جزئیات اعتراف جاسوس اسرائیل در لبنان/ از جمع آوری اطلاعات تا جستجوی برای یافتن “رون آراد”

دستگاه امنیت عمومی لبنان در بازجویی از جاسوس رژیم صهیونیستی در لبنان از جزئیات چگونگی ارتباط این جاسوس با نیروهای پیشمرگه کرد و تلاش وی برای جمع آوری اطلاعات درباره حزب الله، سوریه و “رون آراد” خلبان این رژیم پرده برداشت.

 به گزارش اخبار جهادی ،دستگاه امنیت عمومی لبنان در بازجویی از یک مظنون به نام “مارفن بن ی.ی” از اهالی شهر دهوک در شمال عراق که ساکن منطقه السبتیه در شرق لبنان است، به این نتیجه رسید که بازداشت این فرد از یک موضوع ساده فراتر است.

به گفته شبکه تلویزیونی “الجدیده” لبنان، این بازجویی به کشف یک موسسه امنیتی – نظامی به نام  “TASA ELITE” منتهی شد که افسران اسرائیلی آن را اداره می کنند و از منطقه کردستان در شمال عراق به عنوان مقر اجرای عملیات امنیتی خود در کشورهای عربی بویژه سوریه و عراق و لبنان به بهانه “مبارزه با تروریسم” و “کشورهای حامی تروریسم” استفاده می کند.

این فرد مظنون حدود یک ماه و نیم پیش دستگیر و در جریان بازجویی مشخص شد که او از سال ۲۰۱۱ میلادی در نیروهای پیشمرگه کرد فعال بود که روابط همکاری امنیتی و نظامی با اسرائیل دارد و میزبان علنی مستشاران امنیتی اسرائیلی به بهانه مبارزه با گروه داعش است.

به گفته تلویزیون “الجدید”، این فرد به بازپرسان گفته است که در صفوف نیروهای پیشمرگه نجنگیده است. وی اذعان کرده است که در جریان حضورش در خاک لبنان –بعد از ورود غیرقانونی به این کشور به همراه بستگانش در ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی- جذب شده است.

حدود شش ماه پیش، مارفن یک درخواست دوستی در صفحه فیسبوک خود از فردی به نام “ایلان ناسیم” دریافت می کند و وقتی رابطه بین آنها مستحکم می شود، ناسیم اذعان می کند که افسر ارتش اسرائیل است و به خاطر مواضع مارفن در صفحه اش در فیسبوک علیه اعراب و حزب الله، به وی درخواست دوستی داده است.

ناسیم فورا به مارفن پیشنهاد جمع آوری اطلاعات درباره حزب الله و ارتش لبنان و مسئولان سوری و جذب افرادی در لبنان و عراق را می دهد.

مارفن اعتراف کرد که ابتدا به خاطر برملا شدن مسئله تردید داشته است اما افسر اسرائیلی موفق شده است تا او را متقاعد کند. این افسر به او گفته است که این مسئله فاش نخواهد شد.

مارفن اعتراف کرد که مامور شناسایی برخی اماکن شده بود و دو هفته قبل از دستگیری خود، از سوی مسئول خودش مامور جمع آوری اطلاعات درباره مکان بقایای جسد رون آراد خلبان اسرائیلی شده است.

سپس برای دستگاه امنیتی لبنان روشن شد که ناسیم “تاسا ایلیت” را مدیریت می کند که خود را “دستگاه افسران نخبه از چند ارتش جهان” معرفی می کند و “هدفش مبارزه با تروریسم و بازگرداندن غیرنظامیان ربوده شده از سوی تروریست ها یا کشورهای حامی تروریسم می باشد” اما آرشیو این دستگاه نشان می دهد که بسیاری از افسران آن را افسران اسرائیلی تشکیل می دهند.

همچنین روشن شده است که ناسیم متولد سال ۱۹۶۶ در شهر اشغالی قدس است و پیشتر عملیات رزمی در سوریه، لبنان، عراق، یمن، افغانستان و مناطق دیگر اجرا کرده است. اخیرا ناسیم در منطقه کردستان عراق در خطوط تماس در کنار نیروهای پیشمرگه کرد عراقی ظاهر شده است.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید