×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی جنوب استان الجوف یمن/ توقف پیشروی مزدوران سعودی پس از اشغال منطقه راهبردی «النضود» + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی پس از عقب نشینی موقت از منطقه النضود در جنوب استان الجوف، چند ضد حمله و کمین را انجام دادند و پیشروی نیروهای ائتلاف سعودی را در بخش «خب و الشعف» متوقف کردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ائتلاف سعودی در روزهای گذشته حملات گسترده ای را برای اشغال برخی مناطق جنوبی استان الجوف (منطقه نضود) انجام دادند اما رزمندگان یمنی در اقدامی پیش دستانه و در یک کمین دقیق آنان را ناکام گذاشتند.مزدوران سعودی در این عملیات درصدد بودند با اشغال منطقه «النضود»، بخش دیگری از جنوب بخش خب و الشعف را از کنترل نیروهای یمنی خارج و به تصرف درآورند و خود را به مناطق «العاقر، دحیضه، الدحلات، سعره و …» برسانند که به نتیجه ای نرسیدند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، عناصر تحت فرمان رژیم سعودی در ساعات گذشته دور جدیدی از حملات را در جنوب بخش خب و الشعف از سر گرفتند و با تمام قدرت تلاش می کنند رزمندگان یمنی را عقب برانند و پیشروی کنند.

یک منبع میدانی که تحولات را در جنوب استان الجوف از نزدیک دنبال می کنند، به جزئیات درگیری های اشاره کرد و افزود: نیروهای ائتلاف سعودی حملات را از حومه محورهای «النضود و العلم» علیه رزمندگان آغاز کردند.

به گفته این منبع میدانی، عناصر ائتلاف سعودی پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق به پیشروی شدند و مناطق «النضود، ملیفونه، قرن الصیعری، السعراء» را در جنوب استان الجوف (جنوب غرب بخش خب و الشعف) به اشغال درآوردند.

براساس اطلاعات یک منبع میدانی، رزمندگان یمنی پس از عقب نشینی موقت از این مناطق با انجام چند عملیات معکوس و کمین های دقیق توانستند پیشروی مزدوران سعودی را در این محور متوقف کنند.

وی تصریح کرد: عناصر ائتلاف از محور منطقه «النضود» تلاش کردند به سمت منطقه «الشهال» پیشروی کنند که در کمین دقیق رزمندگان گرفتار و با شکست مواجه شدند؛ در این کمین شماری از نیروهای ائتلاف از جمله «احمد قرحان البارسی» از فرماندهان نیروهای ویژه «استان شبوه» به هلاکت رسید.

این منبع میدانی از انهدام ۱۰ خودروی نظامی مزدوران سعودی در جریان کمین ها و ضدحملات نیروهای یمنی خبر داد و گفت: شماری از نیروهای ائتلاف سعودی در جریان این عملیات ها به هلاکت رسیدند و تعدادی دیگر زخمی شدند.

وی با بیان این که رزمندگان یمنی وضعیت را در جنوب بخش «خب و الشعف» تا حدودی به کنترل درآورنده اند و مانع از پیشروی مجدد ائتلاف سعودی شده اند، افزود: تجهیزات نظامی جدید در حال ارسال به خطوط درگیری است تا رزمندگان عملیات معکوس را برای بازپس گیری نقاط اشغال شده آغاز کنند.

این منبع میدانی گفت: موفقیت رزمندگان یمنی در محور پایگاه نظامی «ماس» در شمال غرب استان مارب می تواند عملیات عناصر ائتلاف سعودی را در جنوب استان الجوف تحت تاتثر قرار دهد و از پیشروی آنان در این محور (جنوب بخش خب و الشعف) جلوگیری کند.

به گزارش اخبار جهادی، اگر نیروهای یمنی در شمال غرب استان مارب پیشروی کنند و خود را به نزدیکی پایگاه راهبردی «ماس» برسانند این امکان وجود دارد ائتلاف سعودی برای حفظ این مقر بسیار مهم نیروهایش را از جنوب استان الجوف به مارب انتقال دهد.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false