منطقه مطیبیجه در شرق سامراء کاملا آزاد شد/هلاکت ۸۰ داعشی

نیروهای عراقی موفق شدند بعد از به هلاکت رساندن ۸۰ تروریست داعشی و منهدم کردن ده‌ها خودروی آن‌ها، منطقه مطیبیجه در شرق سامراء را کاملا آزاد کنند.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از رسانه‌های عراقی، مزهر العزاوی فرمانده عملیات دجله روز پنجشنبه از پایان عملیات آزادسازی منطقه مطیبیجه  در شرق سامراء در استان صلاح‌الدین خبر داد.

وی گفت: عملیات پاکسازی منطقه مطیبیجه در حد فاصل بین دیالی و صلاح‌الدین ۴۸ ساعت بعد از آغاز آن پایان یافت.

عزاوی اظهار داشت: در این عملیات نظامی که در منطقه‌ای به وسعت ۶۰۰ کیلومتر مربع انجام شد، بیش از ۸۰ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند که در بین آن‌ها برخی از سرکردگان برجسته این گروه تروریستی نیز دیده می‌شوند. همچنین در پی این عملیات ده‌ها خودروی داعش که برخی از آن‌ها بمب‌گذاری شده بودند، منهدم شدند.

این فرمانده عراقی گفت: عملیات پاکسازی مطیبیجه پیش‌دستانه بود و داعش را غافلگیر کرد، بنابراین این گروه تروریستی متحمل خسارات مادی و انسانی سنگینی در صفوف خود شد.

عزاوی تاکید کرد که المطیبیجه در حال حاضر خالی از وجود تروریست‌های داعشی است.

فرمانده عملیات دجله روز چهارشنبه از آغاز عملیات گسترده آزادسازی منطقه مطیبیجه و روستاهای اطراف آن از چهار محور اصلی خبر داد.

در این عملیات که از چهار محور اصلی آغاز شده بود، نیروهای عملیات سامراء، صلاح الدین، دجله، شرق دجله، حشد شعبی، پلیس دیالی و صلاح الدین حضور داشتند.

مطیبیجه در ۳۰ کیلومتری شرق سامرا در مرزهای اداری استان صلاح‌الدین است. همچنین این منطقه یکی از مناطق مهم در مرزهای بین دیالی و صلاح الدین است و داعش بسیاری از حملات خود را از اینجا علیه مناطق آزاد شده ترتیب می‌دهد.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید