نبرد بزرگ ارتش در حومه شرقی«حمص»/جنگ داخلی خونین گروه‌های تروریستی در «ادلب»

منابع سوری از جنگ خونین گروه‌های تروریستی با یکدیگر در ادلب و آغاز عملیات گسترده ارتش علیه تروریست‌های داعشی در حومه شرقی حمص خبر دادند.

 به گزارش اخبار جهادی،یک منبع میدانی تاکید کرد نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای همپیمان عصر امروز عملیات نظامی گسترده‌ای را به سمت محور «آراک والسخنه» در حومه شرقی حمص علیه تروریست‌های داعشی آغاز کردند.

به گفته این منبع، هدف از این عملیات، آزادسازی میدان نفتی «آراک» از اشغال تروریست‌‌هاست و نیروهای ارتش تنها چهار کیلومتر از این مکان فاصله دارند و پس از آزادسازی آن به سوی منطقه «السخنه» پیشروی می‌کنند که بزرگترین دژ داعش در صحرای سوریه و از نظر جغرافیایی صعب‌العبور است.

این منبع از پیشروی جدید ارتش سوریه در اطراف کوه‌های «المستدیره» در حومه شمال شرقی تدمر خبر داد که ده‌ها کیلومتر امتداد دارد به طوری که بخش اعظم این سلسله جبال آزاد شده است که یکی از دژهای مستحکم داعش به شمار می‌رود. درگیری‌های شدید در این منطقه به انهدام تعداد زیادی خودرو و زره‌پوش و هلاکت شماری از تروریست‌ها و فرار بقیه به سمت صحرای سوریه منجر شده است.

در جنوب سوریه هم بنا به اعتراف رسانه‌های حامی تروریسم،‌در حملات ارتش سوریه به تجمعات تروریست‌ها در منطقه اردوگاه درعا شماری از تروریست‌ها از جمله چند سرکرده آنها به هلاکت رسیدند از جمله این کشته‌شدگان می‌توان به فرحان حمادی فرمانده گروه تروریستی موسوم به کتائب الصدیق و محمد السلطی و وائل حرفوش اشاره کرد.

جنگ شدید گروه‌های تروریستی با یکدیگر در ادلب 

خبر دیگر اینکه جنگ شدید میان گروه‌های تروریستی در ادلب جریان دارد که جبهه النصره آن را به راه انداخته است و از اختلافات میان حامیان مهم تروریست‌ها یعنی عربستان و قطر سوء‌ استفاده کرده است، جبهه النصره جنگ شدیدی را علیه فیلق الشام به عنوان یکی از بزرگترین بازوهای نظامی وابسته به اخوان المسلمین سوریه و گروه موسوم به الفرقه ۱۳ وابسته به الجیش الحر آغاز کرده است که در آستانه نابودی کامل فیلق الشام قرار گرفته است.

به گفته منابع وابسته به گروه‌های مخالف، گروه الفرقه ۱۳ مقرهای خود را به آنچه جیش ادلب الحر نامیده می‌شود، تحویل داده است، در حالی که این گروه تروریستی را آمریکا به منظور جایگزینی با باند جیش الفتح ایجاد کرده بود که ناظران این تحول را تحول مهمی در ادلب قلمداد می‌کنند که ممکن است این جنگ داخلی میان گروه‌های تروریستی در صحنه میدانی به نفع ارتش سوریه باشد.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید