عبدالله صالح: موشک‌های بالستیک یمن متعلق به دوره ریاستم است/ایران یک گلوله هم به ما نداده است

رئیس جمهور پیشین یمن در اظهاراتی با اشاره به اینکه تمام موشک‌های بالستیک یمنی از ذخایر استراتژیکی است که در زمان ریاست جمهوری‌اش آنها را جمع‌آوری کرده، گفت : ایران حتی یک گلوله هم وارد یمن نکرده است.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن در مصاحبه با خبرنگاران در مقر حزب کنگره مردمی که ریاست آن را بر عهده دارد، گفت: موشک‌های “شهید زنده” ذخایر دوران ریاست‌جمهوری من است که گفته‌اند ۶۰ میلیارد دلار سرقت کرده‌ام.وی در پاسخ به سوالی در خصوص ارتباط بندر الحدیده با حقوق‌ها گفت: ارتباط بین بندر الحدیده با حقوق‌ها چیست؟ الحدیده بندری متعلق به جمهوری یمن یک کشور مستقل است و چرا تحت قیمومیت قرار داده می‌شود؟ به خاطر توقف قاچاق اسلحه!! تمام اینها ادعاهای کذب است.

صالح عنوان داشت: یمن خطری برای امنیت همسایگان خود به شمار نمی‌رود و هر آنچه در این خصوص گفته می‌شود دروغ است.

وی با درخواست از ائتلاف عربی تحت سرکردگی عربستان برای توقف حملات هوایی به یمن، پایان جنگ و محاصره، خروج یمن از بند هفتم منشور سازمان ملل، خروج تمام نیروهای خارجی و پرداخت غرامت به مردم یمن را خواستار شد.

صالح همچنین گفت: یمن توطئه برای کودتا علیه حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر سابق قطر را فاش کرد که از سوی تعدادی از قطری‌های مورد حمایت عربستان چیده شده بود.

وی در مصاحبه با شبکه الیمن الیوم گفت: اختلافات عربستان و قطر به مشکلات قبلی بازمی‌گردد به رغم اینکه همگی مذهب وهابیت را دنبال می‌کنند.

صالح در ادامه از موضع عربستان در زمان ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه قبلی عربستان تقدیر کرد که هواپیمایی را برای کمک به او در پی تلاش برای ترروش فرستاده بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ ایران حتی یک گلوله به خاک یمن منتقل نکرده و موشک‌های بالستیکی که یمن دارد متعلق به ذخایر تسلیحاتی است که من جمع کرده بودم.

منبع:ایسنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید