افشاگری مقام ارشد آمریکایی: ترامپ به دنبال موشک باران کاخ بشار اسد

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا فاش کرد دونالد ترامپ در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، احتمال موشک‌ بارانِ کاخ بشار اسد را نیز مطرح کرده بود.

 به گزارش اخبار جهادی به نقل از روسیا الیوم، «هربرت مک مستر،» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا فاش کرددونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، گزینه بمباران کاخ بشار اسد با عنوان “قطع سر” را نیز مطرح و درباره آن با مقامات آمریکایی گفتگو کرده بود.

وی گفت: ترامپ پیش از حمله به سوریه، در نشستی با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا و چند تن از ژنرال های وزارت دفاع، درباره ۳ گزینه بحث و گفتگو کرد که گزینه حمله مستقیم به کاخ بشار اسد با عنوان “قطع سر”، با هدف وادار کردن وی به تسلیم و قبول انتقال قدرت، از جمله این گزینه ها بود اما در نهایت گزینه حمله موشکی را پذیرفت و گفت: اجازه دهید با این گزینه آغاز کنیم.

یک مقام آمریکایی دیگر با اشاره به حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه، تصریح کرد دولت آمریکا طرح های فوق العاده ای ترسیم کرده تا در صورت واکنش بشار اسد به حمله موشکی، آن را اجرا کند.

یکی از مسئولان بلندپایه دولت آمریکا افزود: شماری از مقامات آمریکا بعد از ظهر سه شنبه گذشته با ترامپ دیدار کردند و گزینه های متعددی چون انوع تحریم، فشارهای سیاسی و طرح حملات نظامی از پیش طراحی شده به وی ارائه کردند.

به گفته یکی از مقامات آمریکایی، گزینه حمله به کاخ بشار اسد با عنوان”قطع سر” از جمله گزینه های نظامی بسیار جدی بود اما ترامپ سوالات متعددی در این خصوص داشت و گفت: می خواهد در این خصوص فکر کند. اما در نهایت ترامپ فرمان حمله موشکی به سوریه را امضا کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید