حمله انتحاری داعش در نزدیکی فرودگاه بین المللی بنگلادش + عکس

گروه تکفیری داعش مسئولیت انفجار روز جمعه نزدیک فرودگاه بین المللی داکا پایتخت بنگلادش را به عهده گرفت.

به گزارش اخبار جهادی پلیس بنگلادش اعلام کرد: عاملی انتحاری مواد منفجره همراه خود را نزدیک فرودگاه بین المللی بنگلادش منفجر کرد.

یک مقام پلیس بنگلادش گفت یک مرد بمبی را مقابل یک مرکز ایست بازرسی پلیس منفجر کرد که به کشته شدن خودش منجر شد.

این انفجار تلفاتی در پی نداشته است.

پلیس بنگلادش بلافاصله پس از انفجار محل حادثه را محاصره کرد و یگانی از نیروهای ویژه ارتش این کشور جهت دستگیری تروریست‌ یا تروریست‌های احتمالی دیگر و ممانعت از انفجارهای احتمالی بعدی عملیات پاکسازی منطقه را در اطراف فرودگاه آغاز کردند.

گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در صفحات اجتماعی حامیانش منتشر شد، با پذیرش مسئولیت حمله انتحاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بنگلادش اعلام کرد که یکی از اعضایش ملقب به «ابو محمد البنغالی» توانست در این عملیات خود را به یکی از ایست‌های بازرسی فرودگاه در شهر داکا برساند و خود را منفجر کند.

این گروه تروریستی در ادامه مدعی شد که در این حمله تعدادی از افسران پلیس مستقر در محل کشته و تعدادی دیگر از آنان زخمی شدند.

این حمله یک هفته پس از آن روی داد که عاملی انتحاری مواد منفجره همراه خود را در یک پایگاه نیروهای امنیتی نزدیک فرودگاه بین المللی داکا، پایتخت بنگلادش منفجر کرد.

بنگلادش بعد از آنکه داعش تابستان گذشته مسئولیت حمله به یک قهوه خانه در داکا با ۲۲ کشته را به عهده گرفت عملیات گسترده ای را برای سرکوب گروه های افراطی شروع کرده است.

گروه های افراطی در سال های اخیر مسئول حملات متعدد به اقلیت های مذهبی و خارجی در بنگلادش بوده اند.

منبع:ابنا

به کانال تلگرامی ما بپیوندید