مجاهدت مدافعان حرم دشمن را در مرز سوریه زمین‌گیر کرده است

معاون عملیات قرارگاه ثارالله تهران گفت: امنیت بی نظیر امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم و مجاهدت مدافعان حرم موجب شده تا دشمن را در آن سوی مرزها و لب مرز اسرائیل زمین‌گیر شود.

 به گزارش اخبار جهادی ،سردار ناصر شعبانی معاون عملیات قرارگاه ثارالله تهران در اولین  سالگرد شهادت شهید مدافع حرم «ابراهیم عشریه» که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) طی سخنانی سخنانی با اشاره به این‌که  شهدای مدافع حرم الگویی امروزی برای رفتار هستند گفت: امنیت بی نظیر امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم و مجاهدت مدافعان حرم موجب شده تا دشمن در آن سوی مرزها و لب مرز اسرائیل زمین‌گیر شود.

وی افزود:  اگر رشادت‌های مدافعان حرم و تلاش و مجاهدت‌های آنان نبود امروز بجای مقابله با آنها در ساحل مدیترانه باید با آنها در ساحل خلیج فارس مقابله می‌کردیم.

سردار شعبانی امنیت را نعمتی الهی برشمرد و گفت: دیروز رزمندگان دوران دفاع مقدس حافظ خاک و ناموس کشور بودند و امروز شهدای مدافع حرم با خونشان امنیت را برای ما به ارمغان آوردند.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله با اشاره به اینکه امروز ایران مدل رفتاری دیگر کشورها شده است, گفت: انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت ۳۸ سال هم پیش برندگی  دارد و هم پیش روندگی.امروز انقلاب اسلامی به پرنده ای تبدیل شده که  جلودار دیگر کشورهای منطقه شده است.

سردار شعبانی در ادامه اظهار کرد: یاد و پاسداشت خاطرات رشادت‌ها و مجاهدت‌های  شهدا، کشور  را در برابر تهاجم دشمن محافظت می‌کند و موجب می شود تا بتوانیم شهدا را الگوی خود قرار دهیم.

وی  در خاتمه بیان کرد: اگر امروز دارای سربلندی و عزت در جهان هستیم و به عنوان الگوی رفتاری برای عمق بخشی و آگاهی سازی دیگر کشورهای منطقه تبدیل شدیم این را مرهون مجاهدت های مدافعان حرم هستیم که زمینه را برای این موضوع فراهم کردند.

در ابتدای این مراسم سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در سخنانی کوتاه در خصوص ویژگی‌های شهید ابراهیم عشریه، وی را الگویی برای همه فرماندهان دانست.

در پایان این مراسم نیز از کتاب زندگینامه شهید ابراهیم عشریه و کانال‌های اجتماعی در خصوص نشر زندگینامه این شهید رونمایی شد.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید