دستاوردهای بزرگ ارتش در حومه حلب/هلاکت ۱۲۰۰ داعشی و انهدام ۱۰۴ خودرو و تانک

منابع سوری از آزادسازی ۲۲ شهرک و مزرعه از اشغال تروریست‌های تکفیری طی ساعات اخیر و هلاکت ۱۲۰۰ داعشی در نتیجه این عملیات خبر دادند.

 به گزارش اخبار جهادی ،نیروهای ارتش سوریه در پی درگیری با تروریست‌های داعشی در شرق محور خناصر-اثریا در حومه جنوب شرقی حلب، بخش شمال شرقی و میانی سلسله جبال «الطویحینه» را آزاد کردند که در نتیجه آن شماری از داعشی‌ها به هلاکت رسیدند و جنگ افزارهای آنها منهدم شد.

در حومه شرقی حلب هم نیروهای ارتش سوریه روستاهای «دویرینه، البلیسیه، ام حجره و المرتضى القدیمه» و شهرک «الشریده» مشرف بر جاده «مسکنه-الرقه» را از اشغال تروریست‌ها آزاد کردند.

یک منبع نظامی سوری گفت نیروهای ارتش به عملیات خود و پیگرد تروریست‌های داعشی در حومه شرقی حلب ادامه می‌دهند به طوری که طی ساعات اخیر، ۲۲ شهرک و مزرعه شامل «العیسلان، الفخه، خربه الفخه، المبزه الشمالیه، الغار، جب الحمام – سیلوهای مسکنه، العاجوزیه، الرمضانیه، المسعودیه، المحمودیه، جدیعه کبیره، جدیعه صغیره، الحمرا، النعیمیه، الفیصلیه، الموانیه، الکالطه، أم رجل، أم حجره، الطیبه و رسم الغزال» را آزاد کرده‌اند. این عملیات به هلاکت بیش از ۱۲۰۰ داعشی و زخمی شدن صدها نفر و انهدام ۱۰۰ خودرو و چهار تانک تروریست‌ها منجر شده است.

این منبع همچنین از درگیری‌های پراکنده میان ارتش و تروریست‌ها در جبهه «جمعیه الزهراء» در غرب حلب و حملات توپخانه‌ای به مواضع گروه‌های تروریستی خبر  داد.

از  الرقه هم خبر می‌رسد که جنگنده‌های آمریکایی، محله الجمیلی شهر الرقه را بمباران کردند که در نتیجه آن دست‌کم ۴۳ غیرنظامی که بیشتر آن زن و کودک بودند، کشته شدند.

خبر دیگر اینکه اسلام علوش سخنگوی رسمی جیش‌الاسلام جدایی خود از این باند تروریستی و تمام ماموریت‌های محوله به خود را اعلام کرد و بار دیگر به نام واقعی خود بازگشت.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید