مراسم با شکوه شهادت امام موسی کاظم(ع) در بغداد+تصاویر

پایتخت عراق روزهاست در حال و هوای شهادت امام موسی کاظم میزبان صدها موکب و کاروان از دیگر نقاط عراق است؛ مراسمی که شرایط امنیتی ویژه‌ای نیز ایجاد کرده است.

به گزارش اخبار جهادی مراسم شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) نزد مردم عراق به ویژه اهالی بغداد، با شکوه و توجه ویژه‌ای برگزار می‌شود. هزاران کاروان و هیأت‌های مذهبی که از نقاط دیگر عراق از روزها قبل به سوی بغداد حرکت می‌کنند و همان شوری که در مراسم پیاده‌روی اربعین امام حسین (علیه السلام) شاهد هستیم را می‌توان در این مراسم نیز مشاهده کرد.

از روزها قبل وضعیت امنیتی در بغداد، حالت فوق العاده به خود گرفته است و نیروهای امنیتی در تمامی مبادی ورودی و خروجی پایتخت و جاده‌ها مستقر شده‌اند. جریان صدر عراق نیز که هر شنبه در بغداد تظاهرات میلیونی اعتراضی برگزار می‌کرد، هفته پیش در بیانیه‌ای خواست تا موقتا تظاهرات صورت نگیرد و نیروهای امنیتی بتوانند برای تأمین امنیت مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) متمرکز شوند.

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق نیز شب گذشته در بیانیه‌ای از نقش نیروهای امنیتی و گروههای خدمات‌رسانی برای زائران تشکر کرد.

به گفته اداره وقف شیعی عراق، ۱۸۰۰ موکب در نقاط مختلف پایتخت عراق و منطقه الکاظمیه مستقر شده‌اند تا خدمات رفاهی و بهداشتی و پزشکی برای زائران ارائه کنند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید