جزئیات ماموریت نیروی هوایی عراق در موصل

فرمانده نیروی هوای عراق جزئیات عملیات آزادسازی موصل و ماموریت این نیروها را تشریح کرد.

 به گزارش اخبار جهادی ،سرلشکر ستاد انور حمه ایمن فرانده نیروی هوایی عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی السومریه نیوز به ماموریت این نیرو در عملیات آزادسازی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش پرداخت و گفت: نیروی هوایی تصمیم گرفت که به هیچ وجه از بمب های سنگین در شهر موصل استفاده نکند و به جای آن از بمب های نیمه سنگین برای حمله به اهداف داعش بهره ببرد.

وی افزود: نیروی هوایی عراق از بمب های لیرزی در داخل موصل علیه داعش استفاده می کند. این بمب ها بعد اطمینان یافتن از ماهیت اهداف وابسته به داعش مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات در این زمینه نیز از واحدهای اطلاعاتی کسب می شود.

این فرمانده عراقی گفت: نبرد در داخل شهرها ساده نیست و گاهی تروریست ها از یک خانه به خانه دیگر می روند لذا نیروی هوایی نمی تواند از بمب های عادی که هدایت شونده نیستند، استفاده کند زیرا ممکن است اشتباهی صورت گیرد.

وی درخصوص تعیین اهداف گفت: هماهنگی بین دستگاههای امنیتی وائتلاف بین المللی وجود دارد و هیچ گونه حمله هوایی نیروهای عراقی یا ائتلاف – بدون انجام یک سری تدابیر از جمله تحلیل هدف و تصاویر هوایی و سپس انتخاب سلاح مناسب با در نظر گرفتن حجم هدف- انجام نمی شود.

وی این ادعا را نیز که هزینه حملات هوایی ائتلاف را عراق می پردازد، رد کرد.

این فرمانده بدون اشاره به زمان دقیقی گفت: نبرد در کرانه راست موصل به پایان خود نزدیک می شود. اولویت ما نجات جان غیرنظامیان در آنجا است.

وی به حمله هوایی اخیر عراق علیه داعش در خاک سوریه پرداخت و نوشت: این حمله علیه سه هدف انجام شد که دو هدف در داخل خاک عراق و یک هدف در داخل خاک سوریه بود.

فرمانده نیروی هوایی عراق گفت: تصمیم برای حمله بعد از چند روز زیر نظر گرفتن هدف موجود در داخل خاک سوریه با همکاری ائتلاف بین المللی انجام شد. این حمله صد درصد دقیق بود و بعد از کسب موافقت از فرماندهی نظامی عراق اجرا شد که این فرماندهی به نوبه خود با دولت سوریه هماهنگی را به عمل آورد.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید