• امروز : شنبه - ۱۸ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 9 December - 2023

اخبار کوتاه

رزمندگان کتائب القسام به تعدادی از نظامیان رژیم صهیونیستی در منطقه شیخ رضوان از فاصله صفر تیراندازی کرده و پس از عملیات به سلامت به پایگاه های خود بازگشتند. رزمندگان کتائب القسام از صبح امروز تاکنون، ۵ عراده تانک و ۵ دستگاه نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در محور شرق غزه را با استفاده از راکت‌های الیاسین ۱۰۵ مورد هدف قرار دادند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری، ۴۶۴ فلسطینی در حملات شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسیدند. این وزارتخانه همچنین شمار شهدای کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته را ۲۵۶ نفر اعلام کرد. روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد که رئیس بخش سلاح‌های گرم وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به خاطر موافقت نزدیکان ایتمار بن غفیر، وزیر امنیت داخلی با توزیع غیرقانونی سلاح در بین شهرک‌نشینان صهیونیست از سمت خود استعفا داده است. شبکه عبری زبان کان اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن ۳ نظامی خود بر اثر حمله خمپاره‌ای از لبنان به منطقه الجلیل علیا در شمال فلسطین اشغالی اذعان کرده است.

با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

  • کد خبر : 7262
  • 14 اسفند 1395 - 16:22
با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

یکی از مهم‌ترین دلایلی که داعش به واسطه آن توانست عملیات‌های مخرب خود را پیش ببرد استفاده از تجهیزات و ادوات جنگی پیشرفته بود که بیشتر آنها را از پادگان‌ها و مناطق نظامی عراق و سوریه به دست آورد. مجله تصویری سلاح- گروه تروریستی داعش طی نبردهای اخیر بسیاری از مناطق تحت پوشش را از […]

یکی از مهم‌ترین دلایلی که داعش به واسطه آن توانست عملیات‌های مخرب خود را پیش ببرد استفاده از تجهیزات و ادوات جنگی پیشرفته بود که بیشتر آنها را از پادگان‌ها و مناطق نظامی عراق و سوریه به دست آورد.

مجله تصویری سلاح- گروه تروریستی داعش طی نبردهای اخیر بسیاری از مناطق تحت پوشش را از دست داده است و با این وجود باز هم به حملات خود ادامه می‌دهد تا اهداف خود را محقق سازد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که داعش به واسطه آن توانست عملیات‌های مخرب خود را پیش ببرد استفاده از تجهیزات و ادوات جنگی پیشرفته بود که بیشتر آنها را از پادگان‌ها و مناطق نظامی عراق و سوریه به دست آورد. اینجا لیست برخی تسلیحات و ابزارهای نظامی اصلی که گروه تروریستی داعش در جریان حملات خود از آنها استفاده می‌کند، آورده شده است.

تانک‌های تی-۵۵

پیش‌بینی می‌شود گروه تروریستی داعش ۳۰ دستگاه تانک تی-۵۵ در اختیار دارد و البته هنوز به درستی مشخص نیست که چگونه از این تانک‌ها نگهداری می‌کند تا با رفع مشکلات احتمالی بتواند از آنها در عملیات‌های بعدی هم استفاده کند. سری تانک‌های تی-۵۵ در اواخر جنگ جهانی دوم تا پایان دهه ۱۹۸۰ میلادی زیر نظر اتحاد جماهیر شوروی به تولید رسید.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

اگرچه این تانک عمر زیادی دارد، ولی هنوز در ۵۰ ارتش مختلف جهان به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تانک‌ها سیستم زرهی سنگین، توپ پرقدرت ۱۰۰ میلیمتری و یک دستگاه مسلسل ۷٫۶۲ میلیمتری را در خود جا داده‌اند.

تانک‌های تی-۶۲

پیش‌بینی می‌شود داعش ۱۵ دستگاه تانک مدل تی-۶۲ در اختیار داشته باشد. این تانک در نبردهای اصلی اتحاد جماهیر شوروی حضور داشت و به منظور جایگزینی با مدل تی-۵۵ ساخته شده بود. در جریان جنگ هشت ساله میان عراق و ایران این تانک به صورت گسترده توسط رژیم بعثی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

تانک تی-۶۲ سیستم زرهی سنگین را شامل می‌شود، به توپ ۱۱۵ میلیمتری مجهز شده و یک دستگاه مسلسل هم برای آن در نظر گرفته شده است.

تانک‌های تی-۷۲

پیش‌بینی می‌شود داعش ۵ تا ۱۰ دستگاه تانک تی-۷۲ در اختیار داشته باشد و البته به درستی مشخص نیست این گروه تروریستی توانایی نگهداری از این تانک‌ها را دارد تا بتواند از آنها در عملیات‌های نظامی استفاده کند یا خیر. تانک تی-۷۲ دومین نسل از سری تانک‌های شوروی برای حضور در میادین نبرد است که نخستین بار در سال ۱۹۷۱ میلادی به تولید رسید.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

برای تانک تی-۷۲ سیستم زرهی سنگین به همراه توپ ۱۲۵ میلیمتری در نظر گرفته شده است. این تانک یک دستگاه مسلسل را به همراه اسلحه ضدهوایی شامل می‌شود.

خودروهای زرهی بی‌آر‌دی‌اِم-۲

پیش‌بینی می‌شود گروه تروریستی داعش ۶ دستگاه از این خودرو را در اختیار داشته باشد. بی‌آر‌دی‌اِم-۲ یک خودرو آبی-خاکی زرهی مخصوص گشت‌زنی محسوب می‌شود که نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی توسط شوروی ساخته شد.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

این خودرو توسط چهار سرنشین هدایت می‌شود و از جمله تجهیزات آن می‌توان به مسلسل سنگین ۱۴٫۵ میلیمتری به عنوان سلاح اصلی به همراه مسلسل ثانوی ۷٫۶۲ میلیمتری اشاره کرد.

خودروهای زرهی ام‌تی-ال‌بی

پیش‌بینی می‌شود داعش دو دستگاه از این خودرو را در اختیار داشته باشد که هر دو آنها در کشور عراق به دست اعضای این گروه تروریستی افتادند. ام‌تی-ال‌بی یک خودرو آبی-خاکی زهری کمکی محسوب می‌شود که نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی معرفی شد و همچنان در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۲ میلادی ارتش عراق قراردادی را با منعقد کرد تا ۵۰۰ دستگاه خودرو ام‌تی-ال‌بی را از آنها خریداری کند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

خودرو زرهی ام‌تی‌-ال‌بی می‌تواند ۱۳ نفر را در خود جا دهد و ابزار نظامی اصلی آن یک دستگاه مسلسل ۷٫۶۲ میلیمتری است.

خودروهای جنگی پیاده‌نظام بی‌ام‌پی-۱

پیش‌بینی می‌شود داعش در انبارهای خود ۲۰ دستگاه خودرو جنگی بی‌ام‌پی-۱ مخصوص حمل پیاده‌نظام را در اختیار داشته باشد. بی‌ام‌پی-۱ یک خودرو رزمی پیاده‌نظام با قابلیت حرکت آبی-خاکی است که توسط شوروی ساخته شد. این خودرو اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی معرفی شد و نخستین بار در جریان جنگ «یوم کیپور» اعراب در مقابل اسرائیل در سال ۱۹۷۳ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

بی‌ام‌پی-۱ می‌تواند ۸ سرباز را به همراه سه خدمه اصلی در خود جا دهد. این خودرو جنگی به تفنگ نیمه‌اتوماتیک ۷۳ میلیمتر مجهز شده است و در آن از یک مسلسل ثانوی ۷٫۶۲ میلیمتر هم استفاده می‌شود.

توپ خود-کششی ۱۲۲ میلیمتری ۲اس۱ گوُزدیکا

پیش‌بینی می‌شود داعش ۳ دستگاه ۲اس۱ گوزدیکا در اختیار داشته باشد. این توپخانه خود-کششی در اصل یک خودرو مجهز به توپخانه است که نخستین بار در دهه ۱۹۷۰ میلادی معرفی شد و آن زمان بخشی از توپخانه خود-کششی شوروی محسوب می‌شد. این خودرو قدرت مانور بالایی داشت، برای آن قابلیت حرکت آبی-خاکی در نظر گرفته شده بود و داعش قابلیت‌های کاربردی آن را در نبردهای مختلف خود مورد استفاده قرار داد.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

گوُزدیکا یک دستگاه توپ نیمه‌اتوماتیک ۱۲۲ میلیمتری را در خود جا داده است. این خودرو یک مسلسل ۹٫۵ میلیمتری را هم شامل می‌شود.

خودرو هاموی

زمانی که گروه تروریستی داعش به شهر موصل حمله کرد موفق شد یک ناوگان از خودرو آمریکای هاموی را در اختیار بگیرد. آمریکا پیش از این خودروهای مذکور را به ارتش عراق تحویل داده بود. این خودروها با سرعت بالا حرکت می‌کنند و برای آنها قابلیت حرکت آسان روی زمین‌های ناهموار در نظر گرفته شده است.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

هاموی به سیستم زرهی سنگین مجهز شده است و از نیروهای نظامی در مقابل سلاح‌های کوچک آتش‌زا و ترکش‌های ناشی از انفجارهای غیرمستقیم محافظت می‌کند. این خودروها در مقابل مین‌های زمینی توان مقاومت ندارند.

اسلحه آکا-۴۷

اگرچه داعش در زمینه استفاده از اسلحه قابلیت انتخاب نداشت، ولی آکا-۴۷ به تنفگ استاندارد این گروه تروریستی برای حملات زمینی تبدیل شد. یکی از مهم‌ترین دلایل اتفاق مذکور این بود که آکا-۴۷ هزینه کم دارد، دوام آن زیاد است، در دسترس است و استفاده از آن به آسانی انجام می‌شود.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

آکا-۴۷ در اصل توسط روسیه ساخته شد، ولی به سرعت در دیگر نقاط جهان گسترش یافت و ارتش‌های مختلف از آن استفاده کردند. آکا-۴۷ یک اسلحه سبک، نسبتا موثر و کاربردی محسوب می‌شود.

توپ بدون لگد ۸۲ میلیمتری بی-۱۰

توپ بدون لگد بی-۱۰ یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های نظامی شوروی محسوب می‌شود که نخستین بار در دهه ۱۹۵۰ میلادی معرفی شد. اگرچه این ابزار نظامی هم‌اکنون منسوخ شده است، ولی در جریان جنگ سرد توسط بیشتر کشورها از جمله سوریه و عراق مورد استفاده قرار می‌گرفت.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

داعش بی‌-۱۰ را از مراکز نظامی مختلف عراق و سوریه سرقت کرد و آن را در عملیات‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. توپ بدون لگد بی-۱۰ چند بار اصلاح شد تا در نهایت بتواند به خوبی در مقابل تانک‌ها و دیگر وسایل نقلیه زرهی بایستد.

توپ بدون لگد ۱۰۵ میلیمتری ام۴۰

پیش‌بینی می‌شود گروه تروریستی داعش فقط یک دستگاه ام۴۰ را در اختیار داشته باشد. این توپ بدون لگد یک اسلحه ضدتانک سبک محسوب می‌شود که توسط آمریکا ساخته شد. این اسلحه در اواسط دهه ۱۹۵۰ میلادی وارد میادین نبرد شد و به سرعت توانست در سراسر جهان به عنوان یک ابزار نظامی کاربردی معرفی شود.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

اگرچه عراق و سوریه هرگز چنین اسلحه‌ای را خریداری نکردند، ولی پیش از آنکه اسلحه مذکور در اختیار داعش قرار بگیرد توسط نیروهای شورشی در سوریه به کار گرفته می‌شد.

راکت‌‌انداز ام۷۹ اوسا

راکت‌انداز ام۷۹ اوسا نیروهای دشمن را با خمپاره‌های ۹۰ میلیمتری به آتش می‌بندد و در مقابل تانک‌ها و مواضع تقویت شده بسیار موثر عمل می‌کند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

«الیوت هیگینس» از خبرنگاران محقق که در جنگ عراق و سوریه به صورت فعال حضور داشته است می‌گوید که این سلاح‌ها پیش از آنکه توسط عربستان سعودی در اختیار نیروهای شورشی سوریه قرار داده شوند در کشور کرواسی بوده‌اند. داعش از این راکت‌اندازها برای تخریب خودروهای زرهی «نیروی امنیتی عراق» استفاده می‌کند.

نارنجک‌انداز آربی‌جی-۶

این نارنجک‌انداز نیمه‌اتوماتیک یک اسلحه سبک محسوب می‌شود که برای استفاده پیاده‌نظام ساخته شده است.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

به گفته «براون موسز» از خبرنگاران حاضر در جنگ‌های عراق و سوریه، عربستان سعودی نارنجک‌انداز کرواسیایی آر بی جی-۶ را به داخل مرزهای سوریه قاچاق کرد. این نارنجک‌اندازها سرانجام راه خود را پیدا کردند تا به دست داعش بیفتند و هم‌اکنون در نبردهای عراق هم از آنها استفاده می‌شود.

آر پی جی-۷

عراق تعداد زیادی آرپی‌جی-۷ دارد و هم‌اکنون نیروی امنیتی عراق، پیشمرگه‌های کرد، و نیروهای تروریستی داعش از این راکت‌انداز استفاده می‌کنند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

آر‌پی‌جی-۷ یک اسلحه ضدتانک غیرهدایت شونده محسوب می‌شوند که نیروی نظامی با قرار دادن آن روی شانه‌های خود شلیک می‌کند. این سلاح دوام و هزینه اندک دارد و نحوه استفاده از آن بسیار آسان است. نارنجک‌ها با این سلاح می‌توانند تا مسافت ۹۲۰ متری پرتاب شوند و بدون برخورد با هدف اصلی هم می‌توانند با تخریف محیط پیرامون قدرت بالای خود را به نمایش بگذارند.

راکت‌اندازهای چندگانه

عکس‌های منتشر شده توسط هواداران داعش و رسانه‌های خبری نشان می‌دهد که این گروه تروریستی به سه دستگاه راکت‌انداز چندگانه مجهز شده است: راکت‌انداز ۵۷ میلیمتری یوبی-۱۶، راکت‌انداز ۱۰۷ میلیمتری تیپ ۶۳، راکت‌انداز ۱۲۲ میلیمتری بی‌ام-۲۱٫ این سیستم‌ها می‌توانند در هر ثانیه چندین راکت را با حداکثر برد ۱۳ مایل پرتاب کنند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

هر دو کشور عراق و سوریه این راکت‌اندازها را در اختیار داشت و همین اتفاق به داعش فرصت داد تا بتوانند آنها را در اختیار بگیرد.

ام۱۹۸

ام۱۹۸ در اصل یک توپخانه متوسط محسوب می‌شود که می‌بایست به وسیله یک دستگاه یدک‌کش به نقاط مختلف حمل شود. این خمپاره‌انداز پس از جنگ جهانی دوم برای ارتش آمریکا ساخته شد.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

ام۱۹۸ می‌تواند با حداکثر برد ۱۴ مایل شلیک کند و برای آن امکان سازگاری با مهمات مختلف از جمله خمپاره‌ با قابلیت انفجار بالا و راکت‌ها در نظر گرفته شده است. داعش موفق شد این خمپاره‌انداز را از ارتش عراق سرقت کند.

توپ صحرایی ۵۹-۱

نمونه ۵۹-۱ کپی چینی توپ های صحرایی ام-۴۶ و ام۱۹۵۴ محسوب می‌شود که توسط شوروی ساخته شده بود. ام-۴۶ نخستین بار در سال ۱۹۵۴ میلادی توسط شوروی به تولید رسید و آن زمان بیشترین برد را بین همه توپ‌های جهان در اختیار داشت که می‌توانست گلوله را تا مسافت ۱۷ مایلی پرتاب کند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

تیپ ۵۹-۱ یک کپی تحت لیسانس چین از ام-۴۶ محسوب می‌شود که بسیار سبک‌تر ساخته شده است. ارتش‌های عراق و سوریه از تیپ ۵۹-۱ استفاده می‌کردند و داعش سرانجام توانست آن را در اختیار بگیرد.

خمپاره‌انداز دی-۳۰

خمپاره‌انداز دی-۳۰ یکی از توپخانه‌های شوروی بود که نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی معرفی شد. دی-۳۰ با یک دستگاه یدک‌کش به نقاط مختلف انتقال داده می‌شود.

با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

این اسلحه می‌تواند با توان پایدار پنج تا شش دور در دقیقه شلیک کند و محدود شلیک موثر آن حداکثر ۱۰ مایل برآورد شده است.

اسلحه‌های ضدهوایی

زد‌یو-۲۳-۲ مسلسل ضدهوایی محسوب می‌شود که توسط شوروی ساخته شد و از دهه ۱۹۶۰ میلادی تا امروز مورد استفاده قرار گرفته است. این مسلسل با دهانه ۲۳ میلیمتری با سرعت ۴۰۰ دور در دقیقه شلیک می‌کند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

زدیو-۲۳-۲ می‌تواند با محدود شلیک موثر ۲ مایل هواپیماهای دشمن را زیر آتش بگیرد و البته برای آن شلیک به اهداف پرنده با ارتفاع کم در نظر گرفته شده است که تا امروز در جنگ داخلی سوریه بسیار مورد استفاده قرار گرفت. این مسلسل در ارتش عراق هم کاربردهای فراوان داشت.

داعش همچنین تعداد اندکی از سلاح‌های ضدهوایی ۱۴٫۵ میلیمتری کِی‌پی‌وی، ۱۴٫۵ میلیمتری زدپی‌یو، ۲۳ میلیمتری زدیو-۲۳، ۳۷ میلیمتری تیپ ۶۵، ۵۷ میلیمتری اِی‌زد‌پی اس-۶۰ را از ارتش عراق و سوریه به سرقت برده است.

سیستم خود-کششی ضدهوایی ۲۳ میلیمتری زد‌اس‌یو-۲۳-۴

داعش دستکم دو دستگاه زداس‌یو-۲۳-۴ را در انبارهای خود در اختیار دارد. زد‌اس‌یو-۲۳-۴ یک سیستم زرهی سبک ضدهوایی محسوب می‌شود. اسلحه آن به رادار مجهز شده است و سیستم خود-کششی آن امکان می‌دهد به راحتی به نقاط مختلف حرکت کند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

اگرچه زداس‌یو فقط در دهه ۱۹۸۰ میلادی تولید شد، ولی همچنین توسط ارتش‌های مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. داعش این سیستم ضدهوایی را از ارتش سوریه سرقت کرد.

اسلحه اف‌آی‌ام-۹۲ استینگر منپدس

اف‌آی‌اِم‌-۹۲ استینگر یک موشک‌انداز زمین به هوا مجهز به فناوری مادون قرمز محسوب می‌شود که نیروی پیاده‌نظام آن را روی شانه خود می‌گذارد. این اسلحه بسیار خطرناک است و حتی می‌تواند سقوط هلی‌کوپتر یا هواپیما را باعث شود.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

این اسلحه به مراقبت و نگهداری ویژه نیازمند است و پیش‌بینی می‌شود داعش آن را از ارتش عراق سرقت کرده باشد.

اِس‌آ-۱۶ منپَدس

در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۱۴ داعش اعلام کرد چندین سیستم موشک ضدهوایی اِس‌آ-۱۶ روسی را از سوریه غارت کرده است. این سلاح‌ها در جریان نبردی به دست نیروهای تروریستی داعش افتاد که طی آن بیش از ۵۰۰ نفر کشته شدند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

نخستین مدل از این سلاح ضدهوایی در دهه ۱۹۸۰ میلادی توسط ارتش شوروی مورد استفاده قرار گرفت و هم‌اکنون در انبارهای روسیه هم موجود است. این اسلحه می‌تواند به هواپیماهایی که در ارتفاع ۱۶ هزار پایی پرواز می‌کنند شلیک کند و برای هلی‌کوپترها و جنگنده‌هایی که با ارتفاع کم پرواز می‌کنند بسیار خطرناک است.

۹کِی۳۲ استرِلا-۲ مَنپَدس

استرِلا-۲ نخستین نسل از این سلاح زمین به هوا محسوب می‌شود که نیروی نظامی برای شلیک آن را روی شانه‌های خود می‌گذارد. این اسلحه ساخت شوروی اولیه بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی معرفی شد و همچنان در نقاط مختلف جهان از آن استفاده می‌شود.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

هر دو کشور عراق و سوریه این اسلحه را در اختیار داشتند داعش آن را از هر دو کشور به سرقت برد.

موشک‌های ضدتانک

اچ‌جِی-۸ یک موشک ضدتانک محسوب می‌شود که اوخر دهه ۱۹۸۰ میلادی در کشور چین ساخته شد. برای اچ‌جِی-۸ برد عملیاتی ۶ هزار متری در نظر گرفته شده است و این سیستم مبتنی بر موشک یو‌اِس بی‌جی‌اِم-۷۱ ساخته شده است.

با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

اچ‌جِی-۸ در مقابل خودروهای زرهی، پناهگاه‌ها و استحکامات دشمن به خوبی عمل می‌کند تا آنها را تخریب کند. ارتش آزاد سوریه از ژوئن ۲۰۱۳ به بعد این موشک‌ها را مورد استفاده قرار داد و البته داعش سرانجام توانست آنها را در اختیار بگیرد.

داعش همچنین موشک‌های ضدتانک ۹ام‌۱۴ام مالیوتکا-ام، ۹ام۱۱۱ام فاکتوریا، ۹ام۱۱۳ کونکورس، ۹کِی‌۱۱۵-۳ مِتیس-ام، ۹ام۱۳۳ کورنِت، و آی-آر‌اِی‌اِی‌دی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

مسلسل دی‌اس‌اچ‌کِی ۱۹۳۸

دی‌اس‌اچ‌کِی ۱۹۳۸ یک مسلسل سنگین محسوب می‌شود که در سال ۱۹۳۸ میلادی توسط شوروی ساخته شد. این دستگاه در جنگ جهانی دوم برای اتحاد جماهیر شوروی به مسلسل سنگین استاندارد تبدیل شد و همچنان تولید آن ادامه دارد.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

دی‌اس‌اچ‌کِی کاربردهای فراوان دارد که از جمله آنها می‌تواند به عنوان اسلحه ضدهوایی یا اسلحه سنگین ضشتیبانی از نیروهای پیاده‌نظام مورد استفاده قرار گیرد. این اسلحه می‌تواند با توان ۶۰۰ دور در دقیقه شلیک کند و به راحتی روی خودرو نصب می‌شود و به همین خاطر قدرت مانور بالا دارد. داعش این مسلسل را از پایگاه‌های نظامی عراق و سوریه سرقت کرد.

هواپیمای جنگنده میگ

داعش توانست در یکی از حملات خود به سوریه جنگنده‌های میگ را تصاحب کند، ولی تردید زیادی وجود دارد که نیروهای داعش بتوانند آنها را به پرواز درآورند و البته گفته می‌شود که این هواپیماها از نظر فنی برای پرواز مناسب نیستند.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

داعش معمولا هر منطقه نظامی را که تصاحب می‌کند سلاح‌های آن را در اختیار می‌گیرد و البته دانش کافی برای استفاده از تمامی این سلاح‌ها را ندارد که از جمله سلاح‌های مذکور می‌توان به نسخه روسی موشک سایدویندر آمریکا اشاره کرد که داعش آن را در اختیار گرفت و هرگز نتوانست از آن استفاده کند.

شبکه اجتماعی

یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای داعش شبکه‌های اجتماعی است که نیروهای آن فعالیت‌های گسترده‌ای را در این زمینه انجام می‌دهند. داعش تصاویر ویدیویی خود را معمولا از طریق شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کند. این گروه تروریستی برای حضور در شبکه‌های اجتماعی زبان انگلیسی را انتخاب کرده است و در توئیتر با هشتگ‌های اختصاصی خود مطالب مختلف را به اشتراک می‌گذارد.

    با تجهیزاتِ فوق پیشرفته‌ی داعش آشنا شوید +تصاویر

داعش طی سال‌های اخیر از شبکه‌های اجتماعی کمک گرفته است تا اهداف خود را بهتر پیش ببرد و در دو کشور عراق و سوریه بهتر نفوذ کند. شبکه اجتماعی هم‌اکنون به یکی از قدرتمندترین سلاح‌های داعش تبدیل شده است.

لینک کوتاه : https://akhbarjahadi.ir/?p=7262

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.