آزادسازی شهرک‌های «رده کبیره و العزیزیه»/دفع حمله شدید داعش به جاده «اثریا-خناصر»

منابع سوری از  پیشروی نیروهای ارتش سوریه در عملیات خود در حومه السلمیه و دفع حمله شدید تروریست‌های داعشی به جاده مهم «اثریا-خناصر» خبر دادند.

 به گزارش اخبار جهادی ،نیروهای ارتش سوریه شهرک‌های «رده کبیره و العزیزیه» و ایستگاه‌های تصفیه آب دوم و سوم در دریاچه الاسد در اطراف مسکنه واقع در حومه شرقی حلب را از اشغال تروریست‌ها آزاد کردند.

نیروهای ارتش سوریه روز گذشته شهر استراتژیک «مسکنه» در حومه شرقی حلب را پس از عملیات محاصره این شهر و نابودی آخرین تجمعات تروریست‌های داعشی در آن آزاد کردند. این شهر آخرین دژ داعش در حومه شرقی حلب قلمداد می‌شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش همچنین بخش شمال شرقی و میانی سلسله جبال «الطویحینه» در شرق محور «خناصر-اثریا» در حومه جنوب شرقی حلب را آزاد کردند که در نتیجه آن شماری از داعشی‌ها به هلاکت رسیدند و جنگ‌افزارهای آنها منهدم شد.

این گزارش می‌افزاید از صبح امروز درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و تروریست‌های داعشی در محور «وادی العذیب» در جاده «السلمیه-اثریا» جریان دارد که این درگیری‌ها در پی حمله گسترده داعشی‌ها آغاز شد که به سبب حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها بسته شد، اما در ادامه نیروهای ارتش توانستند این حمله را دفع کرده و این جاده مواصلاتی به حلب را پس از چند ساعت بازگشایی کنند.

خبر دیگر اینکه ارتش سوریه همچنان به عملیات خود در حومه السلمیه در شرق حماه ادامه می‌دهد به طوری که خط انتقال نفت در محور جنوب شرقی شهرک «عقارب» را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی از اشغال آنها آزاد کرد.

عملیات نیروهای ارتش در حومه شرقی  السلمیه از چند روز پیش آغاز شده است که طی آن چندین نقطه در محور شهرک عقارب آزاد شده است، همزمان در محور «الشیخ هلال» درگیری‌ها جریان دارد و نیروهای ارتش به پیگرد تروریست‌های باقی‌مانده در حومه شرقی حماه ادامه می‌دهند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های روسی نیز همچنان به بمباران مواضع داعشی‌ها در محور «عقیربات» در حومه شرقی حماه و شهرک‌های اطراف ادامه می‌دهند.

خبر دیگر اینکه مرحله دوم عملیات ارتش در جنوب «تدمر» از سمت تپه الفری در محور کوه الابتر به سمت وادی البدیع آغاز شده است که حدود ۱۸ کیلومتر از آخرین نقطه‌ای که تحت سیطره ارتش در جنوب تدمر قرار دارد، فاصله دارد.

منابع میدانی تاکید کردند ارتش سوریه چندین تپه و  نقاطی در جاده مواصلاتی به میدان نفتی «آراک» را پس از حمله به تروریست‌های داعشی آزاد کرده است.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید