درگیری‌های شدید در «القابون» / تاخیر چند ساعته در اجرای توافق فوعه- زبدانی + تصاویر

منابع سوری از تاخیر چند ساعته در اجرای توافق کفریا-فوعه، مضایا و زبدانی و درگیری‌های شدید در محله القابون در حومه دمشق خبر دادند.

منابع میدانی از  درگیری‌های بسیار شدید میان نیروهای ارتش و گروه‌های تروریستی تکفیری در محور شرقی محله «القابون» در شمال شرقی پایتخت خبر دادند.

بر اساس این گزارش، یگان توپخانه‌ای ارتش هم مواضع تروریست‌های النصره را به شدت گلوله‌باران می‌کند که به کشته و یا زخمی شدن شماری از آنها منجر شده است.

گروه‌های تروریستی مستقر در محله القابون هم محله‌های «مساکن برزه، رکن الدین و العدوی» را گلوله‌باران کردند که به زخمی شدن شماری از غیرنظامیان منجر شده است.

خبر دیگر اینکه جنگنده‌های ارتش، ستونی از خودروهای داعشی را که از سمت شهرهای الرقه و دیرالزور سوریه به سمت خاک عراق در حال حرکت بودند، هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.

خبرنگار تسنیم در دمشق همچنین از ورود تعدادی اتوبوس به منطقه وادی بردی در حومه غربی دمشق برای اخراج افراد مسلح الزبدانی و مضایا خبر  داد که این افراد با توجه به مخالفت با بازگشت به زندگی عادی و آشتی به ادلب در شمال سوریه به عنوان مهمترین مقر تروریست‌های تکفیری غیر از داعش اخراج خواهند شد.

 

               شهروندان مظلوم کفریا و فوعه در انتظار  لحظه خروج 

منابع محلی به خبرنگار تسنیم گفت تخلیه مناطق مضایا، الزبدانی،‌ کفریا و فوعه به خاطر تدابیر مربوطه چند ساعتی به تاخیر افتاده است، با این حال روند امور به خوبی پیش رفته است و تاخیر یک مسئله عادی با توجه به پیچیدگی‌های این پرونده است که چندین منطقه را شامل می‌شود، قرار است این مناطق از امشب تخلیه شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید