ارتش سوریه ۱۰۵ کیلومتر از مرز سوریه-اردن را آزاد کرد

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه در ادامه پیشروی علیه مواضع داعش موفق شده‌اند ۱۰۵ کیلومتر از مرز سوریه با اردن را آزاد کنند.

 

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه کنترل مرز این کشور با اردن را به دست گرفته‌اند.

«سرگئی ساروویکین»، فرمانده نیروهای روسیه در سوریه گفت: «ارتش سوریه هم‌اکنون کنترل ۱۰۵ کیلومتر از مرز سوریه-اردن را در اختیار دارد و ۹ مرکز ایست بازرسی را در این منطقه احداث کرده است.»

وی افزود: «در راستای پیشروی ارتش سوریه و شبه‌نظامیان به سمت مواضع داعش، کنترل ۱۰۵ کیلومتر از مرز سوریه-اردن بازگردانده شده است.»

 سرگئی ساروویکین تصریح کرد تلاش‌های نیروهای ارتش سوریه برای تسلط کامل بر منطقه مرزی سوریه- اردن و مرز سوریه با عراق همچنان ادامه دارد.

ژنرال روس اضافه کرد تلاش‌هایی هم برای ایجاد مصالحه میان قبایلی که کنترل این نواحی را در دست دارند، در جریان است.

فرمانده نیروهای روسیه در سوریه تصریح کرد،  نیروهای مسلح سوریه هنگام پیشروی به سمت جنوب، با مقاومت جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش روبرو شدند و واشنگتن خواستار عدم نزدیک شدن نیروهای مقاومت به مواضع گروه موسوم به «جیش سوریا الجدید» (ارتش جدید سوریه) شد.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا بدون هیچ دلیلی از نیروهای سوری خواست که به مواضع «جیش سوریا الجدید» نزدیک نشوند، اظهار داشت که واشنگتن این گونه اقدامات خود را اینطور توجیه میکند که نیروهای سوری خطری برای پایگاههای آمریکا و اردوگاههای آموزش نیروهای محلی درجنوب سوریه به شمار میروند.

گروهک ارتش جدید سوریه در واقع باز تولید گروه تروریستی «ارتش آزاد» توسط آمریکا و ترکیه است که  گروه تروریستی «جبهه الأصاله والتنمیه» اواسط آبان ماه سال ۱۳۹۴ با قرائت بیانیه‌ای از تشکیل آن خبر داد.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه پیشتر گفته بود دمشق اطلاعاتی در دست دارد مبنی بر اینکه اردن در تلاش است با هماهنگی آمریکا در سوریه نیرو مستقر کند.

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید