• امروز : شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 3 June - 2023

نصرالله: فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی جنوب لبنان شد

  • کد خبر : 8190
  • 12 اردیبهشت 1396 - 19:37
نصرالله: فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی جنوب لبنان شد

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت روز جانباز گفت که فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی سرزمین و اسیران شد. “سید حسن نصرالله” دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز گفت: فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی سرزمین و اسیران شد و باعث ایجاد امنیت و ثبات در […]

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت روز جانباز گفت که فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی سرزمین و اسیران شد.

“سید حسن نصرالله” دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز گفت: فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی سرزمین و اسیران شد و باعث ایجاد امنیت و ثبات در روستاهای جنوی و مناطق غربی به خصوص مناطقی که از سال ۱۹۸۴ با درد و رنج‌های زیادی مواجه بودند، گردید. هر آنچه که درباره دستاوردها دربرابر اشغالگران صحبت می‌کنیم بدون فداکاری مجاهدین حاصل نمی‌شد.

وی در ادامه این سخنرانی گفت: به برکت فداکاری مجاهدین، مناطق مرزی لبنان و سوریه و پس از تخلیه دو منطقه مضایا و الزبدانی و دیگر شهرها از افراد مسلح، شاهد تغییرات ریشه‌ای بوده و می‌توانیم بگوییم که مرزهای لبنان از جنوب تا البقاع در شمال به استثنای جرود عرسال از دایره تهدید نظامی خارج شده است.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود روز کارگر را به همه کارگران به خصوص کارگران لبنانی تبریک گفت و افزود: معمولا کارگران در این روز جمع شده و جشن می‌گیرند و همچنین در تجمع‌های خود

“سید حسن نصرالله” دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز گفت: فداکاری‌ها در برابر اسرائیل باعث آزادسازی سرزمین و اسیران شد و باعث ایجاد امنیت و ثبات در روستاهای جنوبی و مناطق غربی به خصوص مناطقی که از سال ۱۹۸۴ با درد و رنج‌های زیادی مواجه بودند، گردید. هر آنچه که درباره دستاوردها دربرابر اشغالگران صحبت می‌کنیم بدون فداکاری مجاهدین حاصل نمی‌شد.

وی در ادامه این سخنرانی گفت: به برکت فداکاری مجاهدین، مناطق مرزی لبنان و سوریه و پس از تخلیه دو منطقه مضایا و الزبدانی و دیگر شهرها از افراد مسلح، شاهد تغییرات ریشه‌ای بوده و می‌توانیم بگوییم که مرزهای لبنان از جنوب تا البقاع در شمال به استثنای جرود عرسال از دایره تهدید نظامی خارج شده است.

باید به بیکاری به عنوان خطرناکترین مشکل نگاه شود

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود روز کارگر را به همه کارگران به خصوص کارگران لبنانی تبریک گفت و افزود: معمولا کارگران در این روز جمع شده و جشن می‌گیرند و همچنین در تجمع‌های خود وظایفی را که دولت در قبال کارگران دارد گوشزد می‌کنند اما باعث تاسف است که باید درباره بیکاری در لبنان و کشورهای منطقه صحبت شود. باید به بیکاری به عنوان خطرناکترین مشکل نگاه شود که هرگر نباید آنرا به تاخیر انداخت و باید به عنوان یک اولویت با آن برخورد کرد.

وی افزود: بیکاری باعث طلاق، مزدور شدن و گرایش به مواد مخدر و دیگر موضوعات می‌شود و دولت‌ها و حکومت‌ها باید به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه این سخنرانی گفت: باید حل مشکل بیکاری در اولویت قرار بگیرد و ما دولت لبنان را به پیگیری موضوع حل معضل بیکاری دعوت کرده و خواستار آن هستیم که از تجربه دیگر کشورها در این زمینه استفاده شود.

سید حسن نصرالله در ادامه با بیان این که قانون انتخابات در لبنان موضوع سرنوشت ‌ساز و حساسی است و باید به‌دور از اختلافات با آن برخورد کرد افزود:  برخی تلاش می‌کنند تا از موضوع قانون انتخابات، استفاده سیاسی کنند و رقیبان خود را تخریب کنند یا ائتلاف های موجود را بر هم بزنند.

سید حسن نصرالله در ادامه به ارائه دلایل و مستندات خود در مقابل شایعات پرداخت و گفت: کسانی که حزب الله را متهم می‌کنند که قصد دارد به مسیحیان اجازه انتخاب نمایندگان خود را ندهد بی‌دلیل سخن می‌گویند.

وی افزود: ما قانون نسبیت انتخابات را بر اساس منافع ملی و عدالت قبول کردیم. علاوه بر این حزب الله و جنبش امل (دوگانه شیعه) با هر قانون انتخابات که به دست آید موافق هستند. ما نمی خواهیم قانون نسبیت انتخابات را بر دیگران تحمیل کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: لبنان بر لبه پرتگاه قرار گرفته است و هر گزینه ای به جز تصویب قانون انتخابات گزینه بد خواهد بود. نباید کشور را در شرایط کنونی منطقه و جهان به پرتگاه بیندازیم. کشور، امانتی به دست ملت و احزاب لبنان است.

کشورهای عربی ما را به جایی رساندند که موضوع فلسطین به موضوعی فراموش شده تبدیل شده است

وی گفت: به جامعه جهانی بنگرید که چگونه با اعتصاب غذای فلسطینیان که از ۱۶ روز پیش تا کنون ادامه داشته همراهی داشته‌اند. سازمان ملل و کشورهای عربی کجا هستند؟ پادشاهان و رؤسای جمهور  و کشورهای عربی و اتحادیه عرب در قبال موضوع فلسطین در کجا قرار دارند؟ ما را به جایی رساندند که موضوع فلسطین به موضوعی فراموش شده تبدیل شده و اسرائیل که فرزند لوس آمریکا بوده که دارای تمامی تجهیزات پیشرفته نظامی است زمان کافی برای هر آنچه که می‌خواهد انجام دهد، دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: از سال ۲۰۰۳ هر روز در عراق انفجارهایی صورت می‌گیرد به گونه‌ای که وقوع انفجار در عراق به خبر هر روز تبدیل شده است و همه جهان می‌داند که چه کسانی با سلاح و رسانه از این اقدامات حمایت کرده و چه کسانی در کنار داعش در موصل قرار دارند.

میلیون‌ها نفر در یمن در خطر گرسنگی و قحطی قرار دارند

نصرالله گفت: در یمن میلیون‌ها نفر در خطر گرسنگی و قحطی قرار دارند و اگر بگوییم که سعودی‌ها در حال گرسنگی دادن یمنی‌ها هستند ما را متهم می‌کنند که گردشگری لبنان را تخریب کرده‌ایم. عربستان میلیاردها دلار به آمریکا پرداخت کرده و ترامپ آمده تا بقیه پول‌ها را بگیرد اما یمن هیچ پولی ندارد تا به فرانسه یا آمریکا یا انگلیس دهد.

نصرالله گفت: چند روز پیش جنایتی در منطقه الراشدین و علیه اهالی کفریا و فوعه که در حال خروج از این منطقه بودند روی داد که در پی این حادثه صدها نفر شهید، مجروح و مفقود شدند و ما نیز امنیت کسانی که از الزبدانی و دیگر شهرها بر اساس توافقی که حاصل شد، خارج شدند بر عهده داشتیم. اگر یکی از افراد ما به اشتباه به یکی از این گروه‌هایی که از این مناطق خارج شدند شلیک می‌کرد همه جهان بر می خواست و خواستار پیگیری این موضوع می شد.

وی به حادثه خان شیخون که آمریکا مدعی بود دولت سوریه آنجا را بمباران شیمیایی کرده نیز پرداخت و گفت: نه کسی دلیلی بر آن چیزی که در خان شیخون روی داده ارائه خواهد داد و نه آمریکایی‌ها نیز می‌خواهند که کمیسیون کشف حقیقت درباره حوادث خان شیخون تشکیل شود و نه آنها خواستار رسیدن به واقعیت هستند. ترامپ خود هم حاکم شد و هم قاضی و اقدام به بمباران فرودگاه الشعیرات کرد و پس از آن نامه‌های تبریک از عربستان و دیگر کشورها به سوی کاخ سفید سرازیر شد.

سید حسن نصرالله افزود: ماه‌ها است که هزاران نفر در خیابان‌های بحرین برای حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم حضور دارند اما هیچ کسی به موضوع بحرین رسیدگی نمی‌کند چون حاکمان بحرین تابع بوده و ضمن طرحی هستند که برای منطقه دیده شده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: اگر سرزمین‌های ما آزاد شد و اگر اسیران به خانه‌های خود بازگشتند همگی اینها به لطف خون شهدا و مجروحان این سرزمین است و هرگز از جامعه بین‌الملل انتظار عدل و انصاف و نه احقاق حق را داشته باشید البته این به معنای آن نیست که ما این را از آنها مطالبه نکنیم.

در جهان گرگ ها زندگی می‌کنیم و هیچ قانون بین‌المللی وجود ندارد

وی تاکید کرد: ما باید بر قدرت و حضور خود در میدان تکیه کنیم. ما در جهان گرگ ها زندگی می‌کنیم و هیچ قانون بین‌المللی وجود ندارد و در این دنیا قوی ضعیف را می خورد و اگر ضعیف باشیم خورده می‌شویم و اگر قدرتمند بودیم مورد احترام قرار خواهیم گرفت. دنیا به دنبال منافع خود و نه مصالح دیگران بوده و منافع و مصالح ما به هوشیاری و حضور ملت ما وابسته است.

سید حسن نصرالله گفت: باید به درگیری ها در غوطه که میان جبهه النصره و جیش الاسلام بوده توجه کنیم. باید به اقدام برخی از آنها در آتش زدن جسدها توجه شود. اگر دیگر مواردی که طی آن درگیری‌هایی میان داعش و جبهه النصره و دیگر گروه‌های مسلح روی داد را بررسی کنیم در آن صورت  به این نتیجه می رسیم سرنوشت ملت سوریه در صورتی که در دستان این گروه‌ها قرار بگیرد چه خواهد شد؟ شاید در برابر جنگ داخلی که هیچ منطق و عقل و موازین و حدودی نداشته قرار داشتیم.  اینها همان گروه‌هایی بودند که عربستان و آمریکا و غرب به عنوان جایگزین نظام سوریه معرفی کرده بودند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: باید از لبنانی‌ها پرسیده شود اگر افراد مسلح پیروز می‌شدند چه اتفاقی می‌افتاد؟ به خصوص که داعش و النصره در جرود عرسال خون آنها را مباح می‌دانستند. اگر افراد مسلح پیروز می‌شدند امروز در لبنان بودند و ما در برابر گروه‌هایی قرار داریم که هیچ چیزی برای آنها ارزشی ندارد. کسانی که امروز در غوطه شرقی می جنگند همگی از اهل سنت هستند پس هیچ دلیل فقهی و شرعی برای این درگیری‌ها ندارند. ما در حال مشاهده صحنه‌هایی هستند که بیش از پیش ما را برای انتخاب گزینه ورود به سوریه قانع می‌کند.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: هم اکنون در سوریه زمان پیروزی است چون هر کسی که در سوریه پایداری و مقاومت کرد اجازه گسسته شدن دولت و ارتش را نمی‌دهد و این را فرزندان سوریه انجام دادند که موضوع بزرگی است و اگر این نبود، سوریه تحت کنترل افراد مسلح قرار می‌گرفت.

 

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=8190

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.