اولین پاسخ عملی ارتش سوریه به حمله موشکی آمریکا / عملیات منحصر به فرد در حومه «حمص»

منابع سوری از عملیات منحصر به فرد ارتش سوریه در حومه شرقی حمص علیه تروریست‌های تکفیری، ساعاتی پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی الشعیرات خبر دادند.

به گزارش اخبار جهادی یک فرمانده نظامی ارتش سوریه در جبهه حومه حمص به تسنیم گفت نیروهای ارتش صبح امروز مواضع تروریست‌ها در جنوب وشرقی تدمر به سمت منطقه مقالع السکری را هدف قرار دادند که طی آن توانستند هشت کیلومتر مربع از مناطق تحت اشغال داعشی‌ها را آزاد کنند.

این فرمانده میدانی خاطر نشان کرد مزارع الحداد و منطقه مقالع السکری و محل برگزاری مسابقات شترسواری در جنوب پست انتقال نیرو در جاده تدمر به خنیفیس طی این عملیات پاکسازی و شماری از داعشی‌ها کشته شدند.

این منبع تاکید کرد : حملات موشکی آمریکا به فرودگاه الشعیرات که صبح امروز  انجام شد،‌هرگز ارتش و دولت سوریه را از ادامه مبارزه با دشمن تکفیری بازنخواهد داشت، تروریستمی که از این حملات برای حمله به مواضع ارتش در جاده حمص به تدمر سوء‌ استفاده کرد، سوء‌ استفاده تروریست‌ها از این تجاوز آمریکا تصادفی نیست، چرا که داعش از آمریکا به  عنوان ایجاد کننده خود دستور می‌گیرد.

افسر سوری اظهار داشت : آتش‌سوزی رخ داده در پی حمله آمریکا مهار و به مجروحان امدادرسانی شد،‌تجاوز آمریکا گردان دفاع هوایی و انبارهای سوخت و مهمات در بخش شرقی فرودگاه را هدف قرار داده بود.

فرودگاه الشعیرات در ۳۵ کیلومتری شهر حمص واقع است و چندین باند پروازی در آن قرار دارد.

منبع:تسنیم

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید