یک مقام اسرائیلی: حمله موشکی آمریکا به خاک سوریه نقطه عطف نبود

یک مقام نظامی ارشد در رژیم صهیونیستی بر خلاف تمجیدهای متعدد غربی عربی از تعرض موشکی آمریکا به خاک سوریه، آن را دستاوردی مهم ندانست.

به گزارش اخبار جهادی یک مقام نظامی ارشد رژیم صهیونیستی ادعای آمریکا در «نقطه عطف بودن حمله موشکی به پایگاه هوایی دولت سوریه در حمص» را رد کرد و گفت، این اتفاق هیچ تغییری در روند جنگ ایجاد نکرد.

دو ناو آمریکایی در تاریخ ۱۸ فروردین به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده، ۵۹ موشک کروز «تامِ‌هاوک» به پایگاه هوایی «الشعیرات» در حمص سوریه شلیک کردند.

به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل» ارتش رژیم صهیونیستی تاکید می‌کند این حمله دستاورد خاصی برای آمریکا نبوده و باعث تغییر در روند جنگ سوریه نشده است.

در پی این تعرض موشکی، بسیاری از متحدان عربی و غربی آمریکا از این اقدام که نقض قوانین سازمان ملل و حاکمیت سوریه بود، استقبال کردند و اقدام ترامپ را ستودند.

این مقام نظامی که خواست نامش فاش نشود گفت: «حمله امریکایی‌ها نقطه عطف استراتژیکی نبود بلکه یک اتفاق دیگر در جریان جنگ (سوریه) است… نمی‌دانم چگونه می‌توان به پایانی قاطع یا توافقی برای حل بحران سوریه رسید… تنها راهکار ممکن می‌تواند ایجاد یک نظام فدراسیون یا کنفدراسیون بر پایه قومیت باشد».

وی اضافه کرد که دولت آمریکا دو ساعت پیش از حمله موشکی به خاک سوریه، به آنها اطلاع داده بود.

این مقام نظامی همچنین مدعی شد که دولت سوریه هنوز سلاح شیمیایی در اختیار دارد و مدعی شد: « باور اینکه رئیس جمهور سوریه از حمله شیمیایی به ادلب مطلع نبوده، برای من سخت است.»

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید