آیا محمود عباس، غزه را «منطقه شورشی» اعلام می‌کند؟

یک روزنامه اسرائیلی اعلام کرد رئیس تشکیلات خودگردان در حال بررسی «اعلام غزه به عنوان منطقه شورشی» است.

به گزارش اخبار جهادی ،در زمانیکه شماری از سران حماس از دوحه (پایتخت قطر) اخراج شده‌اند و آمریکا و اسرائیل از لبنان خواسته‌اند که سران حماس را میزبانی نکند، روزنامه‌ «اسرائیل هیوم» در گزارشی اعلام کرد «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امکان اعلام نوار غزه به عنوان «منطقه شورشی» را بررسی می‌کند.

این روزنامه به نقل از شخصی که آن را مسئول عالی‌رتبه فلسطینی اعلام کرده، نوشت: این تصمیم «سلاح روز قیامت» است و با هدف اعمال فشار بر حماس(که ۱۰ سال است کنترل نوار غزه را در دست دارد) برای بازگردادن مسئولیت کنترل نوار غزه به تشکیلات خودگردان صورت می‌گیرد.

در ادامه این گزارش که حاکی از آغاز فشارهای همه‌جانبه به جنبش حماس از دوحه تا غزه است، آمده، اگر عباس این تصمیم را نهایی کند در نوار غزه حالت فوق‌العاده اعلام خواهد شد و بر اساس دستور ابومازن، حماس جنبشی اعلام می‌شود که فعالیت آن ممنوع است، دارایی‌ها و املاکش مصادره، دستور بازداشت اعضا و رهبرانش صادر خواهد شد و پرداخت حقوق کارمندان آن در نوار غزه متوقف می‌شود.

همچنین محمود عباس برای منحل کردن شورای قانونگذاری (پارلمان فلسطین) و غیرقانونی اعلام کردن آن به دادگاه عالی فلسطین خواهد رفت و مصونیت پارلمانی اعضای آن لغو خواهد شد و به تبع آن دولت فعلی منحل و در مرحله اضطراری دولت موقت تشکیل خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است این تصمیم عباس تاثیرات بلندمدت نیز خواهد داشت و فشاری بر آمریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل، مصر ، اردن و دیگر کشورها وارد خواهد کرد تا در راستای حل سیاسی نزاع فلسطینی-اسرائیلی گام برداند.

 منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید