حضور دریایی روسیه در مدیترانه عملیات ما را در منطقه دگرگون ساخته است

فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی گفت: چشم انداز فعل و انفعالات نظامی روسیه در منطقه نشان می‌دهد این کشور قصد حضور طولانی مدت در مرزهای ما را دارد.

«درور فریدمن» فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی  به «رادیو ارتش اسرائیل» گفت که روسیه قصد ماندن طولانی در منطقه را دارد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» دریادار «فریدمن» در گفت‌و‌گو با رادیو ارتش گفت، چشم انداز فعل و انفعالات نظامی روسیه در منطقه نشان می‌دهد این کشور  قصد حضور طولانی مدت در کنار ما دارد.

وی گفت: «شما فعالیت‌های آن‌ها را شاهدید و می‌بینیدکه آن‌ها قصد ماندن دارند،شما فعالیت‌های آن‌ها را در بندر طرطوس شاهدید و متوجه می‌شوید که این نحوه فعالیت برای شخصی که صبح فردا قصد ترک جایی را داشته باشد،نیست.»

فرمانده نیروی دریایی اسرائیل در ادامه این مصاحبه گفت: «شما می‌توانید این قضیه را با میزان تسلیحاتی و تجهیزاتی که آن‌ها در حال آوردنش به اینجا هستند و پایگاه‌هایی که در حال ساختش هستند را شاهد باشید. آنگاه متوجه می‌شوید که روس‌ها قصد حضور بلندمدت دارند.»

فریدمن توضیح داد که حضور نظامی روسیه در سوریه نحوه عملیات نیروی دریایی اسرائیل در منطقه را دگرگون ساخته است.

وی در این باره گفت: «مواردی وجود دارد که ما موقعیتی را ارزیابی کردیم و آن‌را تغییر دادیم یا تصمیم گرفتیم عملیاتمان را اجرا نکنیم.»

وی در ادامه گفت که نیروی دریایی نمی‌خواهد شاید موقعیتی باشد که طی آن توانایی‌هایش به خاطر عملیات نظامی روس‌ها در منطقه بر ملا شود.

وی با بیان این‌که اسرائیل نسبت به استقرار ناو «آدمیرال کوزنتوسوف» روسیه در سواحل دریای مدیترانه حساب باز می‌نماید،گفت: «وقتی یک چنین نیرویی اینجا مستقر است، رفتار ما هم  تغییر می‌یابد.»

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید