پلیس عراق: در انفجار کربلا تنها ۴ تن زخمی شدند/ عامل انتحاری داعش در کربلا + عکس

به گزارش اخبار جهادی ،فرماندهی عملیات فرات مرکزی عراق، گزارش برخی رسانه ها را که آمار تلفات انفجار صبح جمعه در یک توقفگاه در مرکز شهر کربلا را تا ۲۰ کشته اعلام کرده‌اند، قویا رد کرد و این گزارش‌ها را تلاشی برای انحراف افکار عمومی از اوضاع امنیتی استان دانست.

پلیس و فرماندهی عملیات فرات مرکزی در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که یک عنصر انتحاری ساعت ۶ بامداد جمعه تلاش داشت خود را در داخل توقفگاه مرکزی منفجر کند که پیش از ورود به پارکینگ منفجر شد و در این عملیات تنها ۴ تن زخمی شدند.

در جریان این حمله تروریستی به توقفگاه الموحد در مرکز کربلا، چند خودرو نیز آسیب دید که با همکاری نیروهای امنیتی از محل خارج و به تعمیرگاه ها منتقل شد.

برخی شبکه‌های وابسته به جریان رسانه‌ای سعودی روز جمعه ، به نقل از منابعی که هویتشان مشخص نشده، ادعا کردند تعداد تلفات انفجار کربلا بیش از ۲۰ تن بوده است.

در همین حال، منابع امنیتی رسمی در عراق، آمار ۲۰ شهید و ۲۱ زخمی در بازار شهر المسیب در حدودا ۳۰ کیلومتری شمال کربلا را رد نکردند. انفجار در این شهر نیز توسط یک عامل انتحاری انجام شد.

در میان انفجارهای کربلا و المسیب، هیچ زائر و یا شهروند ایرانی صدمه ندیده است.

یک منبع کنسولی ایران در کربلا گفت: هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نکرده ایم و به علاوه کاروان‌های ایرانی از ۱۵ و ۱۶ ماه مبارک رمضان سفرهای زیارتی را آغاز می‌کنند.

گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت انفجارهای انتحاری در توقفگاه الموحد کربلا و بازار شهر المسیب را بر عهده گرفته است.

«ابوفهد العراقی» تروریست انتحاری داعش در کربلا و «ابومجاهد البصری» تروریست انتحاری داعش در بازار المسیب بوده‌اند.

عامل انتحاری داعش در بازار المسیب

عامل انتحاری داعش در کربلا

منبع:ابنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید