کشوری که موشک ۳ میلیونی به پهپاد ۲۰۰ دلاری زد!

یک ژنرال آمریکایی فاش کرد که یکی از کشورهای هم پیمان آمریکا، برای سرنگون کردن یک پهپاد ۲۰۰ دلاری، از موشک پاتریوت ۳ میلیون دلاری استفاده کرد.
اخبار جهادی – ژنرال “دیوید پرکینز” در همایشی نظامی که ارتش آمریکا آن را بر روی سایت یوتیوب منتشر کرد، گفت: یکی از کشورهای “هم پیمان و بسیار نزدیک” به آمریکا برای سرنگون کردن یک پهپاد، از موشک های زمین به هوا استفاده کرد.

وی افزود: موشک های پاتریوت به سبب کارامد بودن، مورد علاقۀ همه است، اما قرار نیست برای سرنگون کردن یک پهپاد از آن ها استفاده شود، از نظر اقتصادی، چنین کاری اصلاً به صرفه نیست.

این ژنرال آمریکایی خاطر نشان کرد: قیمت یک کوادکوپتر در سایت آمازون، تنها ۲۰۰ دلار است و این به آن معنی است که این پهپاد به هیچ وجه از نظر اقتصادی با موشک های پاتریوت قابل مقایسه نیستند.

گفتنی است که موشک های پاتریوت که با رادار کنترل می شوند، برای سرنگون کردن موشک ها و شلیک با سرعتی ۵ برابر سرعت صوت به سمت هدف طراحی شده اند.

ژنرال پرکینز سپس گفت: اگر من به جای دشمن بودم، تا جایی که می توانستم کوادکوپترهای ۳۰۰ دلاری می خریدم و به کشور دشمن می فرستادم تا تمام ذخیرۀ موشک های پاتریوت آن کشور را به باد دهم.

این ژنرال آمریکایی، جزئیات دیگری از این واقعه و نام کشوری که گنجشک را با توپ می زند، فاش نکرد.

منبع:العالم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید