ورود ۹۹ دستگاه اتوبوس‌ به «فوعه و کفریا» / ۸ هزار شهروند تحت محاصره به «حلب» منتقل می‌شوند + تصاویر

منابع محلی در کفریا و فوعه از ورود اتوبوس‌هایی که قرار است مردم مظلوم این مناطق تحت محاصره شده تروریست‌های تکفیری را به مناطق امن منتقل کنند، خبر دادند.

 به گزارش اخبار جهادی یک منبع محلی در کفریا ورود اتوبوس‌هایی که قرار است مردم شهرک‌های تحت محاصره کفریا و فوعه در حومه شمالی ادلب را به مناطق امن منتقل کنند، تایید کرد.

این منبع که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت این اتوبوس‌های بامداد امروز پس از آنکه توسط کمیته‌های مردمی مدافع شهرک‌های کفریا و فوعه بازرسی شدند، وارد شدند.

این منبع افزود ۹۹ دستگاه اتوبوس به همراهی خودروهای امدادرسانی هلال  احمر سوریه وارد شدند تا به همراه ۲۱ دستگاه اتوبوس هم که چند ماه پیش وارد شده بودند، مردم مظلوم و بی‌دفاع این مناطق را از امشب به مناطق امن منتقل کنند، همزمان افراد مسلح به همراه اطرافیانشان از مضایا،  الزبدانی و بقین در حومه غربی دمشق به شهر ادلب که در  اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری است، اخراج خواهند شد.

این در حالی است که گروه‌های تروریستی تکفیری، شب گذشته با کپسول‌های گازی انفجاری شهرک فوعه را هدف قرار دادند و توافق به دست آمده را به صراحت نقض کردند.

حدود هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه قرار است بر اساس توافق به دست آمده به حلب منتقل شده و در مقابل حدود سه هزار و ۸۰۰ فرد مسلح به همراه اطرافیانشان از  زبدانی و مضایا و مناطق دیگر در حومه دمشق به ادلب اخراج شوند.

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید