیر عثمانی خود را به قافله حسین بن علی (ع) رساندند و انسانیت را به نام خود ثبت کردند. تاریخ که می گویم یعنی زمان انقلاب وایستادن در برابر ستم شاهنشاهی. تاریخ که می گویم یعنی هشت سال دفاع مقدس از وجب به وجب آب و خاکی که جغرافیای آن در دل مردمش رسم شده بود. یعنی بصیرت در مقابل فتنه سبز همان روزها که مرز خواص و عوام در عشق به ولایت مشخص شد. یعنی امروز با حضور مقتدر در فراسوی مرزها نه برای تصاحب خاک برای تشکل ارتشی از فرزندان امیرالمومنین “ع” برای یاری رساندن به پسر فاطمه “س”

اگر امروز عطر شهادت جوانان و مردان غیور ایرانی به جای خاک های گرم و‌آفتاب سوزان خوزستان و اهواز از خرابه های شام و بیابان و صحرای دمشق به مشام میرسد بخاطر این است که مردان حقیقی عزت و شرف خود را از اهل بیت (ع)گرفته اند.
تاریخ بداند امروز، سربازان امام خامنه ای ادامه دهنده راه سربازان خمینی کبیر و قبل تر از آن سربازان اهل بیت (ع) هستند مثل عمار، سلمان، بلال، میثم تمار، حر، حبیب بن مظاهر و این راه تا ظهور حضرت حجت ادامه دارد.
شهدای مدافع حرم ثابت کردند که اگر در کربلا بودند آنجایی که امام حسین(ع) در مقابل مردم ایستاد و گفت:«هل من ذاب یذب عن حرم رسول الله»آیا کسی هست از حرم پیامبر دفاع کند؟ آیا کسی هست که شر اشرار را از اهل بیت پیامبر برگرداند؟ اجازه نمی‌دادند دست نامحرمی به ناموس اهل بیت برسد. گوشی بی گوشواره و معجری خاکی شود .

تاریخ بداند و در سطر سطر خود ثبت کند. محسن حججی رفت تا بگوید اصحاب آخر الزمانی سید الشهدا از تبار سلمان آماده دفاع از حرم عمه سادات حضرت زینب(س) هستند وپای سند این آمادگی مهر عشق زده اند .عشقی که برای وصالش از اهل و عیال و خانمان گذشتن قدم اول است و سر دادن و سر بر دامان زینب “س” گذاشتن منتهای آمال است.
خون محسن حججی در امتدا خون همرزمان شهیدش چراغی است که روشن کننده راه عاشقان اهل بیت است.ما در این راه مشق عشق را از بانوی دمشق میگیریم تا تمام ابعاد عاشورا بر جانمان بنشیند .لازم باشد مادر وهب می شویم و تازه دامادمان را راهی میدان می کنیم ، در پس پرده حیا و حجاب برای پیروزی فرزندانمان دعا می کنیم و اما پس از شهادت محکم و استوار می ایستیم و راضی به رضای حق می شویم مقدر شد مادر وهب می شویم که پس از شهادت فرزندش سرش را به میان دشمن پرتاب میکند و می گوید از آنچه در راه امام و ولی زمانم بخشیده ام چیزی را پس نمی گیرم مقدر شد رباب می شویم یا سکینه اما هر چه بشویم همگام با زینب گام بر میداریم و در لحظه ای که نگاه دنیا به ماست با سربلندی کلام ما رایت الا جمیلا زمزمه می کنیم. ما اگر قرار بود منتظر برگشتن محسن باشیم به رفتنش رضایت نمی دادیم. رضایت که می دهیم یعنی رضا برضائک؛ چه در رفتن، چه در شهید شدن، و چه در بازگشت پیکرش.
خانواده محسن مثل محسن، تسلیم قضا و قدر الهی است و ما درس صبر را یکی دیگر از ابعاد تربیتی واقعه عاشورا می دانیم. ما داغی بر دل داریم که از داغ یعقوب نبی فراتر است .ما چشم براه پیراهن خونی یوسف مان هستیم اما راضی تر به لبخندش از آسمانیم که قدم هایمان را استوار کند.

اگر تقدیر الهی بر آمدن و بازگشت پیکر محسن حججی باشد قطعا در بهترین زمان و در بهترین موقعیت این اتفاق می افتد. محسن قصه کربلا را از شام شروع کرده پس منتظر می‌مانیم تا احسن حالمان رقم بخورد و دلخوشیم به صبر مادران و پدران و همسران شهدای دفاع مقدس که پس از سالها هنوز چشم براه دارند و زبان به شکر .
قدردان تلاش ها و پیگیری های مسئولین سپاه در این مورد هستیم و خواستار حفظ منافع نظام می‌باشیم که قطعا محسن حججی به این امر بیشتر رضایت دارد.چرا که محسن سرباز مطیع ولایت است و برای اهتزاز این زیباترین پرچم دنیا قدم در راه جهاد گذاشته است.
شاید امروز و فردا شدن ها خودش زمینه ساز انقلابی بر دلهاست باشد مثل قصه اسارت و شهادت امید داریم بازگشتش هم اثر گذار و ارزشمند باشد . در برابر ملت فهیم و بزرگوار ایران سر تعظیم فرود می آوریم و خواستار حضور در راهی هستیم که محسن برایش رفت و آرزومندیم تا بساط غدیر و محرم فراهم است خود را به راه برسانید.
مردی از جنس نور می آید
اهل عالم قیام نزدیک است

امضای خانواده شهید محسن حججی

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=11261

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.