ادامه عملیات ارتش و کردهای سوریه در شهر و استان رقه

همزمان با عملیات کُردهای سوریه با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی در شهر رقه (مرکز استان) ارتش سوریه نیز پیشروی خود در جنوب غرب این استان را تا دو راهی بسیار مهم الرصافه ادامه داد.

به گزارش اخبار جهادی ،نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی ائتلاف آمریکا در حال عملیات برای آزادسازی شهر رقه هستند و ارتش سوریه در جنوب غرب این استان در حال عملیات است؛ عملیاتی که ادامه عملیات ریف جنوب شرقی استان حلب است.

نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر آن نیروهای کُرد هستند، اعلام کردند که در شهرک صنعتی واقع در شرق شهر رقه (مرکز استان) پیشروی داشته‌اند.

از طرفی دیگر، منابع خبری معارضان امروز پنجشنبه گزارش دادند که نیروهای ارتش سوریه و مقاومت نیز موفق شده‌اند در ریف غربی رقه پیشروی قابل توجهی داشته باشند.

برخی از منابع خبری اعلام کردند که ارتش سوریه موفق شده است کنترل کامل میدان نفتی «الثوره» را پس از درگیری با داعش به دست گیرد.

فعالان کمپین «الرقه تذبح بصمت» (وابسته به معارضان) اما می‌گویند که نیروهای سوری علاوه بر میدان نفتی الثوره، موفق شده است میدان نفتی و روستای «صفیان»، میدان نفتی «الصفیح» و دو راهی «الرصافه» را از داعش پس بگیرد.

ارتش سوریه دو روز گذشته موفق شده‌ بود به دو راهی ارتباطی مهم الرصافه برسد و اکنون معارضان این خبر را بناچار تأیید کرده‌اند.

نیروهای دموکراتیک سوریه نیز توانستند در ادامه فعالیت برای آزادسازی شهر رقه، مدرسه «الرازی» واقع در محله «البرید» شهر رقه را از داعش پس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید