عملیات آزادسازی موصل چگونه پیش می‌رود؟

فرماندهی عملیات مشترک عراق روند عملیات آزادسازی کرانه راست شهر موصل در شمال این کشور را تشریح کرد.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، سرتیپ یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: عملیات نظامی در کرانه راست شهر موصل با احتیاط پیش می رود تا به گروه تروریستی داعش اجازه داده نشود که از اهالی به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

وی افزود: مناره الحدباء از مدتی پیش محاصره است اما همه می دانند که این مناره در مرکز بخش قدیمی شهر موصل قرار دارد که مملو از جمعیت است و ساختمانها به هم چسبیده هستند. این وضعیت ایجاب می کند که روی استفاده از یگان های پیاده نظام خود متمرکز شویم.

این سخنگو درباره زمان باقی مانده برای آزادسازی کرانه راست موصل گفت: یگان های ما مطابق نقشه و زمان دقیق تعیین شده و روش های جدید پیش می روند؛ بویژه بعد از اینکه گروه تروریستی داعش بدنبال استفاده از شهروندان به عنوان سپر انسانی است.

وی خاطرنشان کرد: ما عجله نداریم و فقط زمان می برد؛ بویژه که داعش درحال فروپاشی در سطح بزرگی است. علاوه بر این، عجله نداشتن ما برای محافظت از غیرنظامیان و اموال عمومی و خصوصی است.

وی درباره روند کوچ مردم از کرانه راست شهر موصل گفت: وقتی این امر صورت می گیرد، فورا گذرگاههای امن را برای شهروندان باز و آنها را به مناطق امن منتقل می کنیم.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید