موصل به زودی آزاد خواهد شد؛ جنگ چریکی و خانه به خانه نیروهای عراقی و داعش+ تصاویر

نیروهای عراقی در موصل برای کاهش تلفات انسانی و تحمیل بیشترین خسارت به تروریستهای داعش هم‌اکنون از تاکتیک تک‌تیراندازی و محاصره استفاده می‌کنند.

موصل
سرلشر  «عبدلغنی الاسدی» از فرمانده‌‌هان نیروهای عراقی در گفتگو با خبرنگار میدانی «رویترز» ضمن اشاره به اینکه که هم‌اکنون عمده درگیریها در «بافت قدیمی» شهر موصل در جریان است در این‌باره می‌گوید: بیشتر منازل بافت قدیمی موصل خیلی خیلی قدیمی و خیابانها و کوچه‌های این منطقه بسیار باریک هستند، بنابراین برای کاهش تلفات غیرنظامیان ما از تاکتیک محاصره استفاده می‌کنیم اما این به معنای توقف ما و عدم پیشروی به داخل بافت قدیمی نیست.
موصل
«الاسدی» می‌افزاید:  نیروهای عراقی از هرگونه درگیری با عناصر داعش در مکانهایی که آنها ازشهروندان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند خودداری می‌کنند تا غیرنظامیان شهر آسیب نبینند.
وی همچنین تأکید می‌کند که نیروهای ما با استفاده از شیوه‌های بسیار دقیق و با اولویت کمترین تلفات انسانی غیرنظامیان تمام شهروندانمان را از چنگ داعش آزاد خواهیم کرد.
موصل
این فرمانده نظامی عراقی در خصوص زمان آزادسازی کامل شهر موصل ضمن بیان اینکه انشاء‌الله شهر موصل به زودی آزاد خواهد شد تأکید می‌کند: باید توجه داشت جنگ علیه عناصر داعش جنگ متعارفی نیست و نمی‌توان زمان دقیق پایان عملیات آزادسازی کامل شهر موصل را اعلام کرد چرا که ما اکنون درگیر جنگی چریکی و مبارزه خانه به خانه با داعش هستیم.
موصل
نیروهای عراقی در حال حاضر تروریستها را در بخش شمال غربی شهر موصل یعنی بافت قدیمی شهر و «مسجد جامع النوری» جایی که ابوبکرالبغدادی سرکرده داعش اعلام خلافت کرد محاصره کرده‌اند.
موصل
بنا به گزارش نهادهای بین‌المللی هم‌اکنون بیش از نیم میلیون نفر در مناطق تحت اشغال شهر موصل در چنگ تروریستهای داعش هستند و با وجود کمبود منابع غذایی و آبی در این مناطق عناصر داعش همچنان سرسختانه به مقاومت خود ادامه می‌دهند و از شهروندان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
منبع:میزان