آزادسازی چند محله در غرب موصل

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق محله‌های آبار و تَنَک را در غرب موصل آزاد کردند.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، منابع نظامی در عراق خبر دادند، نیروهای مشترک عراق بخش های گسترده ای از روستای هلیله از توابع شهر بادوش، شمال غرب موصل،  را به کنترل خود درآوردند.

نیروهای عراقی با حمایت نیروهای ویژه همچنان پیگیر عملیات نظامی علیه تروریست ها در موصل هستند. به دلیل آنکه عناصرداعش در کوچه، پس کوچه ها و خانه های بخش قدیمی موصل ( غرب موصل) سنگر گرفته اند روند عملیات، به جنگ شهری(چریکی) تبدیل شده است. نیروی موسوم به نیروی رعد با همکاری نیروهای پلیس فدرال و واکنش سریع  عملیات خود را علیه مناطقی در غرب موصل آغاز کرده‌اند. همچنان مقاومت تروریست ها در برخی محله های بخش قدیمی موصل سرسختانه است اما نیروهای مشترک موفق شدند حلقه های محاصره خود را علیه عناصر داعش در اطراف مسجد جامع بزرگ نوری (مسجدی که ابوبکر البغدادی از آنجا خلافت ادعایی خود را اعلام کرده بود) تنگ تر کنند.
هم زمان مواضع داعش در مناطق مختلف غرب موصل در حملات هوایی  هدف قرار گرفت. نیروهای عراقی موفق شدند در محله باب الجدید،  انباری را پیدا کنند که در آن هزار گلوله کاتیوشا (ساخت داخل) انبار شده بود. نیروهای عراقی همچنین موفق شدند روستای تل العصفوره را در نزدیک رشته کوه‌های بادوش در شمال غرب موصل آزاد کنند، در این روستا نیز یک کارگاه ساخت بمب شناسایی شد. پلیس فدرال به سه موضع دفاعی داعش در نزدیکی مناره الحدباء در غرب موصل یورش برد و تعدادی از تروریست ها را به هلاکت رساند.
 نیروی هوایی عراق نیز مواضع داعش را در منطقه صحت در غرب موصل هدف قرار داد که در این حمله سیزده تروریست کشته و یک انبار بزرگ سلاح و بمب منهدم شد. همچنین یک مرکز تجمع تروریست ها در  حضر هدف قرار گرفت، در این حمله پانزده تروریست کشته شدند. در عملیاتی که منجر به آزادی محله های آبار و تنک در غرب موصل شد ضربات سختی به تروریست ها وارد شده است.