عملیات نیروهای زمینی آمریکا در شرق حمص سوریه

برخی منابع در گروههای مسلح مخالف در سوریه از مشارکت نیروهای زمینی آمریکا با آنها در عملیاتی نظامی در شرق استان حمص خبر دادند.

خبرنگار شبکه العالم مستقر در سوریه روز دوشنبه گزارش داد: سایت های طرفدار گروههای مسلح به نقل از ابوعبدالله مدیر دفتر اطلاع رسانی گروه به اصطلاح “جیش مغاویر الثوره” وابسته به گروه مسلح موسوم به “ارتش آزاد” سوریه نوشتند که نیروهای زمینی آمریکا در عملیاتی نظامی با عناصر مسلح “جیش مغاویر الثوره” در دشت الحمیمه در شرق استان حمص شرکت کردند.

ابوعبدالله در پادگان التنف در مرز سوریه و عراق افزود: با پیشروی نیروهای زمینی، عناصر داعش به طور گروهی از دشت حمیمه بدون هرگونه مقاومتی عقب نشینی کردند؛ باوجود اینکه پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا از این عملیات وجود نداشت.

وی افزود: عملیات نظامی امروز سرآغاز است و روزهای آینده عملیات برای بازپس گیری کامل استان دیرالزور از دست گروه داعش ادامه خواهد یافت.

همزمان ابوحوسه الفراتی مسئول نظامی عملیات یاد شده گفت که عناصر مسلح او در دشت الحمیمه مقرهایی را برای خود احداث خواهند کرد تا از آنجا در وهله اول به سمت خاستگاه داعش در شهر البوکمال و سپس به سایر شهرهای استان دیرالزور پیشروی کنند.

منبع:العالم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید