کشف آثار داعش بی‌رحمی داعش در کلیسایی در موصل/ تروریست‌ها در اینجا به ده‌ها زن و دختر ایزدی تجاوز کردند + فیلم و عکس

مقامات عراقی می‌گویند حدود ۲۰۰ زن و دختر ایزدی در زیرزمین کلیسای موصل زندانی بوده و تروریست‌های تکفیری داعش آنان را مورد تجاوز و شکنجه قرار داده‌اند.

مـــــشـــــــــاهـــده فــــیــــــــــلــــــم

به گزارش اخبار جهادی ،در زیرزمین یکی از کلیساهای تخریب شده موصل آثار دردناکی از بی‌رحمی تروریست‌های تکفیری داعش علیه زنان و دختران ایزدی کشف شده است.

رسانه‌های عراقی برای نخستین بار تصاویری از زیرزمین کلیسای تخریب شده ارتدوکس قدیس افرایم منتشر کردند که لباس‌های زیر زنان و دختران زندانی در این زیرزمین را نشان می‌دهد.

طبق اعلام رسانه‌های عراق عناصر تروریستی داعش ده‌ها زن و دختر را در این مکان مورد تجاوز قرار داده اند.

مقامات عراقی می‌گویند حدود ۲۰۰ زن و دختر ایزدی در زیرزمین این کلیسا که یکی از بزرگترین کلیساهای مسیحیان در موصل است زندانی بوده و تروریست‌های تکفیری داعش آنان را مورد تجاوز و شکنجه قرار داده‌اند.

زنانی که به اسارت داعش درمی آیند، به داخل منازل یا کلیسای قدیمی برده می شوند و داعش برای اینکه محل بازداشت آنان و سرنوشتشان مشخص نشود، هر از گاهی محل اسارت آنان را تغییر می‌دهد.

آیین ایزدی با نیم میلیون پیرو عمدتا در منطقه سنجار در غرب استان نینوا رواج دارد. باورمندان به این آیین، بیشترین ضربه را از یورش داعش به عراق دیده‌اند، به طوری که هزاران نفر از آنها کشته، آواره و یا اسیر داعش شده‌اند و هم‌اکنون نیز حدود ۳۰۰۰ زن که بیشتر آنها ایزدی هستند، در اسارت داعش به سر می‌برند. ایزدی‌ها در آیین خود که امتزاجی از اسلام و دین زردشتی است، نگاه احترام‌آمیزی به مردم و سرزمین ایران دارند.

منبع:ابنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید