العامری: همه روستاهای واقع در غرب منطقه راهبردی البعاج آزاد شدند

دبیرکل سازمان بدر عراق از آزادسازی همه روستاهای واقع در غرب منطقه راهبردی البعاج در غرب موصل خبر داد.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از العهد، هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق و از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی این کشور گفت: نیروهای داوطلب مردمی موفق شدند همه روستاهای واقع در غرب البعاج تا مرزهای سوریه را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کنند.

العامری در اظهاراتی مطبوعاتی افزود: نیروهای داوطلب مردمی عراق ۱۲ هزار کیلومتر مربع در غرب نینوا را به کنترل خود در آوردند.

وی اظهار داشت: دو شهرستان الحضر و البعاج و دو ناحیه القیروان و القحطانیه در غرب موصل و ۱۲ مجتمع مسکونی شامل تل‌البنات، تل‌القصب، العدنانیه، کوجو، و مجتمع‌های الصکار، الرساله، الحمدانیه و صدها روستای دیگر آزاد شده است و بدین ترتیب عملیات محمد رسو‌ل‌الله در شرف پایان است.

دبیرکل سازمان بدر عراق افزود که نیروهای داوطلب مردمی این پیروزی را به مرجعیت دینی، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و سایر مردم عراق تقدیم می‌کنند.

نیروهای داوطلب مردمی عراق دو روز قبل شهرستان البعاج در غرب موصل را کاملا از چنگ داعش آزاد کردند.

البعاج یکی از برجسته‌ترین پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در استان نینوا است و تروریست‌های داعشی از این منطقه به‌عنوان گذرگاهی برای رفت‌وآمد به عراق و سوریه استفاده می‌کنند.

عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از ۲۶ مهر ۱۳۹۵ و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود ۱۰۰ روز شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم اسفند ۱۳۹۵ شروع کردند و این عملیات همچنان ادامه دارد.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید